آموزش تصویری آرایش برای چشم های گود و کوچک + نکات حرفه ای

19292
آرایش چشم گود

اگر می خواهید آرایش بی نقصی داشته باشید، بسیار مهم است که آن را بر اساس خصوصیات صورت خودتان انجام دهید. به این معنی که هر مدل آرایشی ممکن است با خصوصیات چهره شما همخوانی نداشته باشد، بنابراین شما باید آرایشی با ویژگی های شخصی خودتان را انجام دهید.

چشمان گود ویژگی‌های خاصی دارند و باید طوری آرایش شوند که برجسته و جذاب به نظر برسند.

 

کدام مدل چشم ها گود هستند؟

چشمان گود به چشمانی گفته می‌شود که محل قرارگیری آن نسبت به ابروها عقب‌تر است یعنی اگر از نیم رخ به چنین چشمانی نگاه کنید خواهید دید که استخوان زیر ابرو و حتی خود ابرو نسبت به چشم‌ها جلوتر است و کره چشم در محلی عمیق‌تر قرار گرفته و به اصطلاح گودتر است. چیزی که اهمیت دارد این است که شما باید آن‌ها را طوری آرایش کنید که برجسته به نظر برسند و از گودی آن‌ها کاسته شود.

 

اصول سایه زدن چشم های گود

افرادی که چشم های کوچک و گود دارند هنگام سایه زدن باید به یک سری نکات کلی توجه کنند:

  • برای گوشه های داخلی پلک باید از رنگ های روشن استفاده کنید زیر استفاده از رنگ های روشن چشم ها را تا حدی جلوتر از معمول نشان خواهد داد. بهترین رنگ ها برای شما نخودی، صورتی کمرنگ یا هلویی خواهند بود.
  • پس از استفاده از رنگ های بسیار روشن در گوشه داخلی چشم، در مرحله بعد باید از رنگ های تیره در گوشه خارجی چشم استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که دو رنگ در خط چین پلک به خوبی در کنار هم ترکیب شده باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری سایه زدن چشم با جزئیات کامل پشت پلک

 

برای چشمان گود از سایه های اکلیلی استفاده کنید

همان طور که گفتیم چشمان گود در عمق جمجمه قرار گرفته‌اند بنابراین جلوه کمتری دارند. شما باید از ترفندهای آرایشی که چشمانتان را برجسته تر و درخشان تر می کند استفاده کنید. اکلیل گزینه خوبی است. از سایه اکلیلی برای سایه زدن قسمت وسط و جلوی چشم کمک بگیرید و آن را روی قسمت نزدیک به خط مژه بزنید و محو کنید. گوشه چشم‌ها را نیز فراموش نکنید و با یک سایه اکللی روشن آن را درخشان‌تر کنید. (آموزش آرایش چشم با سایه چشم اکلیلی + جدیدترین مدل ها)

 

آرایش چشم های گود

قبل از ریمل زدن، مژه هایتان را فر کنید

حتما قبل از ریمل زدن، مژه‌ها را فر کنید، فر کردن، حالت مناسبی به مژه‌ها می‌دهد و جهت آن‌ها با پلک بالای شما هماهنگ‌تر می‌شود. بهتر است از ریمل ضدآب استفاده کنید چون به خاطر تماس نزدیکی که بین مژه و زیر ابرو در چشم‌های گود وجود دارد این احتمال وجود دارد که عرق با مژه‌ها تماس پیدا کرده و باعث پاک شدن و مالیده شدن آن به زیر ابرو شود.

چه نوع خط چشمی برای چشمانی که گود هستند مناسب است؟

متخصصان زیبایی معتقدند خط چشمی که دقیقا در امتداد خط مژه باشد و کمی به سمت بیرون و بالا امتداد پیدا کند بهترین گزینه است. موقع کشیدن این خط چشم مستقیما به آینه نگاه کنید و سرتان را بالا یا پایین نگیرید تا خط ایجاد شده، کاملا متقارن و مستقیم باشد و ظاهر شما را جذاب‌تر کند نه این که به سنگینی چشم‌ها اضافه کند. (آموزش تصویری کشیدن خط چشم گربه ای یا دنباله دار)

آرایش چشم گود

آموزش مرحله به مرحله میکاپ چشم گود با تصاویر

 

۱- برای ماندگاری آرایش چشم هایتان بهتر است ابتدا پرایمر را در اطراف چشم ها بزنید تا آرایش چشم شما ماندگارتر شود.

۲- با یک کانسیلر مناسب زیر چشم را کمی روشن‌تر کنید تا تیرگی آن پوشانده شود. سپس کانسیلر را روی پوست ماساژ دهید تا به خوبی جذب شود. بعد از زدن کانسیلر نیز مقداری کرم پودر روی آن بمالید.

۳- ابتدا اندکی سایه سفید روی سرتاسر پلک بزنید (فقط کمی). سپس کل سطح پلک را با سایه طلایی یا رنگ دلخواه (ترجیحا روشن و کمی شاین دار باشد) بپوشانید.

سایه چشم گود

۴-  در این مرحله نوبت به کشیدن خط چشم می رسد. یک خط چشم گربه‌ای بکشید. از گوشه‌های داخلی چشم شروع کنید و در انتها کمی آن را پهن‌تر کنید.

مانند تصویر پایین، با یک براش کمی سایه مشکی یا دودی را روی چین خوردگی پلک بکشید.

آرایش چشم گود و کوچگ

 

با یک براش دیگر شروع به محو کردن خط ایجاد شده کنید. این کار را با دقت انجام دهید.

سایه چشم

 

کمی سایه قهوه‌‌ای شکلاتی روی سایه دودی که ایجاد کرده‌اید، بزنید و به سمت ابرو آن را محو کنید. سپس گوشه داخلی چشم ها را با سایه طلایی بپوشانید.

آرایش چشم

۵- ابتدا مژه هایتان را فر کنید و بعد از آن ریمل بزنید. دو مرتبه ریمل بزنید تا مژه‌ها مشکی‌تر و پر حجم‌تر شود و چشم‌ها درشت‌تر به نظر آیند.

۶- در مرحله آخر در صورت عدم استفاده از پرایمر باید آرایش چشم هایتان را به کمک پودرهای آرایشی تثبیت کنید که این پودرهای تثبیت کننده باعث می شوند تا شما میکاپ چشم بدون نقص و زیباتری داشته باشید.

 

آرایش چشم گود

 

چند نمونه دیگر از آموزش تصویری آرایش چشم های گود و کوچک

 

آرایش چشم گود

آرایش چشم گود

آرایش چشم گود

آموزش سایه زدن چشم های گود و فرو رفته

آرایش چشم گود

آموزش حرفه ای سایه چشم گود و کوچک با تصاویر

آرايش چشم گود

آرایش چشم گود

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید