به جنگ “جوش هایتان” بروید!

160

آويشن گياهي است علفي، داراي شاخه‌هاي زياد و چوبي به ارتفاع تا ?? سانتي متر که در نواحي کوهستاني در بين تخته سنگ و به ويژه در کشورهاي اروپايي مي‌رويد.

ساقه‌هاي آويشن پوشيده از کرک و برگ‌هاي کوچک زيادي است. برگ‌هاي آن کوچک، لوزي شکل، نوک تيز و به صورت متقابل، بر روي ساقه قرار دارند. اين برگ‌ها به رنگ خاکستري روشن و با بوي بسيار نافذ است و داراي دم برگ‌هاي کوچکي نيز مي‌باشد.

گل‌ها کوچک، گلي رنگ و يا سفيد و به صورت مجتمع در انتهاي ساقه قرار گرفته‌اند.

قسمت مورد استفاده‌ي گياه، گل و به ويژه برگ‌هاي آن است. اين گياه، به طور محدود و براي تهيه‌ي داروها، در ايران کشت مي‌گردد.
اين گياه “خاصيت ضد ميکروبي” داشته بنابراين مي توان آن را جايگزين داروهاي شيميايي براي رفع جوش در سطح پوست کرد.
الميرا رسولي متخصص طب سنتي گفت: گياه آويشن در درمان “ضايعات التهابي آکنه” موثر است اين گياه دارويي را مي تواند جايگزين داروهاي شيميايي کرد و آکنه را از بين ببرد.

وي با بيان اينکه آويشن خواص ضد ميکروبي دارد بيان کرد: علت ايجاد جوش‌ها در نوجواني و جواني عدم تعادل چربي در سطح پوست است از اين رو براي تعادل سطح تمام پوست مي توان از “دمنوش آويشن” استفاده کرد.

وي در خصوص طرز تهيه اين دمنوش تصريح کرد: برگ آويشن را مي توان به مدت ?? دقيقه بجوشانيد و مصرف يکبار در روز مي تواند به “شفافي پوست” و رفع آکنه ها کمک کند.

وي در خصوص عوارضي که مي تواند در استفاده از اين گياه دارويي ايجاد شود گفت: حساسيت هاي پوستي التهاب لب ها است و البته مصرف اين نوع گياه براي “خانم هاي باردار” ممنوع است.

منبع: yjc.ir

 

 

*نسخه طب سنتی برای آلودگی هوا

*تسکین آسم با طب سنتی

*اشتباهات رایج ایرانی ها در غذا خوردن از دیدگاه طب سنتی

 

 

کانال زیبایی شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید