آزمایش ساده برای تشخیص نوع پوست

3350
تشخیص نوع پوست

برای تشخیص نوع پوست تان این آزمایش را سی دقیقه بعد ازحمام کردن انجام دهید به خصوص حمام های طولانی مدّت که پوست شما کاملاً در بخار حمام با جذب آب کافی مرطوب و آماده شده است. پوستتان را با حوله، به طوری که به آرامی گذاشته و بر می دارید خشک کنید.
از دو عدد دستمال کاغذی تمیز استفاده کرده ؛ هر کدام را از وسط جدا کنید تا چهار لایه دستمال نازک داشته باشید. دوعدد آن را روی گونه ها و دو تای دیگر را روی پیشانی و چانه پهن کنید و خوب بچسبانید. ده تا پانزده دقیقه صبر کنید.

پوست معمولی

پوست، هیچ‌گونه چربی و پوسته پوسته شدنی را نشان نمی‌دهد و انعطاف‌پذیر و صاف است. اگر این نوع پوست را دارید، جزو افراد خوش‌شانس به‌شمار می‌روید.

پوست چرب

بر روی دستمال کاغذی آثار چربی به جای می‌گذارد. همچنین این نوع پوست‌ معمولا دارای منافذ بزرگی است و در اثر تابش نور براق می‌شود.

پوست خشک

اگر دستمال کاغذی‌ها فقط حالت رطوبت کمی به خود گرفته و از لکه های چربی خبری نبود شما دارای پوستی خشک هستید. پوست خشک در حالت طبیعی هم بر روی گونه ها کشیدگی دارد.

پوست مختلط

برای تشخیص اینکه پوست شما از نوع مختلط است همه ی دستمال‌ها خشک یا چرب و یکنواخت نیستند.
به طور مثال دستمال‌های روی گونه‌ها چرب و دستمال روی پیشانی خشک دیده خواهد شد و یا برعکس گاهی هم دستمال های روی گونه‌ها در قسمت‌هایی چرب و در قسمت‌هایی خشک دیده خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید:

مواد غذایی کلاژن ساز برای جوانسازی پوست

کدام روغن برای جنس پوست شما بهترین است؟

آیا پوست های چرب هم به مرطوب کننده نیاز دارند؟

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید