محبوب ترین طرح های حنای هندی در سال 2018

7583

 

حنا نگاری هنری است که به نام های خالکوبی با حنا، تتوی موقت با حنا، نقش حنا، مهندی یا نقاشی با حنا بر روی بدن شناخته می شود.

طراحی با حنا از زمان های بسیار قدیم مرسوم بوده و امروزه نیز طرفداران خاص خود را دارد.  نقش های حنا که از آن به عنوان تتوی موقت یاد می شود، می تواند جایگزین تتوی دائم شود. با این مزیت که هم به سادگی قابل پاک شدن است و هم می توانند طرح های آن را هر زمان که بخواهند تغییر دهند.

 

طرز تهیه حنا برای طراحی روی بدن

1- یک بسته پودر حنا را الک می کنیم.

2- سپس مخلوط آب، چای، قهوه، آب پرتقال (لیمو شیرین) و شکر را می جوشانیم و حنای الک شده را به آن اضافه می کنیم و خوب به هم می زنیم.

3- پس از 24 ساعت این ماده را داخل قیف کاغذی یا پلاستیکی میریزیم.

4- در آخر نیز با قیف روی دست های تمیز و شسته شده طرح می زنیم.

5- طراحی را انجام دهید (اگر حنا راحت از قیف خارج نمی شود می توانید به اندازه خیلی کم با ناخن گیر، نوک مخروطی شکل قیف را باز کنید).

6- به مجردی که حنا روی پوست خشک شد (گاهی در دمای اتاق ۲۴ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد)، بعد از مدت زمان طی شده حنا خشک شده خودش میریزد و در ابتدا ممکن است رنگ نارنجی آن مورد پسند شما نباشد اما بعد از گذشت 24 ساعت تیره رنگ شده و شما می توانید از زیبایی طرح روی دستتان لذت ببرید.

نکته: نقش های حنا باید ته رنگ قرمزی داشته باشند و حناهایی که به رنگ مشکی در می آیند، طبیعی نیستند.

در ادامه تصاویری از محبوب ترین طرح های حنا نگاری روی دست و پا در سال 2018 را برایتان گرد آورده ایم.

طرح حنا روی کف دست

طرح حنا برای انگشتان: کسانی که طرح های گسترده حنا روی دست ها را نمی پسندند، می توان برای آنها روی انگشتانشان طرح زد و همچنین برای زیبایی بیشتر، روی هر انگشت یک طرح متفاوت زده می شود.

طراحی با حنا روی انگشتان دست

طراحی با حنا روی پا

نقش های حنا باید ته رنگ قرمزی داشته باشند و حناهایی که به رنگ مشکی در می آیند، طبیعی نیستند.

طراحی ساده با حنا

طرح حنا ظریف و گل دار: این طرح حنا بسیار ظریف است و مانند یک گل روی دست طراحی می شود.

طرح حنا هندی: این طرح یک مدل ظریف با طرح های گرد و بته جقه می باشد که برای دختران جوان و خانم های مشکل پسند که قصد شرکت در مهمانی را دارند قابل استفاده می باشد.

طرح حنای هندی

طرح حنای ظریف: این طرح مخصوص کسانی است که همه نوع نقشی را نمی پسندند و بیشتر تتوهای ظریف را دوست دارند. طرح های ظریف با هر مکان و هر سلیقه ای سازگار هستند.

طرح حنای هندی و شلوغ

طرح حنا عربی: این طرح روی دست، انگشت ها، مچ دست تا ساق با خطوط پهن و ریزه کاری به طور پیوسته طراحی می شود که این طرح یک مدل شیک و یک پیشنهاد برای تابستان می باشد.

 

بیشتر بخوانید: زیباترین نقش های طراحی روی دست با حنا سفید

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید