شامپوهای نرم کننده، ماسک مو و سرم مو چه زمانی باید استفاده شوند؟

430

شامپوهای نرم کننده مو:

موهایی که رنگ شده یا دکلره می شوند معمولا در حمام برای راحت تر شانه شدن نیاز به نرم کننده دارند. شامپوهای نرم کننده به خاطر موادی که در آنها وجود دارد، موها را تا حدی لزج می کنند و شانه پذیری آنها را راحتتر می کند. اثر شامپو نرم کننده کوتاه است و در حد راحت شانه شدن در حمام است. توصیه می شود حتما از شامپوهای برندهایی استفاده کنید که مورد تایید وزارت بهداشت باشند. اگر از شامپوی نرم کننده غیر مرغوب استفاده کنید، به مرور زمان تار موهایتان نازک می شود و مو کم پشت به نظر می آید.

 


بیشتر بخوانید: انواع شامپوهای کراتینه برای تقویت و درخشان شدن مو


ماسک مو:

وقتی موها آسیب دیده باشند مثلا در اثر دکلره کردن حالت اصلی و سالم خود را از دست داده باشند بهتر است به جای شامپوهای نرم کننده، از ماسک مو استفاده شود.
اگر مویی که آسیب دیده است را زیر میکروسکوپ نگاه کنید، استوانه ای ریش ریش شده و با خلل و فرج و پیچ و تاب خورده ای مشاهده می کنید که باورتان نمی شود این همان تار مو است! کاری که ماسک مو می کند این است که مانند غلافی روی ساقه مو می نشیند و خلل و فرج را پر می کند. لایه ای پوشاننده بر روی مو باقی می گذارد که هم باعث استحکام بیشتر مو می شود هم شاخه های بیرون زده از استوانه اصلی تار مو را صاف می کند و روی ساقه می نشاند. از این جهت حالت خوبی به مو می دهد. در واقع می توان گفت تا حمام بعدی، مو را به ظاهر ترمیم می کند.
روش استفاده از ماسک مو این است که پس از شستشوی مو در حمام، ماسک مو به سر مالیده شود و در حدود 4- 5 دقیقه روی ساقه مو باقی بماند. پس از آن آبکشی شود. معمولا برندهای آرایشی و بهداشتی از اسانسهایی نیز در فرمولاسیون ماسک موهایشان استفاده می کنند که باعث خوش بو شدن مو می شود.

 


بیشتر بخوانید: ماسک های طبیعی برای تقویت موهای آسیب دیده


سرم مو:

سرم مو کاربردش کاملا با ماسک مو متفاوت است. سرم مو بعد از حمام استفاده می شود و در واقع نوعی حالت دهنده به موها می باشد. سرم مو را می توان بعد از خشک کردن موها به نوک مو مالید. سرم موی برندهای معتبر موخوره را از بین می برند. سرم مو می تواند به ساقه مو نیز زده شود. سرم مو باعث درخشندگی موها نیز می شود و حالت پذیری آن را تقویت می کند. استفاده از سرم مو موها را خوش حالت می کند ولی اثر درمانی بر مو ندارد.

در خرید محصولات مویی حتما به تایید وزارت بهداشت دقت کنید.

منبع: poostnews.com

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید