ترفندهای کاربردی برای استفاده از ریمل

3449

ریمل یکی از ابزار آرایش خانم هاست که تاثیر بسیار چشمگیری در زیبایی و درخشش بیشتر چشمان و به طور کلی، آرایش دارد. حتی هنگامی که صحبت از یک آرایش طبیعی و ساده در میان باشد نیز، ریمل جزء ثابت آن خواهد بود. ما در این مقاله نکاتی برای استفاده از ریمل با شما به اشتراک می گذاریم که نه تنها کاربرد ریمل را راحت تر می کند، بلکه کمک می کند هر ابزار و وسیله ای را که در کیف لوازم آرایش خود دارید بهینه سازی کنید.

نکات استفاده از ریمل

1- به عقب برگردید

وقتی بطور معمول روی مژه های خود ریمل زدید، به پایین نگاه کنید و با دقت پشت مژه ها را هم ریمل بزنید تا جلوه ی دوچندانی پیدا کند. مچ دست خود را زمانی که به انتهای مژه ها می رسید بچرخانید تا پیچ و تاب بیشتری به مژه ها بدهید و مجدداً روی مژه ها را یک لایه ریمل بزنید تا حجم بیشتری پیدا کند.

 

2- به مژه های خود پودر بچه بزنید

از یک برس سایه یا براش آرایشی کوچک استفاده کنید تا مژه های خود را با پودر بچه یا یک پودر مات دیگر بین لایه های ریمل آغشته کنید. این کار کمک می کند ریمل به مژه های شما بچسبد و حجیم تر به نظر برسد.


بیشتر بخوانید: آموزش حرفه ای خودآرایی در منزل با نکات مهم


3- منعطف باشید

نکته ای که مدام در رابطه با استفاده از ریمل از از آرایشگرهای حرفه ای می شنویم این است که سر برس خود را خم کنید. تصور اینکه برس ریمل محبوب شما بشکند ممکن است ترسناک به نظر برسد اما سر برس را در حالی که افقی نگه داشته اید به آرامی خم کنید؛ این شکل جدید کمک می کند که جای مانور بیشتری برای رسیدن به نقاط سخت مثل داخل و خارج گوشه ی چشم داشته باشید.


4- مژه‌های پایین را فراموش نکنید

برای داشتن چشم‌های بادامی شکل و خوش حالت نباید از ریمل زدن مژه‌های پایینی غفلت کنید. در این قسمت باید تمام حواستان را جمع کنید تا زیر چشمانتان سیاه نشود و برای آسان شدن کار می‌توانید از برس خط چشم استفاده کنید.

 

5- ریمل خود را حرارت دهید

اگر ریمل محبوب شما کم کم در حال سفت شدن است، مقداری گرما مواد داخل آن را نرم و رقیق خواهد کرد. مطمئن شوید در آن را محکم بسته اید و بعد آن را بصورت افقی درون یک لیوان آب جوش قرار دهید و در همان حال از یک خط چشم استفاده کنید و مواد را به هم بزنید. اما اگر برس شما عمری بیش از سه ماه دارد بهتر است یک برس دیگر جایگزین آن کنید تا همه چیز تازه و تمیز شود.

6- ریمل را روی خط پلک قرار دهید

برس ریمل را نزدیک پلک خود حرکت دهید تا تصور خط چشم را بوجود آورد و از این راه مژه های شما را پرتر جلوه دهد. همچنین می توانید از یک برس نوک تیز استفاده کنید و آن را درون تیوب ریمل بزنید و زمانی که نیاز دارید یا می خواهید حجم بیشتری به مژه ها بدهید از آن بعنوان خط چشم استفاده کنید.

 


بیشتر بخوانید: انواع مختلف برس های ریمل چه کاربردهایی دارند؟


7- اگر چشمانتان خسته یا پف آلود است ریمل رنگی بزنید

یکی از راه‌کارها برای پنهان کردن عیوب موقتی چشم مانند خستگی، قرمزی یا پف آلود بودن، استفاده از ریمل رنگی خصوصا ریمل آبی یا بنفش است

 

8- گره ها را با مسواک باز کنید

اگر برس ریمل، کمی بیشتر از آنچه انتظار داشتید گره خورده است، از یک مسواک جهت باز کردن گره ها استفاده کنید تا از تبدیل شدن مژه ها به مدل پای عنکبوتی جلوگیری شود. بهتر است این کار را قبل از اینکه مجبور شوید انجام دهید و از این موضوع پیشگیری کنید.

9- با برس ریمل، درون آن تلمبه نزنید

تلمبه زدن برس در هنگام استفاده از ریمل یکی از عادت های روزانه ی شما محسوب می شود؛ اما این عادت بد باعث می شود هوای اضافی داخل ریمل رفته و فرصت رشد باکتری ها فراهم شود. بجای این کار، برس را به سمت بالا بکشید و به آرامی بچرخانید تا مواد ریمل به صورت مساوی روی آن تقسیم شود.

 


بیشتر بخوانید: چطور یک ریمل خشک را به حالت اولش برگردانیم؟


10- از ابزارهای جانبی کمک بگیرید

برای جلوگیری از ریختن خرده های ریمل، روی پلک از پدهای آرایشی استفاده کنید. همچنین می توانید از کارت اعتباری یا قاشق روی پلک های خود استفاده کنید و آن را به آرامی روی پلک خود قرار دهید تا مجبور نباشید مجددا به عقب برگردید و قسمت هایی را که جا مانده با پاک کننده ی آرایشی پاک کنید یا با کرم پودر بپوشانید. قاشق همچنین کمک می کند پیچ و تاب بیشتری به مژه های خود بدهید؛ روی قاشق را به سمت بیرون قرار دهید، قسمت پایینی را در امتداد خط مژه نگه دارید، از انگشت سبابه ی خود استفاده کنید و مژه ها را با ته قاشق فشار دهید. در همین حین قاشق را به سمت بالا بچرخانید و حرکت دهید به طوری که ته قاشق درنهایت به نوک مژه ها بخورد.

 


بیشتر بخوانید: نکات مهم در مورد ریمل استخری


11- معجون ویژه خود را بسازید

یکی از ترفندهای مهم استفاده از ریمل ترکیب کردن آنهاست. از ترکیب فرمول ها با یکدیگر نترسید. بعضی وقت ها برای رسیدن به ظاهر دلخواه، به بیشتر از یک محصول احتیاج دارید. لایه های مختلفی از ریمل های حرفه ای استفاده کنید؛ یکی برای فر دادن، یکی برای دانه دانه کردن و یکی هم برای حجیم کردن مژه ها. فرمول ها و ریمل های مختلف را با هم ترکیب کنید. مثلا یک محصول ضدآب را با یک محصول بلند کننده استفاده کنید تا نه تنها ماندگاری آن بیشتر شود بلکه از مالیده شدن آن ها بر روی پلک ها نیز هم جلوگیری کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که ریمل ضد آب سخت تر پاک می شود.

 


بیشتر بخوانید: آموزش تهیه ریمل خانگی

12- چند حرکت دیگر

برای اینکه ظاهر خود را خاص تر کنید، نحوه ی در دست گرفتن برس ریمل را تغییر دهید؛ مثلا برای داشتن مژه های ضخیم تر برس را افقی نگه دارید و یا برای داشتن ظاهری طبیعی آن را عمودی برس بزنید و از خط مژه تا نوک مژه ها دست خود را بچرخانید تا فرهای مژه ی شما حفظ شود.

منبع: rimoj.com

 

کانال زیبایی شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید