فواید مصرف آسپرین در دهه پنجم عمر

173

طبق یافته محققان کسانی که دهه پنجم عمرشان را سپری می کنند می توانند بیشترین استفاده را از آسپرین برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی ببرند.

طبق ادعای محققان مردان با سن ۴۵ تا ۷۹ و زنان با سن ۵۵ تا ۷۹ می توانند با مصرف آسپرین با دوز پایین تا حدودی مانع از بروز بیماری های قلبی در خود شوند ولی تاثیر این دارو در پیشگیری از حمله قلبی و مغزی قابل توجه نیست.
همچنین برای اولین بار محققین تایید کرده اند که آسپرین می تواند در کاهش احتمال سرطان روده بزرگ هم موثر واقع شود. توصیه به مصرف آسپرین با دوز کم فقط برای آن دسته از مردمی است که ریسک ابتلا به بیماری های قلبی در آنها بالا است.
محققان می گویند آن دسته از مردم که در دهه پنجم عمر خود هستند و احتمال بروز بیماری قلبی در ۱۰ سال آینده در آنها بیش از ۱۰ درصد است بیشترین استفاده را از مصرف روزانه ۸۱ میلیگرم آسپرین می برند. با این حال همه افراد باید قبل از شروع استفاده از آسپرین با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند.
انجمن قلب امریکا در سال ۲۰۱۳ نوعی محاسبه گر را معرفی کردند که می تواند ریسک ابتلا به بیماری قلبی را در هر فردی تا ۱۰ سال آینده ارزیابی کند. این محاسبه گر را می توانید در صفحه با آدرس http://cvdrisk.nhlbi.nih.gov/ پیدا کنید.

 

 

منبع: مهر

 

 

*خانمهای جوان آسپرین نخورند

*تداخلات دارویی “ژلوفن” و عوارض آن

*کدام داروها را با میوه نباید خورد؟

 

 

 

کانال زیبایی شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید