هشدار / موج جدید بیماری آنفولانزا در راه است

333
با اشاره اینکه در آستانه فصل زمستان قرار داریم، گفت: باید نگران آمدن موج آنفولانزا باشیم چرا که این موج هر سال می‌آید و در همه جهان نیز این پدیده وجود دارد. به طوری که می‌توان گفت آمدن موج آنفلوآنزا دیر و زود دارد اما قطعاً شاهد آن خواهیم بود.وی ادامه داد: مهم این است افرادی که واقعاً در معرض خطر بیشتری در ابتلا به آنفولانزا هستند واکسینه شوند، در درجه اول افراد بالای 60 سال باید واکسن آنفولانزا را تزریق کنند و در درجه دوم افرادی که دچار بیماری‌های قلبی و ریوی هستند باید این واکسن را استفاده کنند.

گویا تصریح کرد: افرادی که مبتلا به سرطان هستند و شیمی‌درمانی می‌شوند، افرادی که دچار بیماری‌های نقص ایمنی هستند و دیابتی‌های پیشرفته باید حتماً واکسن آنفولانزا را تزریق کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزود: همچنین تزریق این واکسن در زنان باردار بیش از سایر افراد ضروری است چرا که این بیماری در زنان باردار بسیار شدید می‌شود به طوری که جان آنها را نیز تهدید می‌کند، بنابراین این گروه از افراد حتماً باید واکسینه شوند و اگر تاکنون واکسن را تزریق نکرده‌اند، اقدام کنند.

وی ادامه داد: امکان تزریق واکسن آنفولانزا هم‌اکنون در کشور وجود دارد و در سطح داروخانه‌ها توزیع شده است، البته مردم باید به پزشک مراجعه کنند و پس از تشخیص وی، نسبت به تزریق اقدام کنند.

گویا گفت: همه افراد نیازی به تزریق واکسن آنفولانزا ندارند و بیشتر افرادی که بیماری زمینه ای یا نقص سیستم ایمنی دارند، تزریق این واکسن برایشان ضرورت دارد، بنابراین بهتر اجازه دهیم آنانی که تزریق واکسن برایشان ضروری این به این واکسن دسترسی پیدا کنند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید