نکاتی درباره خرید پالتوی مناسب

954

نكاتی درباره خرید پالتو

– قبل از خرید پالتو، تكلیف‌تان را با دو موضوع روشن كنید:

– آیا می‌خواهید هر روز از آن استفاده كنید یا در موقعیت‌های خاص؟

– آیا ترجیح می‌دهید آنقدر گرم باشد كه تنها هم بشود آن را پوشید یا می‌خواهید آن را با لباس دیگری بپوشید؟

–  بسیاری از پالتو‌ها دولایه هستند یعنی غیر از اینكه بدن را گرم می‌كنند در مقابل برف و باران هم مقاوم هستند. این پالتوها در بازار گران‌تر هستند.

– پالتوهای تك‌لایه باتوجه به هوای ایران در روزهای بیشتری از سال قابل استفاده هستند. در صورت خرید این مدل پالتوها، حتما مدل كمی آزادتر را انتخاب كنید تا بتوانید در روزهای سرد سال همراه با پلیور یا ژاكت زیر پالتو گرم بمانید. چندلایه پوشی پیشنهاد خوبی برای روزهایی است که تکلیف میزان سردی هوا چندان مشخص نیست.

–  اگر جیب‌تان اجازه می‌دهد پارچه‌ای مانند كشمیر را انتخاب كنید كه گرم و سبك است؛ البته این روزها پارچه‌های كشمیری قیمت بالایی دارند و به آسانی هم پیدا نمی‌شوند.

– پارچه‌های پشمی یكی از بهترین و دردسترس‌ترین گزینه‌ها برای پالتوی زمستانی است. پارچه‌های پشمی مانند یك عایق، گرما را حفظ می‌كنند. پارچه‌های پشمی در برابر كثیفی، گرد و خاك و ساییدگی مقاومند و جالب‌تر این است ‌كه می‌توانند بدون اینكه خیلی سنگین شوند رطوبت زیادی جذب كنند.

–  انتخاب رنگ سلیقه‌ای است ولی بهتر است بدانید رنگ‌های تیره بیشتر از رنگ‌های روشن گرما را جذب می‌كنند. می‌توانید رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، سورمه‌ای تیره، مشكی یا خاكستری را انتخاب كنید.

– هنگام پرو پالتو دست‌های‌تان را چند بار به جلو بكشید یا باز و بسته كنید، در صورتی كه احساس كردید قسمت ساعد شما كشیده می‌شود شك نكنید انتخاب‌تان اشتباه است. آستین‌های پالتو باید طوری باشد كه بتوانید در زیر آن لباس‌های آستین‌دار یا ضخیم بپوشید.

–  اندازه قد آستین هم باید تا روی مچ دست شما بیاید كه آستین لباس شما از زیر آن دیده نشود. حواس‌تان باشد كه هنگام نشستن و برخاستن، قسمت دامنی پالتو نباید بالا برود و هیچ‌كشیدگی نباید در آن ناحیه ایجاد شود. این نکات ریز خرید خوب شما را تضمین می کند.

منبع: برترین ها

 

 

* جدیدترین مدلهای پالتوی زمستان ۲۰۱۴

* جدیدترین مدلهای پالتوی زمستان ۲۰۱۴ – سری دوم

* جدیدترین مدلهای پالتوی زمستان ۲۰۱۴ – سری سوم

* جدیدترین مدلهای پالتوی دخترانه – سری چهارم

* جدیدترین مدلهای پالتوی بچگانه (۱)

 

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید