چکار کنیم تا ماندگاری عطرمان بیشتر شود؟

2317

چکار کنیم تا ماندگاری عطرمان بیشتر شود؟ این سوالی است که اغلب اوقات بعد از خرید عطرها با آن مواجهیم.  چالشی که اکثر ما با عطرها داریم یک موضوع است، “ماندگاری عطر”.  معمولا در ابتدا رایحه عطرها بسیار قوی است اما عطر و بوی آن پس از چند ساعت کاهش می یابد و پس از چندی هم به نظر می رسد که کاملا ناپدید می شود. با خواندن این مقاله به راحتی می توانید طول عمر و ماندگاری رایحه عطر را در تمام طول روز حفظ کنید.

 

  • برای ماندگاری عطر از مواد مرطوب کننده استفاده کنید.

اگر شما جزو افرادی هستید که پوست چربی دارید این موضوع برای ماندگاری عالی است چون ثابت شده که معمولا عطرها بر روی پوست افراد چرب ماندگاری بسیار بیشتری را دارند، اما اگر پوست خشکی دارید پیشنهاد می کنیم تا این دستور العمل را انجام دهید. اگر عطری که استفاده می کنید ترکیبات لوسیونی دارد- معمولا بر روی عطر ذکر میشود- نیاز به استفاده از مرطوب کننده کمتر است چون ماندگاری عطر خوبی دارند اما اگر پوست خشکی دارید حتما قبل از استفاده از عطر پوست خود را کمی مرطوب کنید و سپس از عطر استفاده کنید.

زمان استفاده از عطر

بهترین زمان برای استفاده از عطر بعد از حمام زمانی که بدن مرطوب است می باشد. رطوبت، بوی عطر را روی پوست حفظ می کند. این کار مانع لکه دار شدن لباس یا تیره شدن جواهراتتان می شود.

 


بیشتر بخوانید: عطرهای زنانه مورد علاقه آقایان


 

  • عطر را در نقاط نبض دار بدن استفاده کنید.

استفاده از عطر در نقاطی که دارای نبض هستند موجب پخش شدن عطر شده و مدت زمان بسیار طولانی تری رایحه عطر را حفظ خواهند کرد و ماندگاری عطر بیشتر خواهد شد. دلیل این امر این است که گرما چیزی است که عطر را فعال می کند. نقاط دارای نبض در بدن شما (که در آن ضربان قلب شما احساس می شود) بهترین نقاط برای پخش شدن یک عطر، به دلیل گرمای خون شما هستند. بعضی از این نقاط در پشت گوش شما، انتهای گلو، مچ دست،آرنج و پشت زانو قرار دارند.

اسپری کردن

 

  • عطرهای قوی انتخاب کنید

هیچ کدام از عطرها بوی یکسانی ندارند. عطرهای مرکبات خیلی زود از بین می رود اما عطرهای تند و چوبی مثل چوب صندل ماندگاری بیشتری دارند. بنابراین اگر ماندگای عطر برایتان اهمیت زیادی دارد سعی کنید عطرهای این خانواده را هنگام خرید انتخاب کنید.

 

  • عطر را روی پوست مالش ندهید.

پس از استعمال عطر بسیاری از افراد با این تصور غلط که نیاز به پخش آن بر روی پوست است شروع به مالش عطر بر روی پوست می کنند. در حالیکه این موضوع کار اشتباهی است چرا که موجب پخش شدن و تجزیه مولکوهای عطر در هوا می شود و آن را به سرعت تجزیه می کند و ماندگاری عطر را کاهش می دهد.

 


بیشتر بخوانید: عطر پاییزی چیست ؟ / معرفی بهترین برندهای عطر پاییزی


 

  • افزایش ماندگاری عطر با نگهداری در جای مناسب

گرما، نور و رطوبت میتوانند همه ترکیبات را در یک عطر بشکنند، و باعث می شود که آن کمتر معطر باشد. برای حفظ بوی خود در بهترین حالت، آن را در یک مکان خنک نگه دارید و دور از نور مستقیم خورشید باشد. اطمینان حاصل کنید که آن را دور از حمام نگه دارید، زیرا گرما و رطوبت حمام می تواند به شدت به آن صدمه بزند. همیشه عطر را در مناطق خشک و خنک نگهداری کنید. به عنوان مثال بالای کمد یا روی میز آرایش

 

  • کمی عطر بر روی برس خود اسپری کنید

برای اینکه ماندگاری عطر تان بیشتر شود، کمی از عطر خود را بر روی برسی که استفاده می کنید اسپری کرده و با آن موهای خود را شانه کنید؛ با این روش هر جا که هستید، هر بار که راه می روید، رایحه ی شگفت انگیز عطرتان پخش خواهد شد.

برگرفته از mootanroo.com

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید