چرا صبح باید مخلوط آب و لیمو خورد؟

87
راههای جعلی زیادی برای حفظ سلامتی وجود دارد. اما استفاده روزانه از آب لیمو جز این راه ها نیست.
در حالی که ما در مبارزه با بیماری های زمستانی هستیم( سرماخوردگی و آنفلونزا) این بهترین زمان است که این توصیه را انجام دهیم اگر تا به حال اقدام به انجام آن نکرده بودیم.
راه بسیار ساده ای است که صبح از خواب برخیزید، مقداری آب لیموی تازه را در لیوان بریزید با آب گرم گرم مخلوط کنید و بنوشید.این نوشیدنی دارای خواص بسیاری است؛ براساس گفته دکتر Myers باعث کمک به سیستم ایمنی می شود از طریق بهبود افزایش آنتی اکسیدان ها.
وی همچنین افزود لیمو سرشار ا زویتامین C می باشد که باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی می شود.
علاوه بر این ،لیمو دارای بیوفلاونوئید بسیار بالا می باشدکه می تواند سبب از بین رفتن رادیکال های آزاد مخربی که باعث آسیب به سلول های خونی و تورم هستند،شود.
دکتر Myers درباره میزان مصرف لیمو می گوید این مقدار بستگی به میزان تحمل فرد دارد . وی میزان یک چهارم تا یک دوم از لیمو را توصیه می کند که به آب گرم اضافه شود.
وی در باره استفاده از آب گرم در ابتدای صبح عنوان کرد که بدن ما آب در این دما را بیشتر جذب می کندکه باعث حفظ آب بدن می شود و احساس عطش کمتری نسبت به نوشابه های پر کالری و سایر نوشیدنی های پر از قند می شود.
اثر منفی بالقوه در  آبلیمو وجود دارد. اسید موجود درآبلیمو مینای دندان را از بین می برد و باعث نفوذ باکتری به درون دندان و پوسیدگی آن می شود.اما یک راه ساده برای رفع آن وجو دارد.بعد استفاده از آب و لیمو ، یک لیوان دیگر آب بنوشید تااثر آب لیمو را از بین ببرد. آب را در دهان بچرخانید و بیرون بریزید با این روش اسید موجود در لیمو از بین خواهد رفت.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

 

 

کانال زیبایی شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید