10 مرحله پخت کامل همبرگر و هات داگ

380

برای پختن یک دستور غذایی به طور کامل و درست که طعم خوبی نیز داشته باشد باید یک سری نکات را رعایت کرد. هر غذایی نیز نکات مربوط به خود را دارد، در اینجا می‌خواهیم به ۱۰ نکته‌ی صحیح پختن برگرها و هات‌داگ‌ها اشاره کنیم، با کجارو همراه شوید.

با ۱۰ نکته‌ی زیر سطح طعم غذاهای خود را بالا ببرید تا بار اول که همبرگر یا هات‌داگ بیرون از منزل یا داخل خانه تهیه و میل می‌کنید، لذیذ باشد.

۱۰. هات‌داگ را از قبل داخل مایع مخصوص بخوابانید

استفاده-از-هات-داگ-که-از-قبل-در-مایع-مخصوص-خوابانده-شده-برای-افزایش-طعم

معمولا مرغ یا استیک را برای طعم‌دار کردن در مایع مخصوص می‌خوابانید اما هات‌داگ را چطور؟ می‌توانید برش‌هایی روی هات‌داگ بزنید تا مایع مخصوص که از سس کچاپ، سس سویا، سرکه، ادویه‌جات و ترشی‌ها درست شده، به داخل آن نفوذ کند.

۹. برگرها را به آرامی فرم دهید

برگرها-را-به-آرامی-فرم-دهید

بسته‌ی گوشت را آرام مثل نوازش دادن یک نوزاد تازه متولد شده، بمالید تا طبخ بهتری داشته باشد. چرا که در غیر این صورت سطح گوشت صاف نخواهد بود.

۸. نان باگت روی حرارت بخار آب‌پز کردن هات‌داگ  قرار دهید

قرار-دادن-نان-بانس-Buns-روی-بخار-در-حالی-که-هات-داگ-ها-آب-پز-می-شود

با یک تیر دو نشان بزنید، در حالی‌که هات‌داگ‌های شما در حال آب‌پز شدن هستند، از بخار آن برای گرم کردن نان‌هایتان که در یک صافی قرار داده‌اید، استفاده کنید و نان‌ها را روی بخار بگذارید.

۷. به برگرها با دندانه‌های کم‌ عمق شکل دهید

شکل-دادن-به-برگرها-با-دندانه-های-کم--عمق

اگر می‌خواهید برگرهایی خوش‌فرم داشته باشید و شکل معمولی آنها را تغییر دهید، انگشت شصت‌تان را قبل از پختن داخل گوشت کمی فرو ببرید. این کار باعث می‌شود تا سطح برگرها نسبت به برگرهای دیگر (بدون دندانه یا با دندانه‌های عمیق) به طور مساوی پخته شوند.

۶. به برگرها درست ضربه بزنید

به-برگرها-درست-ضربه-بزنید

شاید شما برگرهایی با لایه نازک را به برگرهای ضخیم‌تر با لایه‌های گوشت بیشتر ترجیح دهید. در این صورت باید بدانید که تا چه حد به آن ضربه بزنید تا خوش‌طعم و آب‌دار باشد. فقط در ۳۰ ثانیه‌ی اول آن را ورز  دهید.

۵. نمک برگرها را درست قبل از پخت اضافه کنید

نمک-برگرها-را-درست-قبل-از-پخت-اضافه-کنید

همان‌طور که نمی‌خواهید گوشت‌چرخ کرده زیاد بسته‌بندی شود، نمک را نیز نباید زود بزنید، چون گوشت را سفت می‌کند. نمک را درست قبل از این‌که گوشت را در تابه یا کباب‌پز بگذارید، بزنید تا برگری آب‌دار داشته باشید.

۴. برگرها را به موقع بچرخانید

برگرها-را-هر-موقع-که-می-خواهید-بچرخانید

همان‌طور که استیک‌ها چرخانده می‌شوند برگرها نیز باید با شیوه‌ی خاصی چرخانده شوند. آیا یک‌بار باید چرخانده شوند؟ هرچند ثانیه برگردانده شوند؟ تجربه ثابت کرده که چرخاندن برگرها هر چند ثانیه به دفعات بیشتر به پخت بهتر و سریع‌تر آن‌ها کمک می‌کند.

۳. از آب برای مرطوب نگه‌داشتن برگر استفاده کنید

 

یکی از رازهای پختن یک برگر خوش‌طعم استفاده از آب برای مرطوب نگه‌داشتن برگر است. آب را به تابه‌ی روی گاز اضافه کنید تا بخار کناره‌های برگر را به خوبی بپزد. همین‌طور استفاده از آب یخ نیز می‌تواند برگر را آب‌دار نگه دارد و به طور مساوی بپزد.

از-آب-برای-مرطوب-نگه-داشتن-برگر-استفاده-کنید

۲. هات‌داگ‌ها را قبل از پختن مارپیچی برش دهید

 

هات‌داگ‌های عادی برای بریان کردن بهترند، اما اگر می‌خواهید در آن برش‌هایی ایجاد کنید، آن را به صورت مارپیچی ببرید. در این صورت سطح بیشتری از آن بریان می‌شود. در نتیجه طرفدار بیشتری خواهد داشت.

برش-مارپیچی-هات-داگ-ها-قبل-از-پختن

۱. گوشت برگرتان را خودتان بکوبید

گوشت-برگرتان-را-خودتان-بکوبید

با یک چرخ‌گوشت می‌توانید گوشت برگرتان را خرد کنید که سالم‌تر، خوش‌مزه‌تر و با کیفیت بهتر است. وقتی صحبت از یک غذای خوش‌طعم می‌شود همه‌چیز به کنترل جزئیات آن برمی‌گردد.

 

 

منبع: Lifehacker

 

طرز تهیه همبرگر خانگی سالم و سریع

طرز تهیه همبرگر خانگی با سویا

پخت گوشت پیش از کباب کردن آن

کانال زیبایی شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید