قیمت سیمکارتهای 4G اپراتورها

136

فیلمی که تا دیروز از طریق تکنولوژی ADSL، اشک مردم را برای دانلود شدن در می‌آورد این روزها ظرف یک چراغ راهنمایی و رانندگی و پشت خط عابر پیاده قابل دانلود است.

بهترین بازی‌های آنلاین، گشت‌وگذار در فروشگاه‌های اینترنتی و گپ‌وگفتگو این روزها با تکنولوژی‌ 3G امکانپذیر شده و به همین منظور مردم ترجیح می‌دهند در خیابان‌ها سر به زیر باشند و موبایل را یک لحظه از خود دور نکنند.

حال که رفته رفته در خیابان‌های شهر علامت 4G یا LTE روی آنتن موبایل‌تان نمایش داده می‌شود، مردم بیشتری را سر به زیر خواهید دید به گونه‌ای که شاید از عوارض گردن درد و آرتروز زودهنگام آنها نگران شوید.

با این وصف، کاری نمی‌توان کرد تکنولوژی است دیگر … اگر همین الآن اقدام نکنید، از دایره جهانی رقابت بر سر دستیابی به پهنای باند بیشتر جا خواهید ماند.

سیم‌کارت‌های معمولی که در اختیار غالب کاربران موبایل است، نسل سوم (3G) را هم پشتیبانی می‌کند اما برای اینکه پای را از این نسل هم فراتر گذاشته و خیلی جهانی شوید باید سیم‌کارت‌تان را تعویض کنید.

نسل چهارم، نیازمند ” یوسیم ” است.

اگر می‌خواهید جزو مشترکان پیشرفته موبایل باشید و با توجه به اینکه همراه اول هم خدمات این نسل خود را البته با چراغ خاموش استارت زده، باید سیم‌کارت موبایل‌تان را یوسیم‌کنید؛ البته این کار با شما نیست و باید از اپراتور موبایل‌تان بخواهید که این کار را انجام دهد.

اکنون، مشترکان ایرانسلی می‌توانند سیم‌کارت یوسیم‌شان را از طریق چند دفتر مرکز خدمات به شکل رایگان دریافت کنند در غیر اینصورت باید به نمایندگی‌های ایرانسل مراجعه کرده و با پرداخت هشت هزار تومان، یوسیمی شوند.

همراه اول هم که ظاهرا شبکه نسل چهارمش را فعلا فقط در میدان ونک تهران (به عنوان نمونه اولیه کل کشور) راه‌اندازی کرده، این کار (تعویض سیم‌کارت) را تنها از طریق فروشگاه زنجیره‌ای خود واقع در اتوبان کردستان نبش ونک انجام می‌دهد.

تعویض سیم‌کارت نیازمند در دست داشتن کارت ملی و پوکه سیم‌کارت جهت احراز هویت است؛ اما نکته رقابتی اپراتور اول و دوم ارتباطی این است که شرکت ارتباطات سیار تعویض سیم‌کارت به یوسیم را دو هزار تومان ارزان‌تر انجام می‌دهد.

شبکه نسل‌های سوم و چهارم ایرانسل با توجه به اینکه مجوزش را زودتر از همراه اول دریافت کرد، کمی کامل‌تر است اما مشترکان همراه اول جهت تست آخرین تکنولوژی دنیا در عرصه موبایل بد نیست اگر گذرشان به میدان ونک افتاد، تستی انجام دهند و دوری در وب با سرعت نجومی بزنند.

نسل چهارم قادر است سرعت دانلودی از 86 تا 326 مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران موبایل قرار دهد.

 

 

 

منبع: تسنیم

 

 

 

* کاهش قیمت برخی خودروهای داخلی

* قیمت انواع پنکه و کولر در بازار

* افزایش ۱۰۰هزار تا ۱۵میلیون تومانی قیمت خودرو

 

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید