روش های آسان و طبیعی برای رفع پف زیر چشم

649

امروزه با توجه به شرایط زندگی و قرار گرفتن در معرض آلاینده ها، پوست با خطرات بسیاری مواجه است، به خصوص پوست دور چشم که به علت نازک بودن از حساسیت بیشتری برخوردار است.  در این مطلب ۱۰ ماسک طبیعی برای رفع پف زیر چشم را قرار داده ایم.

 

۱۰ روش آسان برای رفع پف زیر چشم

خیار

خیاز دارای خواص فراوان برای پوست و  یکی از موارد کاربردی آن، رفع پف زیر چشم است. به این ترتیب شما خیار را قطعه قطعه کرده و بر روی پف چشم قرار می دهید. روش بهتر و موثرتری نیز برای این کار وجود دارد. شما می توانید خیار را در میکسر بریزید. آن گاه این مخلوط را بر روی پف چشم قرار دهید و بعد از ۱۵ دقیقه آبکشی کنید.

برگ های نعناع

این مورد برای کسانی که صبح ها وقت کمی دارند و ناگاه با چشمان پف کرده خود در آینه مواجه می شوند، بسیار مناسب است. چند برگ نعناع را بکوبید و بر روی پف چشم قرار دهید. می توانید برای حالت خمیری شدن برگ نعناع از روغن زیتون یا عسل استفاده کنید. زیتون و عسل هر دو خواص زیادی برای پوست دارند. اجازه دهید ۵ دقیقه بر روی پوست بماند و آن را بشویید.

سیب زمینی

سیب زمینی برای رفع پف زیر چشم به علت داشتن آنزیمی به نام catecholase بسیار موثر و مفید عمل می کند. سیب زمینی سرد را برش دهید و تکه های آن را بر روی پف چشم قرار دهید. همچنین برای تاثیر بهتر می توانید سیب زمینی را به شکل پوره در آورید و بر روی پف چشم قرار دهید. در این صورت خواهید دید که هم حلقه تیره دور چشم شما را برطرف می کند و هم پف چشم شما را می خواباند. سیب زمینی بهتر است به مدت نیم ساعت بر روی چشم بماند تا اثر کند.

چای کیسه ای سرد

آب جوش را بر روی چای کیسه ای بریزید تا خیس شود. آن گاه چای کیسه ای را در داخل یخچال بگذارید تا سرد شود. سپس آن را از یخچال بیرون بیاورید و بر روی چشم هایتان قرار دهید. لازم نیست حتما از چای کیسه ای کافئین دار استفاده کنید. البته این نکته نیز بسیار قابل توجه است که کافئین پف چشم هایتان را بسیار کم می کند.

گلاب

از روش های دیگر برای رفع پف زیر چشم, گلاباست. گلاب خاصیت ضد التهابی دارد. روی پنبه ای گلاب بریزید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی چشم قرار دهید.

نمک

برای ساختن این محلول، نصف قاشق چای خوری نمک را در یک لیتر آب ولرم حل کنید. پنبه را به این محلول آغشته کنید و حداقل ده دقیقه روی چشم قرار دهید. نمک به علت خاصیت رطوبت گیری، آب را از پوست شما می کشد و پف چشم شما را برطرف می کند.

روغن بادام

می توانید روغن بادامرا از عطاری یا فروشگاه تهیه کنید و آن را با جوش شیرین مخلوط کنید و به این ترتیب این خمیر را بر روی پوست قرار دهید. همچنین می توانید مقداری بادام را به شکل خمیر در آورید و با کمی شیر مخلوط کنید و آن گاه از این خمیر برای رفع پف زیر چشم بهره مند شوید. البته این درمان در کوتاه مدت پاسخ نمی دهد.

آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا خواص زیادی برای پوست دارد اما از بقیه موارد کندتر نتیجه می بخشد. بهتر است این گیاه هر روز هفته قبل از خواب استفاده شود و شما می توانید تاثیر آن را بعد از یک هفته ببینید. این گیاه نیز بسیار موثر در رفع پف زیر چشم می باشد.

آب پرتقال

شما می توانید آب پرتقال را با گلیسیرین یا کمی ژلاتین مخلوط کنید و به شکل خمیری در بیاورید. از این خمیر به مدت یک هفته استفاده کنید و اجازه دهید این خمیر به مدت دو ساعت روی پوست چشم شما باقی بماند. آب پرتقال به علت داشتن ویتامین ث برای پوست بسیار مفید است.

توت فرنگی

توت فرنگی از میوه های خوشمزه و حاوی آلفا هیدروکسی اسید است که برای کاهش اثرات پیری پوست بسیار مفید عمل می کند. توت فرنگی خنک داخل یخچال را برش دهید و بر روی پوست بگذارید. بگذارید توت فرنگی چند دقیقه بر روی پوست باقی بماند. این روش بسیار سریع تر از سایر روش ها عمل می کند و زمان کمتری می برد.
منبع: arga-mag.com

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید