ماسک روشن کننده ومرطوب کننده برای پوست خشک

6404

ماسک جو دوسر

1فنجان ماست
3قاشق غذاخوری جو دوسر پرک
1قاشق غذاخوری روغن زیتون

ماست وجودوسر پرک را با هم مخلوط کرده وحداقل 4ساعت در یخچال نگاه دارید.پس از آماده شدن ماسک روغن زیتون رااضافه کرده و بروی صورت مالیده وبگذارید 30 تا40 دقیقه بماند وسپس با آب ولرم بشویید.

 

 خمیر زردچوبه

زردچوبه ادویه‌ای هندی است که تقریبا در تمام غذاهای ایرانی از آن استفاده می‌کنیم. این ماده‌ قرن‌هاست در کنار فواید فراوانی که دارد، به عنوان روشن‌کننده‌ی پوست هم شناخته می‌شود.  برای ساختن خمیر زردچوبه مراحلی را که می‌گوییم انجام دهید:

  • زردچوبه را به اندازه‌ای که نیاز دارید با روغن زیتون مخلوط کنید تا مایه‌ای خمیر مانند (که سفت نباشد) به‌دست بیاورید.
  • از این خمیر یک لایه‌ی نازک روی قسمت‌هایی که می‌خواهید روشن‌تر شود بگذارید و اجازه بدهید ۲۰ دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب‌ گرم بشویید.
  • نگران این نباشید که زردچوبه پوست‌تان را زرد کند؛ چون معمولا به راحتی شسته و پاک می‌شود.

 

ماسک شیر و بادام برای درمان خشکی پوست

نصف قاشق چایخوری روغن بادام رو در یک لیوان پر شیر ولرم هم بزنید و در شب و قبل از خواب پوستتون رو با این مخلوط شستشو بدید و بعد از خشک شدنش بخوابید. این مخلوط پوست شما رو تغذیه میکنه و از خشکی پوست شما جلوگیری میکنه.

 

ماسک گوجه فرنگی و لیمو برای مرطوب کردن پوست های خشک

گوجه فرنگی:یک عدد

لیموی تازه:یک نصفه

برای تهیه این ماسک تنها به گوجه فرنگی و لیموترشنیاز دارید. گوجه را رنده کنید یا با گوشت کوب برقی له کنید، روی آن نیمی از لیموترش را بچکانید و خوب هم بزنید. سپس مخلوط را روی پوست صورت و گردن تان ماسک کنید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه و دو بار در هفته روی صورت بمالید.

 

ماسک خیار و ماست

این ماسک زیبایی و جوان کننده پوست یکی از ماسک های مشهوری است که حتی مادربزرگهایمان هم برای رفع جوش صورت در دوران غرور به ما پیشنهاد می کردند و انصافا هم نتیجه بخش بود . برای رفع افتادگی پوست هم به سراغ ماست و خیار بروید. 1/2 یک خیاررا خرد و پوره کنید. 1/4 فنجان شیر را با 1 قاشق چایخوری عسل و 1 قاشق چایخوری شکر قهوه ای مخلوط کنید . سپس پوره خیار را با مواد ترکیب شده خوب مخلوط کنید و از این ماسک واقعا جادویی برای زیبایی پوست استفاده کنید . 20 دقیقه زمان کافی برای ماندن ترکیبات ماسک بر روی پوست است .
این ماسک برای انواع پوست با هر جنسی مناسب است.
منبع: shebreh.com

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید