طرز تهیه نان تست فرانسوی

1004

مواد اولیه :

برای 4 نفر
چاشنی (پودر قند،عسل، توت، خامه زده شده، شکر و دارچین)به مقدار دلخواه
نان تست  (یک روز مانده)8 برش به ضخامت 2 سانتی متر
کره3 قاشق سوپخوری + مقداری برای سرو کردن
نمککمی
تخم مرغ4 عدد بزرگ
خامه (پر چرب)1/4 لیوان – 60 میلی لیتر
دارچین (آسیاب شده)1 قاشق چایخوری
شیرنصف لیوان – 120 میلی لیتر
شکر 1/4 لیوان – 50 گزم
وانیل1 قاشق چایخوری

 

تنها کاری که بایست بکنید این است که نان یک روز مانده را برش بدهید و در مخلوط تخم مرغ و شیر و خامه و عصاره ی وانیل خیس کنید. آن را در کره ی داغ شده سرخ کنید و بپزید تا قهوه ای طلایی شود. حتی بیشتر از 30 دقیقه هم طول نمی کشد.

بهتر است از چه نانی استفاده کنیم؟

ما دوست داریم از نانی استفاده کنیم که مخلوط شیر و تخم مرغ را هر چه بیشتر به خود جذب کند. نان تست، فرانسوی، ایتالیایی، بیریوش یا نان گیسو خیلی خوب جواب می دهند. ما حتی با نان خمیر ترش هم امتحان کرده ایم و خیلی خوشمزه شده است.

چرا از نان یک روز مانده استفاده کنیم؟

نان تازه اصلاً برای درست کردن فرنچ تست مناسب نیست. خرد و له می شود و حالت خمیری پیدا می کند. نان مانده از نان تازه خشک تر است و به راحتی مخلوط تخم مرغ و شیر را به خود جذب می کند.

برش های قطور یا برش های نازک؟

درست همانطور که نان تازه خرد و خمیر می شود، نان نازک برش خورده هم همینطور است. سعی کنید برش های نان 1 تا 2 سانتی متر ضخامت داشته باشند.

طرز تهیه:

1. فر را با دمای 200 درجه فارنهایت (93 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف یک سینی فر را با فویل آلومینیومی بپوشانید. سینی را داخل فر قرار دهید. بهتر است فرنچ تست ها را دسته دسته درست کنید، این سینی هم برای این است که وقتی باقی نان ها می پزند، نان های پخته شده را گرم نگه دارید.

فرنچ تست را آماده کنید

1. تخم مرغ، شیر، خامه،‌عصاره وانیل و کمی نمک را با هم بزنید تا خوب ترکیب شوند.

toastbeard

2. برش های نان را در یک ظرف بزرگ بچینید. اشکالی ندارد اگر روی هم بیفتند. مخلوط تخم مرغ را روی برش های نان بریزید سپس نان ها را جابجا کنید و برگردانید تا هر برشی کاملاً به مخلوط تخم مرغ آغشته شده باشد. برش ها را آنقدر جابجا کنید تا کل مخلوط را به خود جذب کنند.

toastbeard

3. 1 قاشق سوپخوری کره را در یک تابه ی بزرگ روی حرارت متوسط رو به پایین آب کنید. برش ها را دسته دسته داخل تابه قرار دهید و هر طرف را 2 تا 3 دقیقه بپزید تا قهوه ای طلایی شوند و کاملاً پخته شوند.

toastbeard

4. فرنچ تست ها را به فر گرم شده منتقل کنید و در عین حال برش های باقیمانده را سرخ کنید. در صورت نیاز برای هر دسته کره اضافه کنید.
5. برای سرو کردن فرنچ تست های گرم را داخل بشقاب قرار دهید و چاشنی مورد علاقه را روی آن بریزید.

 

مخلوط شکر و دارچین را آماده کنید(اختیاری)

1. شکر و دارچین را مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا ترکیب شوند.

toastbeard

 

 

منبع: http://www.sooran.com

 

 

* بهترین روش نگهداری نان

* طرز تهیه نان پنیری

* آموزش گام به گام پخت پای سیب

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید