حجامت برای چه کسانی مضر است؟

1045

یک متخصص طب سنتی گفت: حجامت برای رفع جوش‌های صورت افراد لاغر و کم‌خون مفید نیست، چرا که حجامت یک عمل موضعی است و ممکن است مدتی پس از انجام حجامت جوش‌ها دوباره بروز پیدا کند.

لیلا شیربیگی در پاسخ به پرسشی که آیا حجامت برای همه جوش‌ها مفید است؟, اظهار داشت: از دیدگاه طب سنتی حجامت برای همه افراد بیمار مفید نیست و به عبارت دیگر حجامت عام برای همه افراد نیست.حجامت به همه افراد برای رفع جوش کمک نمی‌کندبه گفته وی بعضی افراد بر این باورند که حجامت در درمان جوش‌های صورت تاثیر دارد.

واقعیت این است که حجامت به همه افراد برای رفع جوش کمک نمی‌کند.این متخصص طب سنتی افزود: حجامت خون را از بدن افراد کم می‌کند و ما اعتقاد داریم خون مایع حیات است و خون نباید از بدن افراد کم شود مخصوصا افرادی که خیلی لاغر هستند. حجامت فقط برای یک سری افراد که کم‌خونی ندارند می‌توانند خوب باشد ولی با تجویز پزشک باید حجامت صورت گیرد.

حجامت برای افراد لاغر مفید نیستشیربیگی ادامه داد: مثلاً شخصی که دچار جوش صورت است و بدنش خیلی لاغر و خشک است نباید حجامت کند چرا که خون در بدنش بسیار کم بوده و با حجامت همان خون کم را نیز کاهش می‌دهد.

وی اضافه کرد: از دیدگاه طب سنتی روش‌ها دیگری برای رفع جوش‌های صورت وجود دارد, اما برای مردانی که در صورتشان جوش می‌زند و پُرخور هستند,حجامت راه حل خوبی است.حجامت برای افرادی که قاعده می‌شوند و کم خون هستند, مفید نیستاین متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: افرادی که قاعده می‌شوند و کم خون هستند حجامت برای رفع جوش‌های صورتشان مفید نیست چرا که حجامت یک عمل موضعی است و ممکن است مدتی پس از انجام حجامت جوش‌ها دوباره بروز پیدا کند.

 

 

منبع: تسنیم

 

 

*توصیه‌های قبل و بعد از حجامت

*فواید حجامت برای بدن چیست؟

*درمان کبد چرب با طب سنتی

 

 

 

کانال زیبایی شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید