شخصیت شناسی دوستداران رنگ مشکی + کالکشن مشکی 2015

2563

رنگ شناسی و روانشناسی رنگ مشکی

رنگ سیاه قوی‌ترین و مقتدرترین رنگ است. رنگ سیاه نور را جذب می‌کند . فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهد. این رنگ احساس قاطعیت ، الزام و رسمیت را به وجود می‌آورد.
رنگ سیاه دارای یک حس ناشناخته و پر رمز و راز است که آن را نشانه‌ی تاریکی و مرگ می‌دانند.
رنگ سیاه با خود ترس و وحشت به همراه می‌آورد و به همین دلیل لباس ماموران ویژه‌ی امنیتی را سیاه انتخاب می‌کنند.
رنگ سیاه تسخیر کننده ، ناراحت کننده ، عمیق و سنگین می‌باشد و نشان دهنده‌ی افسردگی است.
این رنگ دشمنی و بدخواهی ، تنفر و انتقام جویی و به طور کلی نابه‌هنجاری‌ها را نشان می‌دهد.
رنگ سیاه گاه نشان نیستی ، نا امیدی نسبت به آینده و کناره‌گیری از فعالیت‌های اجتماعی و گوشه‌گیری است.
رنگ سیاه پر رنگ و درخشان نشانه‌ی حفظ هوشمندانه‌ی اطلاعات و اسرار است و جاسوسان و قاتلان را به یاد می‌آورد.
رنگ سیاه کمک می‌کند تا افراد توانایی بیشتری در تمرکز کردن داشته باشند. در تاریکی ، بهتر می‌توان بر عواطف و احساسات خود تمرکز کرد.
رنگ سیاه با ابهت ، رسمی ، محترم و تا حدی ترسناک است و اگر زیاد مورد استفاده قرار گیرد ، ممکن است حالت تهاجمی در فرد به وجود آورد. سیاه به عنوان رنگی محتاط ، جدی و بزرگ جلوه می‌کند و معمولا در موقعیت‌های رسمی و مهم از این رنگ استفاده می‌شود.
استفاده مداوم از رنگ سیاه باعث خستگی ، افسردگی و دل سردی از فعالیت و زندگی می‌شود و ترس و نا امیدی را به همراه دارد. این رنگ احساس سنگینی و عمق را ایجاد می‌کند به طوری که مردم فکر می‌کنند جعبه‌های سیاه سنگین‌تر از جعبه‌های سفید هستند.
هم چنین رنگ سیاه نشان دهنده‌ی اقتدار است و داوران مسابقه‌ی فوتبال برای این که بتوانند در زمین قضاوت مقتدرانه‌ای داشته باشند ، معمولا سیاه رنگ می‌پوشند

photo_2015-12-02_22-18-38

 

photo_2015-12-02_22-19-11

 

photo_2015-12-02_22-19-20

مشکی بپوشید و خوش‌تیپ شوید!

بعضی هنوز معتقدند که لباس سر تا پا مشکی فقط برای مراسمی خاص یا عزاداری مناسب است. ولی این طور نیست، این یک استایل خاص است و شما می‌توانید با انتخاب درست لباس آن را به بهترین شکل ارائه دهید.

اولین و مهمترین قدم استفاده از مواد متفاوت است. باید از پارچه‌ها و انواع متفاوت بافت‌ها استفاده کنید. به طور مثال شلوار جین مشکی با تی‌شرت پلی استر. تجمع، تیرگی و غلظت رنگ مشکی در هر پارچه‌ای متفاوت است و این خود جلوه خاصی به استایل شما داده و باعث می‌شود دیگران مطمئن شوند که شما از سر بی‌حوصلگی لباس مشکی را انتخاب نکرده‌اید و لباس شما مانند یک پارچه سرتاسری یا یک پرده کهنه به نظر نخواهد رسید. هیچ چیز بدتر از استایلی نیست که تماماً از پارچه کتان مشکی گردآوری شده باشد.

پوشیدن لباس نخی مشکی روی لباس نخی مشکی آسان‌ترین راه برای شلخته به نظر رسیدن است ولی پوشیدن یک پیراهن ساتن مشکی با یک کمربند مشکی از جنسی براق و واضح و بوت‌های جیر راهی عالی برای بهتر دیده شدن و به وجود آوردن زیبایی بصری در یک تیپ تمام مشکی است.

 

photo_2015-12-02_22-18-16

 

photo_2015-12-02_22-18-44

 

photo_2015-12-02_22-15-37

 

لباس انتخابی شما باید حتماً مناسب فصل باشد. یک پیراهن مشکی پشمی در پاییز عالی به نظر می‌رسد ولی در تابستان…! ابریشم و لنین بهترین راه برای داشتن یک تیپ کامل مشکی در تابستان و هوای گرم است. در زمستان یک تی‌شرت از جنس پلی استر انتخابی بد است.

حتماً شنیده‌اید که همه خانم‌ها همیشه در گنجه لباس خود یک پیراهن کوتاه و جمع و جور به رنگ مشکی دارند. به این گنجه یک کت چرم مشکی هم اضافه کنید.کسی که به استایل مشکی علاقه دارد باید همیشه در کمد لباس خود یک کت چرم مشکی داشته باشد چون در بسیاری از مواقع این استایل را کامل خواهد کرد. شاید در مناطق گرمسیر مانند هند خیلی کارآمد به نظر نیاید ولی برای قرارهای خاص مانند روزهای ماجراجویی بهترین گزینه است.

مطمئن شوید که لباس شما کاملاً اندازه و سایز آن کاملاً مناسب اندام شماست. وقتی نوبت به لباس پوشیدن مشکی روی مشکی می‌رسد، مناسب بودن سایز و جذب بودن لباس از همیشه مهمتر است. مهمترین مزیت رنگ مشکی این است که شما را لاغرتر نشان می‌دهد، پس سعی کنید حتماً از این مزیت بهره ببرید و لباس‌های گشاد و بی‌شکل انتخاب نکنید

 

photo_2015-12-02_22-19-00

 

photo_2015-12-02_22-18-25

 

photo_2015-12-02_22-15-58

 

سعی کنید از زیورآلات استفاده کنید تا به این استایل روح ببخشید.متناسب با شخصیت خود و متناسب با جایی که می‌روید لوازم خود را با لباس هماهنگ کنید یا به سادگی رنگ ساعت و کمربند خود را با هم ست کنید. سعی کنید از جواهرات یا به طور کلی زیورآلات چشمگیر یا حتی رنگی استفاده کنید. برای خانم‌ها پیشنهاد می‌شود که با یک تغییر رنگ بسیار ساده در آرایش خود این استایل را از ساده و روزمره به جذاب و رسمی تبدیل کنند. برای مثال یک رژ لب صورتی و طبیعی برای روز حالتی بسیار روزمره و عادی و در عین حال زیبا به این استایل می‌دهد و به سادگی با تغییر رنگ آن به رنگی تیره‌تر و غلیظ‌تر در شب می‌توانید خود را برای یک مناسبت خاص آماده کنید.

مشکی شما را لاغرتر جلوه می‌دهد ولی چرا این تأثیر را بیشتر نکنیم؟ در لباس‌های مشکی استفاده از کمربند پیشنهاد می‌شود که کمر را حتی باریک‌تر جلوه دهد و از بقیه بدن متمایز کند. سعی کنید از لباس‌های گرافیک‌دار استفاده کنید و همچنین در یک استایل تمام مشکی، استفاده از خز (مشکی) عالی به نظر می‌رسد. اگر حس می‌کنید لباس تمام مشکی برای شما خیلی سنگین به نظر می‌آید از تور استفاده کنید تا لباس کمی غیررسمی‌تر شود. به طور مثال از پیراهنی استفاده کنید که آستین‌های توری مشکی دارد.

این قوانین در پوشیدن لباس مشکی برای خانم‌ها وآقایان صدق می‌کند و البته آقایان می‌توانند با رعایت این اصول حتی در پوشیدن کت و شلوار، بهترین استایل تمام مشکی را ارائه دهند

photo_2015-12-02_22-16-10

 

 

photo_2015-12-02_22-16-53

 

photo_2015-12-02_22-17-03

شخصیت مشکی‌پوش‌ها را بهتر بشناسید

رنگ‌ها پیام‌های مختلفی دارند و انتخاب همیشگی یک رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌که خودتان یا یکی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشکی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشکی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید.

 

1- قدرت طلب

اگر به پوشیدن لباس‌های اجتماعی علاقه‌مند هستید، پرستیژ اجتماعی و قدرت برای شما مهم است. فردی مستقل هستید که بیشتر مواقع تصمیم آخر را خودتان می‌گیرید و دل‌تان می‌خواهد روی پای خودتان بایستید، زندگی را به تنهایی اداره کنید و از پس موقعیت‌های دشوار زندگی بر آیید. با این وجود گاهی اوقات محافظه‌کار می‌شوید و به دلیل حفظ شرایط و از دست ندادن قدرت، آهسته و آرام پیش می‌روید. رنگ مشکی گاهی اوقات عاملی محدودکننده است و شما را از ریسک و خطر کردن باز می‌دارد که این موضوع گاهی اوقات دردسرهایی برای مشکی دوستان ایجاد می‌کند

photo_2015-12-02_22-17-31

 

photo_2015-12-02_22-17-39

 

photo_2015-12-02_22-17-46

 

2- جدی و تهدیدآمیز

یک مشکی‌پوش بیشتر مواقع خیلی جدی است و از داشتن این شخصیت لذت می‌برد. با این وجود گاهی اوقات مشکی بیش از حد برای مشکی‌پوشان خوشایند نیست. درصورتی‌که اگر کمی رنگ متفاوت هم به محیط زندگی و لباس‌های‌شان راه دهند خشونت‌شان کاهش می‌یابد و شادی بیشتری را تجربه می‌کنند. شاید میل به سرگروهی و قدرت‌طلبی مشکی‌پوشان سبب شود گاهی اوقات دوستان و همکاران مشکی‌پوشان با دیدن این افراد احساس خطر کنند و رفتارهای دیکتاتورانه یک مشکی‌پوش برای‌شان آزاردهنده باشد

 

3- بی‌احساس و پیچیده

افرادی که به رنگ مشکی زیاد علاقه دارند، به احساسات و عواطف توجه نمی‌کنند و ممکن است از نظر شخصیتی پیچیده به نظر برسند. درنتیجه ممکن است دیگران هنگام نشست و برخاست با آنها احساس خوبی نداشته باشند. دوستداران مشکی نمی‌توانند به سادگی اعتماد طرف مقابل را جلب کنند، از این رو ممکن است دوستان صمیمی زیادی نداشته باشند. از سوی دیگر انتظار نداشته باشید که سیاه‌پوشان افرادی رمانتیک باشند. این افراد کمتر رمانتیک هستند و بیشتر اوقات با بخش جدی زندگی‌شان همزیستی دارند.
مانیفست زندگی مشکی‌پوشان دوری و دوستی است و در هر شرایطی فاصله‌شان را از دیگران حفظ می‌کنند. عواطف و احساسات شخص مشکی‌پوش به او اجازه نمی‌دهد به دیگران زیاد نزدیک شود و یک دیوار حائل بین او و سایرین وجود دارد. رفتارهای غیر دوستانه در میان طرفداران رنگ مشکی دیده می‌شود و کمتر نسبت به برقراری ارتباط صمیمی دو طرفه تمایل دارند.

photo_2015-12-02_22-17-52

 

 

photo_2015-12-02_22-17-17

 

4-  به دنبال بهترین‌ها

آرمانگرایی ویژگی دیگر آدم‌های علاقه‌مند به رنگ مشکی است. وقتی می‌بینید افرادی در هر شرایطی اول از همه به مشکی فکر می‌کند، باید بدانید که این افراد می‌تواند خودشان را از وضعیت و شرایط ناگوار خارج کرده و حتی از شرایط بد و منفی، به نفع خودشان استفاده کنند. با این وجود ممکن است برحسب شرایط لذت و خوشی‌های زیادی در زندگی‌شان نداشته باشند و هر روز احساس کنند زندگی‌شان خالی از احساسات خوشایند است. استقلال‌طلبی ویژگی دیگر این افراد است.

اگر قرار است با رئیسی کار کنید که هر روز لباس مشکی می‌پوشد، بهتر است بدانید راضی کردن او کار ساده‌‌ای نیست. افراد مشکی‌پوش در کارشان چارچوب‌های مشخصی دارند و کمتر به مشورت و تبادل نظر با دیگران معتقد هستند. از ایستادن مقابل دیگران نمی‌ترسند و برای به کرسی نشاندن نظرات و عقایدشان تلاش می‌کنند. از جمله ویژگی دیگرشان این است که به جزئیات زیاد اهمیت می‌دهند و دل‌شان می‌خواهد هر کاری را به بهترین نحو ممکن به پایان برسانند.

 

5- منفی باف

این احتمال وجود دارد که علاقه به رنگ مشکی از یک منفی‌نگری درونی خبر دهد. افرادی که همیشه سراغ رنگ مشکی می‌روند، احتمالا نیمه خالی لیوان در زندگی‌شان پررنگ‌تر است و نسبت به داشتن افکار منفی گرایش دارند. شاید هم به دلیل گذراندن یک دوره سخت در زندگی- مانند غم از دست دادن عزیزان، بیماری و سوگواری- دچار این انتخاب شده باشند تا به کمک رنگ مشکی احساسات درونی‌شان را ترمیم کنند و این رنگ مرهمی بر زخم‌های آشکار و پنهانی آنها باشد.

– روانشناسی رنگ‌ها می‌گوید که بعضی از افراد با انتخاب مشکی از احساسات خودشان مراقبت می‌کنند. در واقع مشکی حائلی بین دنیای بیرونی و درونی فرد است و به او کمک می‌کند به آرامش درونی برسد، احساسات و عواطفش را کمتر با دیگران در میان بگذارد و کمبود اعتماد به نفس یا سایر بخش‌های آسیب‌پذیر روحی را پشت مشکی پنهان کند.

– هنگام مصاحبه‌های شغلی در مورد پوشیدن لباس مشکی محتاط باشید چون ممکن است نشان دهد فردی تهدیدآمیز هستید و اهداف خوبی در سر ندارید. البته در ‌مهمانی‌های شب پوشیدن لباس مشکی شیک‌تر است و از قدرت شما حکایت می‌کند. این رنگ با برخی از احساسات منفی مانند حس گناه، ترس یا مرگ هم در ارتباط است. مشکی در کنار رنگ‌های دیگری مانند سورمه‌ای و بنفش تیره برای ‌مهمانی‌های رسمی مناسب به نظر می‌رسد. به خانم‌ها توصیه می‌شود همراه با لباس شب مشکی، از زیورآلات براق استفاده کنند تا ظاهری شیک و آراسته‌تر داشته باشند.

 

photo_2015-12-02_22-15-46

 

photo_2015-12-02_22-18-52

 

 

 نوجوانان علاقه مند به مشکی

بعضی از نوجوانان ناگهان به رنگ مشکی علاقه‌مند می‌شوند و در همه بخش‌های زندگی‌شان ردپایی از مشکی را می‌بینید. ماهیت دوران نوجوانی این است که فرد می‌خواهد هویت خود را پیدا کند و شاید رنگ‌هایی را برگزیند که دیگران آنها را طرد می‌کنند یا برای‌شان مقبول نیست. در واقع ممکن است نوجوان در پاسخ به مخالفت اطرافیان به سمت این رنگ جذب شود و انتخاب رنگی که مورد قبول والدین نیست، برایش جذاب باشد.

به هر حال روانشناسان به والدین توصیه می‌کنند که اگر متوجه شدند فرزندشان به‌طور افراطی به مشکی علاقه دارد، نگران نشوند و او را از رنگ مورد علاقه‌اش منع نکنند. شاید این افراد مایل باشند علیه سنت‌ها و فرهنگ رایج خانواده رفتار کنند و شنا برخلاف جهت آب را ترجیح دهند. مشاهده این رفتار از یک نوجوان یا جوان مشکی‌پوش بعید نیست و انتظار می‌رود مشکی‌پوش چنین رفتاری را از خودش بروز دهد.

افرادی که مشکی دوست دارند با داشتن رنگ مورد علاقه‌شان در قالب پوشاک، دکوراسیون، اتومبیل و. . . به آرامش می‌رسند. بعضی وقت‌ها با انتخاب رنگ مشکی از دنیای واقعی فاصله می‌گیرند و در افکار انتزاعی فرو‌می‌روند

 

در این رابطه بیشتر بخوانید

کالکشن رنگ سبز ۲۰۱۵ + روانشناسی رنگ سبز

لباس مجلسی زنانه رنگ مشکی – سری دوم

شیک ترین مدل کفش های مجلسی مشکی پاییز ۹۵

طرحهای زیبای ناخن با لاک مشکی

 

اینستاگرام شبره
اینستاگرام شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید