اپیلاسیون چیست؟

34141

اپیلاسیون یکی از راههای از بین بردن موهای زائد و ناخواسته می باشد. در این روش موهای زائد از ریشه کنده میشوند.

اپیلاسیون به دو روش انجام می شود:

 

1- مومک داغ
پیلاسیون با استفاده از موم داغ رایج ترین روش از بین بردن موهای زائد در بین مردم می باشد. ابتدا موم را روی حرارت قرار داده تا به حالت مایع درآید سپس بوسیله یک کارتک روی پوست در جهت رویش موی بدن بمالید . بعد با استفاده از یک تکه پارچه یا نوار گاز استریل موها و موم را در جهت رشد مو از روی پوست پاک کنید. این کار بهداشتی است چرا که وسایل و مواد آن بهداشتی می باشد.
موها بین ۴-۶ هفته بعد دوباره خواهند رویید. فقط باید قبل از مومک انداختن حتما از لوسیون ها و یا کرمهای سفت کننده و تقویت کننده برای پر کردن منافذ خالی شده بر روی پوست استفاده کنید.
این روش از بین بردن موهای زائد برای پاها، خطوط لباس شنا –مایو، زیر بغل ها و بازوها مناسب می باشد.

 

2- مومک سرد
موم سرد بر روی نوارهای از پیش آماده مالیده شده اند که می توانند مستقیما بر روی پوست چسبانده شوند. مو به موم سرد روی نوار می چسبد و با یک حرکت سریع از روی پوست جدا می شود. موم سرد به عنوان موم فارسی Persian Waxing نیز شناخته شده است.

 

epilasiyoon-dar-khaneh

 

مزایای اپیلاسیون

اپیلاسیون یکی از بهترین روش ها برای حذف مو است که نسبت به سایر روش ها برتری های بسیاری دارد . مثلا مقدار زیادی مو را یک مرتبه بر می دارد و یا اینکه به مدت دو تا هشت هفته از رویش مجدد مو جلوگیری می کند . هنگامی که مو با کرم موبر ، یا تیغ تراشیده و برداشته شود، مو ا در سطح و نه از ریشه برداشته می شود و در عرض چند روز، مو را می توان در سطح دید. با این روش، نوک موی رشد کرده پس از شیو دقیقا ته مو در زمان اصلاخ است ، درنتیجه مو های جدید به مراتب خشن تر و زبرتر هستند.

این در حالی است که اغلب مناطقی که مو های آن با اپیلاسیون برداشته شده موهای به مراتب نرم تری دارند .

 

ایراد ها و مشکلات اپیلاسیون

اشکالاتی هم نیز در اپیلاسیون وجود دارد.

اپیلاسیون می تواند دردناک باشد آن هنگامی که نوار از پوست برداشته می شود.اگر چه درد طولانی مدت نیست.

یکی دیگر از اشکالاتی که به اپیلاسیون وارد است هزینه آن است که در برخی موارد هزینه می تواند بسیار بالا باشد.

البته با وجود مواد اپیلاسیون ، امکان انجام آن توسط خودتان نیز وجود دارد، اما این نیز مشکلاتی دارد : مثل عدم دسترسی به تمام نقاط بدن و یا اینکه به دلیل حرفه ای نبودن هنگامی که مو در خلاف جهت رشد مو برداشته، نوار موم ممکن است باعث برهم زدن نحوه قرار گیری پیاز مو شده و مو شروع به رشد در جهات مختلف کند

یکی دیگر از اشکالات اپیلاسیون سرخی پوست در اثر اپیلاسیون است

خوشبختانه، این خطر ناچیز است، در صورتی که اپیلاسیون به درستی انجام شده است. این مورد که به احتمال زیاد در مناطقی با موهای ضخیم، به خصوص در چند بار اول هنگامی که فولیکول قویتر است رخ می دهد . این مورد با لایه برداری منظم و یا استفاده از محلول های مختص اپیلاسیون و همچنین روغن بچه و عصاره آلوورا می تواند کاهش بسیاری پیدا کند .

منبع : waxing.ir

 

* پرمویی و راههای درمان آن

* همه چیز درباره موبرها / فواید استفاده از موبر

 

 

کانال زیبایی شبره

2 نظرات

  1. سلام آقا علما ميگن اپيلاسيون ناحيه تناسلي توسط شخص ديگر حرامه!!!
    يعني ماكار حرام ميكنيم؟

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید