درباره دویدن در هوای گرم بخوانید

344

در واقع 30% انرژی که شما مصرف میکنید صرف حرکت عضلات شما استفاده میشود بقیه این انرژی صرف خنک نگه داشتن شما میشود. این یعنی که جریان خون شما بیشتر در پوست شماست تا عضلات شما وقتی که در گرما میدوید. ضربان قلب شما بالاتر از حد عادی(100 تپش بر دقیقه) میرود و باعث میشود که دویدن برای شما سخت تر شود. البته نباید از تاثیر مثبت حرارت در هنگام ورزش غافل شد.

prcgjxpc405011-running-wallpaper

همانطور که میدانید گرما رطوبت را به همراه می آورد و رطوبت هم تعرق را بیشتر میکند. اگر در مناطق مرطوب ورزش کنید، بدن نمیتواند خودش را خنک کند چون در هوای مرطوب عرق تبخیر نمیشود و در نتیجه احساس کلافگی خواهید کرد. اشعه ماورای بنفش هم باعث آفتاب سوختگی میشود پس بدن برای جلوگیری از این اثر مجبور میشود انرژی بیشتری برای پوست بگذارد و از عضلات غافلتر شود. اگر دما هوا 25 درجه باشد شما احساس خواهید کرد که دما 45 درجه سانتی گراد است.البته این احساس به شدت تابش خورشید و رطوبت بستگی دارد. پس در هر دمایی شروع به دویدن کنید شما عرق خواهید کرد. تحقیقات نشان داده است که دمای پوست تاثیر بیشتری نسبت به دمای بدن روی ورزش و تاثیرات آن بر عضلات دارد. پس اگر بتوانید پوست خود را خنک نگه دارید میتوانید با مصرف انرژی کمتر بازده بیشتری دریافت کنید. (در مقالات بعدی به شما یاد خواهیم داد که چگونه دمای بدن خود را هنگام دویدن تنظیم کنید)

طبق تحقیقات دانشگاه تولسا که از 25 نفر آزمایش گرفته بود بهترین دما برای دویدن بین 27 تا 40 درجه ساتنی گراد است. همچنین نشان داده شده است که بیشترین بازده در دمای 24.5 است. البته فکر نکنید که هر چه دمای هوا پایین تر باشد، بهتر است. وقتی که هوا خیلی سرد یعنی پایین تر از 10 درجه سلسیوس باشد، بدن انرژی بیشتری برای گرم نگه داشتن خودش است. هر چقدر بدن روی فرم تری داشته باشید این گرما بیشتر هم میشود.

v1kht045miles-fisher-running-wallpaper-5381_2146014102

اشکالی ندارد اگر که دمای هوا کمی بالاتر یا پایین تر از این محدوده باشد؛ شما میتوانید با استفاده از لباس هایتان دمای بدنتان را تنظیم کنید.

در دمای 28 درجه میتوانید طول یک مسابقه ماراتن را بدوید. در دمای 31 درجه میتوانید نصف این مسافت را طی کنید. در دمای 35 درجه میتوانید 5 کیلومتر بدوید. در دمای 67 درجه میتوانید 1.5 کیلومتر بدوید و در دمای 40 درجه 100 متر میتوانید طی کنید.

منبع:shixon

حرکات ورزشی برای حفظ تناسب اندام+عکس

تاثیر لبنیات پیش از ورزش

اینستاگرام شبره
اینستاگرام شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید