چگونه با دکوکرم موهایتان را روشن کنید؟

104486

بسیاری از خانم ها برای این که از شر سوختگی‌های بعد از دکلره کردن مو خلاص شوند به دنبال استفاده از روش های کم عارضه تر هستند که دکو کرم یکی از آن محصولات است.

دکو کرم همان مواد دکلره است که بدلیل وجود مقداری روغن در آن عملکرد تخلیه پیگمنت کندتر از پودر انجام میگیرد و به همین دلیل آسیب کمتری به موها می زند و برای موهای ضعیف مناسبتر است.
دکو کرم را هم با اکسیدان های مختلف میتوان مخلوط کرد و مثل پودر دکلره برای انواع بیرنگ کردنها استفاده کرد.
دکو کرم هم مثل پودرهای دکلره تایم دقیقی ندارد بلکه باید درمراحل مختلف از لحاظ سلامت مو تست شود تا به پایه دلخواه برسد.بعد از اینکه موها به پایه دلخواه رسید حتما باید مواد دکو کرم راشسته وموها را شامپو کرد و رنگ انتخابی مشتری را بکار برد.

اگر از مارک خوب دکوکرم استفاده شود می توان با رعایت اصول موها را تا پایه 8 روشن کرد.

 


بیشتر بخوانید: رنگ کردن ریشه موهای دکلره شده


با دکو کرم تا پایه ۸ ‌

رنگ بری دکو کرم مانند رنگ بری پودر دکلره نیست و باید آن را مقداری با پودر دکلره در آمیخت. پس برای اجرای این تکنیک یک پودر دکلره سفید هم نیاز دارید.

بهتر است بعد از پایان کار موهایتان را به یک سرم تقویت کننده مو آغشته کنید.

 

ترکیب جادویی برای دکلره کردن مو

قبلا از هر چیز باید بدانید که این ترکیب برای روشن کردن موهای مشکی است که البته قبلا از این رنگی ندیده‌اند. اگر موهای شما قبلا رنگ شده است باید به نوع دیگر ترکیب را تهیه کنید و این ترکیب روی موهای شما جواب نمی دهد.

ترکیب خود را به سه قسمت تقسیم کنید دو سوم از ترکیب را دکو کرم و یک سوم را پودر دکلره بریزید ترکیب را روی ترازو قرار دهیده و به ازای هر ۱۰۰ گرم مقدار چند قطره سرم تقویت کننده مو یا روغن آرگان خالص استفاده کنید. حالا باید ترکیب را با اکسیدان ۶% بیامیزید. بعد از آن که ترکیب خود را خوب هم زدید وقت آن است که ابتدا ساقه موهای خود را با این ترکیب آغشته کنید و بعد از اینکه به پایه 5 رسید حدودا نیم ساعت بعد مواد را به ریشه موهایتان بزنید. و چهل دقیقه بعد موها را با آب ولرم بشویید. از هیچ شوینده دیگری استفاده نشود.

با این ترکیب شما می‌توانید موهای خود را تا پایه ۵ روشن کنید. برای آن که موهای شما تا پایه ۸ روشن شود باید این ترکیب را دوباره درست کنید و این بار برای ۳۵ دقیقه روی موها نگهدارید. مانند مرحله قبل ابتدا ساقه موها را مواد می زنیم وقتی به پایه 8 رسید به ریشه مواد می زنیم. وقتی به روشنی دلخواه رسیدید موهایتان را بشویید و نرم کننده بزنید.

این ترکیب از آنجایی که با اکسیدان ۶% مخلوط می‌شود کاملا برای موها بی‌ضرر است و اساسا این ترکیب را بیشتر برای موهایی استفاده می‌کنیم که آسیب دیده‌اند و یا می خواهند با حداقل آسیب روشن شوند.

 

توجه داشته باشید که در حین انجام حتما چندین بار سلامت موهایتان را تست کنید (اگر موهایتان کش می آید هر چه سریع تر آنها را بشویید)

 

اگر نمی خواهید اصلا از پودر دکلره استفاده کنید

برای ساقه موها دکوکرم را به نسبت یک به یک با اکسیدان 9 درصد مخلوط کنید و روی ساقه موها تا 2 سانت مانده به ریشه ها بگذارید وقتی به روشنی دلخواه رسیدید برای ریشه موها دکوکرم را با اکسیدان 6 درصد ترکیب کنید و روی ریشه موها بگذارید.

 


بیشتر بخوانید: آموزش انجام دکوپاژ مو در منزل


نکات مهم در استفاده از دکو کرم 

  1.  قبل از استفاده حداقل 48 ساعت حمام نکرده باشید تا منابع طبیعی از چربی پوست سر تان را از دست ندهید
  2.  بهتر است ساقه و ریشه مو  در دو مرحله مجزا به مخلوط دکو کرم آغشته شوند زیرا به دلیل گرمای کف سر معمول ریشه موها زودتر رنگ باز می کنند و به پایه مورد نظر ما می رسند پس بهتر است ابتدا ساقه ها رو تا دوسانت مونده به ریشه به مخلوط آغشته کنیم
  3. از زمانی که اکسیدان را با دکو کرم یا پودر دکلره مخلوط می کنید تنها تا 30 دقیقه این مواد با هم واکنش شیمیایی دارند. اگر موهای بلندی دارید بهتر است در دو مرحله مجزا مخلوط روشن کننده خود را آماده کنید

برگرفته از : mootanro.com

 

1 نظر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید