مراقبت از پوستتان را از همین امروز شروع کنید!

193

آیا زمان کافی برای مراقبت از پوست خود ندارید؟ مراقبت از پوست و انتخاب شیوه زندگی سالم می تواند جریان پیر شدن پوستتان را به تاخیر بیندازد.

با این 5 راهکار شروع کنید:

1- خودتان را در برابر خورشید محافظت کنید.

یک ازمهمترین راه های مراقبت ازپوستتان این است که آن را از نور خورشید محافظت کنید. قرار گرفتن مستمر در معرض نور خورشید می تواند احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد همچنین موجب ایجاد لکه های تیره و چروک روی پوستتان می شود.

 

برای کاملترین محافظت در برابر خورشید

استفاده از کرم ضد آفتاب : از یک کرم ضد آفتاب با حداقل spf 15 استفاده کنید. و در زمانی که بیرون از منزل هستید هر دو ساعت یکبار ضد آفتاب خود را تجدید کنید. همچنین در مواقعی که در فعالیت های بدنی شدیدی دارید (شنا کردن یا کارهایی که باعث تعریق می شود) فواصل زمانی تجدید ضد آفتاب خود را کاهش دهید

 مراقبت از پوست

قرار گرفتن در سایه: از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بین ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر اجتناب کنید. چون در این ساعت پرتوهای خورشید بیشترین آسیب را به پوست شما می رسانند.

 

پوشیدن لباس های محافظ: لباس های آستین بلند بپوشید تا پوستتان کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرد. اگر برایتان مقدور هست از کلاه استفاده کنید.

 

2. سیگار نکشید

سیگار کشیدن چروکهای پوستتان را عمیق تر نشان می دهد و باعث می شود در رگ های ریز زیر پوست جریان خون کم شود و اکسیژن و ماده غذایی مورد نیاز به سطح پوست نرسد، همچنین قابلیت ارتجاعی و مقاومت پوستتان را کاهش می دهد. پس تا آنجا که می توانید از استعمال مواد دخانی دوری کنید تا سلامت و زیبایی پوستتان را تامین کنید.

 

مراقبت از پوست

3- با پوستتان به آرامی رفتارکنید

شستشوی پوست به دفعات زیاد و همچنین شیو کردن مکرر می تواند عوارضی برای پوستتان داشته باشد. برای مهربان بودن با پوستتان موارد زیر را رعایت کنید:

زمان استحمام را کوتاه کنید: آب داغ و حمام کردن های طولانی مدت چربی های روی پوستتان را از بین می برد و باعث خشک شدن سطح پوست می گردد. بنابراین سعی کنید زمان استحمام خود را کوتاه کنید ( مخصوصاً در فصل زمستان)

 

از صابونهای قوی استفاده نکنید: صابونها و پاک کننده های قوی چربی پوست شما را از بین می برند بنابراین از استفاده از آنها اجتناب کنید.

 

با دقت شیو کنید: برای محافظت از پوستتان قبل از اصلاح، پوست خود را با خمیر ریش، ژل یا روغن آغشته کنید. از یک تیغ تمیز و تیز استفاده کنید و در جهت رویش موها آنها را بتراشید.

 

بلافاصله پوستتان را خشک نکنید: بلافاصله بعد از شستشو یا شنا پوستتان را خشک نکنید. در ضمن هنگام خشک کردن پوستتان با ملایمت رفتار کنید.

 

استفاده از کرم مرطوب کننده: اگر پوستتان خشک است روزانه از یک کرم مرطوب کننده که حاوی spf باشد مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید.

index

4. رژیم غذایی سالم

یک رژیم غذایی سالم احساس بهتری از زندگی کردن را به شما می دهد و حس سرزندگی و نشاط بیشتری دارید. به حد کافی سبزیحات، پروتئینها و غلات را در رژیم غذایی خود بگنجانید. از ویتامین c استفاده کنید تا پوستتان را جوانتر جلوه دهید.

 

imag5es

 

5- استرس را مدیریت کنید

فشارهای کارهای و فکری می تواند پوستتان را حساس تر کند و موجب ایجاد آکنه در پوستتان می شود.

برای داشتن پوستی سالم و همچنین ذهنی سالم از همین امروز گامهایی برای کاهش استرس در زندگیتان بردارید. کارهایی را انجام دهید که خودتان از انجام دادن آنها لذت می برید.

 

نتایج این اقدامات می تواند فراتر از تصور شما باشد. پس از همین امروز شروع کنید!

 

تهیه و تنظیم مجله خبری شبره

 

* حقه های قدیمی ترها برای زیباتر شدن

* راهکارهایی برای داشتن پوستی شاداب در فصل پاییز

* داشتن پوستی سالم و زیبا با طب سنتی

* معرفی دو ماسک برای روشن تر کردن پوست

* مهمترین علت خشکی لب در فصل سرما چیست؟

* روشهای ساخت ماسک با عسل

* همه کارهایی که قبل از بوتاکس باید انجام دهید

* سه پیشنهاد عالی برای تهیه ماسک لایه بردار در منزل

 

 

 

کانال زیبایی شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید