جلوگیری از تحریک پوست پس از شیو کردن با روش های طبیعی!

309

حذف موهای زائد  با ژیلت ساده ترین و سریع ترین روش ها است .اما متأسفانه می تواند باعث قرمزی و تحریک شود.ما راه حل های طبیعی برای جلوگیری از جلوگیری از تحریک پوست پس از شیو کردن را برای شما آماده کرده ایم با ما همراه باشید :

۱-نشاسته ذرت یا پودر بچه

آیا می دانید که نشاسته ذرت به خارش پوست کمک می کند؟به همین دلیل از آن در ساخته پودر بچه استفاده می شود.اگر در منزل پودر بچه دارید آن را به ناحیه تحریک شده بزنید و در لحظه شاهد توقف خارش و تحریک خود خواهید شد.اگر در منزل پودر بچه ندارید می توانید نشاسته ذرت را با آب مخلوط کنید و به محل تحریک بمالید.

۲-عسل

خواص ضد التهابی و ضد میکروبی عسل پوست  تحریک شده شما را  و صاف و نرم می کند.مقداری عسل را به ناحیه تحریک شده بمالید و بعد از ۱۰-۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

 


بیشتر بخوانید: پاکسازی و شفافیت پوست با ماسک نشاسته


۳-روغن های طبیعی

روغن های طبیعی با خواص آرام بخش خود شناخته شده اند.روغن زیتون، روغن درخت چای و ویتامین E یک راه حل کامل برای ترمیم پوست تحریک شده شما هستند.یکی از روغن های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و با کمک پنبه دو بار در روز به ناحیه تحریک شده اعمال کنید.در حالی که روغن های گیاهی طبیعی مانند روغن زیتون می توانند به طور مستقیم به پوست اعمال شوند،  اماروغن هایی  مانند روغن اسطوخودوس و روغن  درخت چای باید با آب مخلوط شوند و روی پوست استفاده شوند.

 

۴-کمپرس سرد

کمپرس سرد دمای پوست  و فعالیت های عصبی را کاهش می دهد.این یک راه بسیار خوبی برای خلاص شدن از شر قرمزی و خارش سریع است.چند تکه یخ را درون کیسه ای قرار داده و بر روی یک حوله بگذارید و چند دقیقه در ناحیه تحریک شده نگه دارید.

 


بیشتر بخوانید: خواص روغن خراطین/ روش تشخیص روغن خراطین اصل


۵-وازلین

یکی از روش های طبیعی برای جلوگیری از تحریکات پس از تراشیدن استفاده از وازلین است.پس از اصلاح، حفظ رطوبت طبیعی پوست  بسیار مهم است.یکی از ساده ترین راه های انجام این کار، استفاده از وازلین است که با خواص مرطوب کننده شهرت دارد.وازلین را به محل تحریک شده بمالید .

۶-آسپرین

آسپرین در برخورد با بثورات و تحریک و همچنین مصارف دیگر در پزشکی بسیار موثر است.باعث از بین رفتن احساس سوزش پس از تراشیدن می شود.۲-۳ عدد قرص آسپرین را در یک لیوان آب حل کنید.به ناحیه تحریک شده اعمال کنید و حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید.سپس با آب گرم شستشو دهید.

 

۷-سرکه سیب

سرکه سیب باعث از بین رفتن باکتری و میکروب ها می گردد و باعث رفع سوزش می گردد.محتوای اسیدی سطح پوست شما را کاهش می دهد و قرمزی و زبری را از بین می برد.مقدار مساوی از سرکه سیب و آب را مخلوط کنید.سپس با کمک پنبه به محل موردنظر بمالید و اجازه دهید خشک شود.سپس با آب بشویید.توصیه می کنیم که قبل از استفاده از سرکه سیب تست حساسیت انجام دهید.

۸- جو دوسر

یکی از روش های طبیعی برای جلوگیری از تحریکات پس از تراشیدن استفاده از جو دوسر است.با استفاده از جودو سر می توانید پوست خود را به آرامش برسانید.مقداری جو دوسر با ماست مخلوط کنید.به محل مورد نظر بمالید و بعد از ۳۰ دقیقه بشویید.

۹-آلوئه ورا

آیا شما می دانید که آلوئه ورا، با خواص بسیار مرطوب کننده راه حل بسیار خوبی برای از بین بردن  تحریک پوست پس از تراشیدن است؟ قسمت ژل را از گیاه آلوئه ورا جدا کنید و به منطقه موردنظر بمالید و پس از چند دقیقه با آب ولرم بشویید.

۱۰-خیار

یکی از روش های طبیعی برای جلوگیری از تحریکات پس از تراشیدن استفاده از خیار است.خیار تقریبا به طور کامل از آب تشکیل شده است، که باعث می شود آن یکی از بهترین مرطوب کننده های طبیعی برای پوست خشک و تحریک شده باشد.خیار حلقه شده را بر روی منطقه مورد نظر بگذارید.استفاده از خیار باعث کاهش التهاب و قرمزی می گردد.
منبع: varune.com

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید