شامپو رنگ مو چیست؟/ نحوه استفاده از شامپو رنگ

26706

شامپو رنگ مو چیست؟

شامپو رنگ مو، محصولی جدید است که توجه بسیاری از خانمها و آقایان را به خود جلب کرده است. . در واقع شما به جای وقت صرف کردن برای رفتن به آرایشگاه و منتظر ماندن برای رنگ گرفتن موهایتان، کافی است یک شامپوی رنگ مو بخرید و به حمام بروید . موهای شما بعد از 5- 10 دقیقه رنگ دلخواه تان را به خود می گیرید .

شامپو های رنگ مو حاوی محتویات رنگدانه‌ای هستند که با نشستن روی موها باعث تغییر رنگ مو می‌شوند. البته از نظر تنوع رنگ محدودیت دارند و بیشتر برای تیره کردن موهای سفید و بردن آنها به سمت خاکستری تیره یا قهوه‌ای تیره استفاده می‌شوند. استفاده از شامپوهای رنگ مو در بین کسانی که موهای سفید زیادی دارند نیز شایع است .

شامپوهای رنگ مو، ماندگاری بالایی ندارند و در دسته ای بین رنگ موهای نیمه دائمی و دائمی قرار می گیرند. در رنگ موهای دائمی معمولا به دنبال فرایندی شیمیایی رنگدانه‌های اصلی مو از آن خارج می‌شود و رنگدانه‌های رنگ مو وارد ساقه مو خواهد شد. این نوع رنگ‌ها معمولا دائمی هستند و با شستشو پاک نمی‌شوند و بعد از مدتی با رویش مو از ریشه رنگ اصلی ساقه مو مشخص می‌شود اما شامپو رنگ موها تنها لایه‌ای از رنگ را روی ساقه مو ایجاد می‌کنند. ماندگاری کمتری نسبت به رنگ های دائمی دارند و با چند بار شستشو از روی موهایتان پاک می شود. بنابراین لازم است در هر بار شستشو شارژ شوند.

 


بیشتر بخوانید: نکاتی برای رنگ کردن موهای سفید در خانه


 

روش استفاده از شامپو رنگ مو

برای اولین بار استفاده، بهتر از است روی سطح بسیار کوچکی از پوست تست شود.

بهتر است پیش از استفاده از شامپو، موها تمیز و بقایای چربی و آلودگی‌های محیطی از روی آن زدوده شده باشد. می‌توانید قبل از آن از شامپوی معمولی استفاده کنید و بعد شامپوی رنگ بزنید.

مقداری از شامپو رنگ مو را با آب مخلوط کرده و موها را با آن می‌شوییم و مدت یک تا ده دقیقه صبر می‌کنیم و سپس آب کشی می‌نماییم، هر چقدر مواد ما غلیظ تر و مدت آن روی موها طولانی تر باشد رنگ تیره‌تر می‌شود.
پس از اتمام زمان لازم با آب گرم و بدون شامپو و یا نرم کننده موها شسته شود.
آنقدر با آب شستشو داده شود تا آب خارج شده از موها کاملا شفاف گردد.
پس از شستشوی کامل اثری از رنگ روی حوله نخواهد ماند.

چندبار در ماه می توان از شامپو رنگ استفاده کرد؟

با توجه به اینکه این شامپو همان خاصیت شیمیایی رنگ موها را دارند و رنگ مو نیز باید هر یک ماه یکبار استفاده شود چرا که استفاده مکرر آن باعث تحریک پوست و در نهایت سرطان پوست می شود .بنابراین مصرف روزانه شامپوهای رفع سفیدی مو نیز می تواند موجب تحریکات پوستی خطرناک شود .

 

ریزش نمی آورند؟

اصولا باید گفت که رنگ موها باعث ریزش موی غیرعادی نمی شوند مگر اینکه به طریق غیرمعمول یا نادرستی استفاده شوند که آن هم ریزش از ریشه موها نیست ریزش ناشی از قطعه قطعه شدن موهاست که به آن در اصطلاح عامیانه سوختن موها می گویند به این معنا که موها زبر و شکننده و بسیار بدحالت و آنقدر ضعیف می شوند که در نهایت خرد می شوند و می ریزند. در این رنگ موها چون مواد ملایم تری نسبت به رنگ های دائمی وجود دارد بنابراین آسیب کمتری به موها می رساند و در نتیجه سوختن و ریزش ناشی از خرد شدن موها کمتر احتمال دارد.

 


بیشتر بخوانید: آموزش کامل تکنیک رنگ موی آمبره با تصاویر


افرادی که موهای خاکستری دارند بهترین گزینه اند

تولیدکنندگان این شامپوها مصرف این محصولات را بیشتر به خانم‌ها و آقایانی که موهای خاکستری دارند و دوست دارند به‌تدریج این موهای خاکستری را بپوشانند، توصیه می‌کنند چراکه به موهای روشن بهتر از موهای تیره رنگ می‌دهند. نکته اصلی دیگر در استفاده از این شامپوها این است که اگر فردی موهای خاکستری داشته باشد و نخواهد یک دفعه رنگ آنها را با رنگ مو تغییر دهد تا کسی متوجه این تغییرات نشود، می‌تواند این شامپوها را امتحان کند.

 

آیا این شامپو مختص آقایان است؟

معمولا شامپو رنگ مو را افرادی استفاده می کنند که موهای کوتاه دارند و حوصله رنگ کردن با رنگ های دائمی را ندارند. شامپو رنگ ها تنوع رنگی کمی دارند و بنابراین کمتر خانومی به سراغش می رود. همچنین این شامپو رنگ مو برای خانم هایی که موهای بلند و پر حجم دارند به صرفه نیست و باید از رنگ های دائمی استفاده کنند.

 

مضرات شامپوهای رنگ مو

  • قرمز شدن پوست سر
  • متورم شدن پوست سر
  • ایجاد تاول های ریز و درشت
  • عفونت
  • احتمال انتقال حساسیت و عفونت به پوست صورت

 

چقدر مجازیم از شامپو رنگ مو استفاده کنیم؟

وقتی موها دکلره می شوند و روی موی رنگ شده مجددا رنگ گذاشته می شود، موها بیشتر در معرض خطر قرار می گیرند. بنابراین در استفاده از آنها باید محدودیت وجود داشته باشد تا جایی که توصیه می شود بعد از رسیدن رنگ موی دلخواه دیگر روی آن رنگ نگذارند و تنها ریشه ها را رتوش کنند تا موها یکدست شوند چون به اصطلاح رنگ روی رنگ باعث آسیب بیشتر موها می شود. اما در مورد این رنگ موهای نیمه دائم یا همان شامپورنگ ها نگرانی خاصی در مورد آسیب به ساقه مو وجود ندارد چرا که مهم ترین ماده آسیب رسان همان اکسیدان است که در این نوع شامپورنگ موها یا وجود ندارد یا بسیار ناچیز است.

 


بیشتر بخوانید: پیشنهاد انتخاب رنگ مو و هایلایت برای عید 


 

کانال زیبایی شبره

1 نظر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید