آموزش حرفه ای خودآرایی در منزل با نکات مهم

4619

چگونه صورت خود را آرایش کنیم؟

هر بار برای مهمانی رفتن وقت زیادی برای آرایش صورت صرف می کنید و در انتها از نتیجه کار خود راضی نیستید؟ شاید مراحل را درست انجام نمی دهید.  در این مطلب به شما آموزش می دهیم چگونه در ده مرحله یک آرایش عالی و بی عیب و نقص داشته باشید.

مراحل خودآرایی در منزل :

اول : زیرسازی پوست و کرم پودر

قبل از هر چيز بهتر است که صورت خود را با آب و صابون بشویید و سپس به طور کامل خشک کنید. سپس از يک کرم مرطوب کننده روي پوست و لب ها استفاده کنيد.

بیشتر بخوانید: همه آنچه که باید درباره پرایمر (زیرساز آرایش) بدانید

اکنون از کرم و یا کرم پودر با قدرت پوشش دهندگی بالا استفاده کنید. با استفاده از کرم پوست شما حالت یکنواخت پیدا می کند و شما می توانید به کمک کرم یا کرم پودر رنگ دلخواهتان را به پوست صورتتان بدهید. اگر شما پوست روشن و سفیدی دارید و ترجیح می دهید که پوستتان را تیره تر کنید بهتر است که از کرم ها با شماره ۴ به بالا استفاده نمایید. بهتر است که رنگ کرم پودر شما برای روز به رنگ پوستتان نزدیک تر باشد و برای شب از کرم پودر هایی که دو درجه از پوستتان تیره هستند استفاده نمایید.

کرم را به صورت چند نقطه بر روی پوست خود بزنید و سپس با کمک پد آرایشی کرم را به صورت یکدست بر روی همه سطح پوست خود پخش کنید.

 

آرایش

 

دوم : کانتورینگ

در این مرحله با کمک یک کرم پودر تیره تر از کرم زیر ساز برجستگی هایی را برای صورت خود ایجاد کنید. خط گونه را با کمک کرم تیره برجسته کنید و زیر چشم و بالای گونه ها را مقداری روشن تر کنید. اگر شما تمایل دارید که بینی خود را کوچک تر نشان دهید روی خط بینی را به کمک یک کرم تیره مقداری تیره کنید. ایجاد برجستگی های صورت را بهتر است که با کمک اسفنج تمیز یا قلم موی مخصوص گریم انجام دهید و اطراف کرم تیره را محو کنید تا گریم صورت طبیعی تری را داشته باشید.

آرایش


بیشتر بخوانید: کانتورینگ چیست؟ آموزش تصویری کانتورینگ انواع صورت


 

سوم: فیکس کردن

در این مرحله آموزش خودآرایی باید از پودر فیکس برای ثابت کردن آرایش خود استفاده نمایید. اگر شما در منزل فیکساتور ندارید می توانید از پودر بچه برای تثبیت کردن آرایش خود استفاده کنید. برای استفاده از پودر فیکس قلم بزرگی را که شبیه به قلم رژ گونه است در داخل پودر فیکس یا پودر بچه بچرخانید و سپس قلم را به همه جای صورت خود بمالید با این کار همه سطح پوست شما یکدست خواهد شد و پودر سایه از روی صوتتان به راحتی پاک می شود.

آرایش

چهارم: سایه چشم

ابتدا پشت پلک نزدیک به مژه ها را با پرایمر یا کانسیلر پوشش دهید. این کار باعث می شود سایه دوام بیشتری داشته باشد. یک رنگ روشن را به عنوان پایه انتخاب کنید و پشت پلک را یکدست سایه بزنید. سپس رنگی تیره تر روی استخوان پلک استفاده کنید. متناسب با رنگ لباس ها یا رنگ چشمانتان رنگ های سایه را انتخاب کنید.

 


بیشتر بخوانید: آموزش مرحله به مرحله آرایش چشم حرفه ای و زیرسازی آرایش چشم


 

برای جذابیت چشم های خود بعد از اتمام آرایش صورت از مداد چشم در داخل چشم های خود استفاده نمایید. مداد چشم های چرب ماندگاری بیشتری دارند بنابراین از این نوع مداد ها برای داخل چشم خود استفاده کنید. مناسب ترین رنگ مداد چشم برای خانم ها و دختران جوان رنگ های روشن است و مداد چشم تیره برای خانم ها با سن بالا می تواند بهترین ایده باشد.

برای آرایش روز از رنگ های مات و کم رنگ استفاده کنید و برای آرایش شب از رنگ های براق و پر رنگ بهتر است استفاده کنید.

آرایش

پنجم : شکل دادن به ابرو

اگر ابرو های شما فرم و حالت خاصی نداشته باشند مدل آرایش چشم شما نیز جذابیت نخواهد داشت بنابراین بعد از آرایش چشم های خود بهتر است با مدلی زیبا و مناسب به ابرو هایتان فرم دهید.

آرایش

 


بیشتر بخوانید: آموزش حرفه ای طراحی ابرو با مداد و سایه


 

ششم : خط چشم

خط چشم های مدادی مزایایی نسبت به خط چشم های مایع دارند. اول اینکه در برابر آب، تکه تکه شدن و ریختن مقاومت می کنند و دوم اینکه هنگام استفاده از آنها کنترل بیشتری برای ضخامتش خواهید داشت.

رنگ مشکی و قهوه ای تیره همواره رنگ های محبوب میان بانوان هستند.

 


بیشتر بخوانید: مدلهای مختلف خط چشم و آموزش کشیدن خط چشم


 

هفتم:  فرمژه

اگر می خواهید مژه های خوش فرم و خوش حالتی داشته باشید استفاده از فر مژه را بعد از کشیدن خط چشم فراموش نکنید. فر مژه را قبل از زدن ریمل استفاده کنید تا آسیبی به مژه های شما وارد نشود. می توانید از مژه های مصنوعی کم حجم نیز برای خوش حالت کردن چشم های خود استفاده کنید.

 


بیشتر بخوانید: آموزش تصویری چسباندن مژه مصنوعی


 

هشتم : ریمل

مهم ترین مرحله در میکاپ چشم ریمل زدن است. با دقت ریمل بزنید و سعی کنید سایه پشت چشم را خراب نکنید. همیشه گوشه بیرونی مژه ها را به خوبی ریمل بزنید.

از ریمل های پلاستیکی برای آرایش چشم های خود استفاده نکنید زیرا این ریمل ها باعث ریزش و شکسته شدن مژه های شما می شوند. ریمل را به صورت زیگزاگی به مژه های خود بزنید و قبل از زدن ریمل حتما محلول اضافی سر برس را بگیرید تا مژه هایتان به هم نچسبند.

 


بیشتر بخوانید: شیوه ی صحیح ریمل زدن


 

نهم: رژگونه

رنگ رژگونه را بر اساس رنگ طبیعی پوست انتخاب کنید.

کمی لبخند بزنید تا برجستگی گونه هایتان مشخص شود. کمی رژگونه روی برجستگی ها بزنید و سپس به سمت شقیقه پخش کنید. هیچوقت صورتتان را زیادی از حد صورتی نکنید.

برای آرایش شب بهتر است که از رنگ های براق رژگونه استفاده نمایید. رژگونه های براق برای افراد لاغر بهترین ایده می باشند.

آرایش

 


بیشتر بخوانید: اصول اصلی رژگونه زدن!


 

دهم : لب ها

رژلب : برحسب برنامه ای که دارید، رنگ رژ را انتخاب کنید. برای آرایش در روز بهتر است که از رنگ های مات استفاده کنید و برای آرایش شب رنگ های تیره تر می توانند بهترین ایده باشند.

پیش از زدن رژ لب، از خط لب استفاده کنید و بدین ترتیب رژ لب را مرتب بزنید. خط را دقیقا روی خط طبیعی لبها بکشید.

آرایش

 

در خاتمه آموزش خودآرایی دوباره به روشی که ذکر شد به تمام سطح پوست صورتتان پودر فیکس بزنید. پودر فیکس آرایش شما را به خوبی تثبیت می کند و عرق کردن و پاک شدن آرایش جلوگیری می کند.

 

 

برای خودآرایی و میکاپ از برس ها و قلم مو ها با کیفیت خوب استفاده نمایید. اگر رنگ سایه و رژگونه قبل از زدن بر روی صورت از روی قلم مو جدا شود قلم مو کیفیت خوبی را نخواهد داشت.

 


بیشتر بخوانید: معرفی کاربرد انواع قلم موهای آرایشی با تصویر


 

 

با استفاده از این ده نکته حالا شما هم می توانید حرفه ای صورت خود را میکاپ کنید و زمان کمتری برای آماده شدن صرف نمایید.

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید