ترفندهای تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی

1134

خرید از فروشگاه های معتبر و نمایندگی های برند موردنظر

اولین و معتبرترین راه برای اطمینان از اصل بودن لوازم آرایش خرید از فروشگاه و فروشنده معتبر و شناخته شده است چه در خرید حضوری و یا فروشگاه های آنلاین.  به تستر هایی که فروشنده ها با اصرار به شما می دهند توجهی نکنید. سعی کنید قبل از خرید یک محصول خودتان اطلاعات کافی را نسبت به آن محصول جمع آوری کنید و براساس تعاریف فروشنده یک محصول ناشناخته را نخرید.

چنانچه از یک فروشگاه آنلاین خرید میکنید به کامنت ها و تجربه خریداران دقت کنید فروشگاه های اینترنتی حرفه ای را میتوان از کیفیت عکاسی محصولات تعداد بازدید کنندگان و نوع دسته بندی محصولات نیز ارزیابی کرد ،حتما توجه کنید شماره ها و آدرس پشتیبانی در صفحه تماس با ما درج شده باشد و از وزارت ارشاد و وزارت صنعت ، معدن و تجارت دارای لوگو اعتماد با تاریخ معتبر باشند همچنین دقت کنید که گارانتی اصالت و سلامت کالا را ارائه دهند و نهایتا در زمان تحویل دقت داشته باشید بسته بندی پلمپ به همراه فاکتور با مهر فروشگاه را از پیک دریافت کنید.

به بافت، رنگ و بو دقت کنید.

توجه کنید محصولات اوریجینال هرگز بوی بد ،تند و زننده ای ندارند مگر اینکه مدتها از تاریخ مصرف آنها گذشته باشد.همچنین در نظر داشته باشید محصولات اصلی دارای بافت سبکی هستند و هرگز بر روی پوست در زمان کوتاهی حداقل ۶ ساعت تغییر رنگ نمیدهند یا به اصلاح نمی ماسند و یا محصولاتی چون ریمل ،خط چشم و سایه ها بخاطر انسجام مواد به خودی خود نمی ریزند و پخش نمیشوند.

 


بیشتر بخوانید: نشانه های فاسد شدن لوازم آرایشتان چیست؟


بارکد و لیبل محصولات را بررسی کنید

بر روی هر محصولی بارکد و لیبل زده شده است. بارکد ها که همانطور می دانید معرف اطلاعات بسیاری در مورد محصولی هستند که خریداری می کنید. در یک بارکد از چپ به راست اعدادی قراردارند که بیانگر ۱-کشور سازنده ۲-شرکت سازنده ۳-کد منحصر محصول ۴- کد کنترل هستند . این بارکد ها را به خوبی بررسی کرده تا بدانید محصولی که خریداری می کنید واقعا از کشوری است که به شما می گویند یا خیر؟

 

بر روی بسیاری دیگر از محصولات نیز شاهد تصویر کد QR خواهید بود. از طریق گوشی موبایل و نرم افزار تشخیص اصل بودن کالا از روی بارکد می توانید اطلاعات دقیق تری بگیرید. در نهایت بر روی تمامی محصولاتی که قانونی وارد می شوند لیبلی از سوی وزارت بهداشت می خورد، برای آنکه اطمینان حاصل کنید که محصول اصل بوده می توانید کد محصول را به شماره ای که بر روی آن قرار گرفته است ارسال کنید و اصالت آن را از سامانه اصالت کالا بگیرید.

 

به قیمت محصولات توجه کنید!

برای تشخیص رژ لب تقلبی، تشخیص ریمل اصل به قیمت محصولات نگاه کنید، محصولات خوب و اصل اروپایی و آمریکایی دارای قیمت های بالایی هستند، بنابراین اگر کرم پودر مارک آلمانی را با قیمتی پایین خریدید به هیچ عنوان به آن اعتماد نکنید. این لوازم آرایشی اصل با قیمت دلار و یورو تهیه می شوند و سپس در ارسال به کشور ما هزینه های گمرکی و مالیات نیز بر روی آنها اضافه خواهد شد. بنابراین چطور ممکن است یک کرم پودر آلمانی و یا آمریکایی با قیمت ۴۰ هزار تومان به دست شما برسد؟! اما این نکته را فراموس نکنید، برخی محصولات هم کلا دارای قیمت پایینی هستند، خصوصا لوازم آرایشی های ترکیه ای، چراکه این لوازم آرایش در کشور مبدا نیز از قیمت های بسیار پایینی برخوردار هستند.

 


بیشتر بخوانید: 5 قانون آرایشی از زبان بزرگ ترین میکاپ آرتیست ها


به کیفیت چاپ و بسته بندی محصول دقت کنید

یکی از ساده ترین روشهای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی جهت شناسایی کپی درجه سه و چهار دقت به کیفیت چاپ روی خود کالا و بسته بندی است . از آنجا که کپی کارها درجه سه و چهار امکان دسترسی به دستگاه های مدرن چاپ را ندارند نوشته ها مخصوصا اگر با فونت ریز باشد نا خوانا و غیر واضخ و یا در هم ادغام شده است در پاره ای از موارد اقدام به چاپ نوشته با فونت دیگر و بزرگتری میکنند که علاوه بر آن ممکن است دچار غلط املایی هم گردند رنگ تصاویر و پس زمینه بسته بندی اکثر مواقع تغییر کرده و از شفافیت  برخوردار نیست .

به پوکه محصول هم دقت کنید عمدتا کپی ها از جنس پلاستیک  نامرغوبی استفاده کرده و قالبهای آنها  در سطح پوکه ایجاد نا همواری  های را به جا میگذارند.

درب ها بر روی پوکه ها چفت نمی شوند و هوا به داخل نفوذ میکند و در محصولاتی چون ریمل به کیفیت برس و فرچه ها نگاه کنید زمانی که فرچه را از پوکه خارج میسازید باید کاملا جذب باشد اما به راحتی نیز خارج گردد و صدای مانند باز کردن درب بطری چوب پمبه ای را بدهد.

یکی از آسان ترین روش های تشخیص این است که در سایت رسمی آن برند، تصویر محصول را با گزینه ای که قصد خرید آن را دارید مقایسه کنید و ببینید آیا کاملا شبیه هم هستند یا خیر.

 

 اگر تخفیف زیاد دیدید پا به فرار بگذارید!

این تخفیف های زیاد برای این هستند که محصولات مانده به فروش برسند. این نوع از تخفیف ها برای زمانی هستند که از انقضای لوازم آرایشی چیزی نمانده باشد و یا آن لوازم آرایشی اصل نباشد.

 


بیشتر بخوانید: رازهای زیبایی خانم‌هایی که همیشه آرایشی بی‌نقص دارند


 

محصول مورد نظر را با عکس محصول در سایت خارجی آن مطابقت دهید

محصولات آرایشی اصل را از قبل در اینترنت و یا سایت مبدا پیدا کنید و در زمان خرید عکس را همراه با خود ببرید؛ یک مقایسه ساده هم می تواند به شما در خرید جنس اصل کمک کند؛ عموما در سایز، نوع فونت و …. تفاوت های زیادی وجود دارد. محصول را به دست بگیرید و با ناخن بر روی نوشته روی آن بکشید، محصول اصل باید نوشته هایی برجسته داشته باشد و در اثر خراش ناخن از بین نرود. به علاوه اینکه محصولات اصل را که بدست بگیرید حس کیفیت به شما می دهد، بسته بندی، نوشته ها ظرف محصول همگی نشانی از کیفیت در خود دارند.

 

کانال زیبایی شبره

1 نظر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید