از چوب دارچین چه استفاده هایی میشه کرد؟

2660

ادویه دارچین درواقع پوست تنه درخت بلند، همیشه سبز و معطریه که تو کشورهایی مثل هند و اندونزی رشد می‌کنه. این ادویه پر مصرف و قدیمی آدمو یاد خوشمزه‌ترین پای سیب‌ها، هلیم‌ها و شله‌زردهایی می‌ندازه که تو زندگی‌مون خوردیم. تو این خوراکی‌ها از پودر دارچین استفاده می‌شه، اما می‌شه دارچین رو پودر نکرد و به شکل طبیعی‌اش استفاده کرد که هم خوشگل‌تره و هم خالص‌تر.

چوب دارچین دو مدل صاف و لوله شده داره که فقط ظاهرشون متفاوته و مزه‌هاشون عین هم‌دیگه است. این تکه‌چوب‌های معطر رو می‌تونید موقع دم کردن چای توی قوری بندازید. یه تیکه دو سه سانتی عطر فوق‌العاده‌ای به چای می‌ده و خصوصا تو این فصل چای دارچینی بیشتر از همیشه می‌چسبه.

می‌تونید تو یه ظرف خوشگل روی میز پذیرایی چند تیکه چوب دارچین بذارید به جای قاشق ازش استفاده کنید. چای، قهوه، شیر گرم و یا شکلات رو با این تیکه‌ چوب‌ها هم بزنید تا نوشیدنی‌تون خوش‌مزه‌تر شه.

دارچین با طعم و بوی میوه‌هایی مثل سیب و گلابی سازگاره. شاید برای ذائقه‌تون کمی عجیب باشه ولی می‌تونید با یک لیوان آب‌سیب طبیعی و داغ و یه تیکه چوب دارچین داخلش یه نوشیدنی فوق‌العاده بسازید. تو سس‌ها و سالادهایی که از این دو میوه درست می‌کنید هم یه تیکه چوب دارچین بندازید.

دارچین ادویه مناسبی برای غذاهای گوشتیه و موقع پختن گوشت می‌شه از چوب دارچین به جای پودر اون استفاده کرد.

یه تیکه چوب دارچین توی شومینه نقش عود رو تو خونه بازی می‌کنه و بد نیست تو این روزای سرد مشام‌تون رو به عطر گرم و شیرین چوب دارچین مهمون کنید.

منبع: rangirangi.com

 

 

* درمان گلو درد با این نوشیدنی دارچینی

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید