آموزش تصویری 3 مدل آرایش صورت کلاسیک و فانتزی برای شب یلدا

3436
آرایش شب یلدا

فهرست موضوعات

آموزش آرایش کلاسیک و ساده برای شب یلدا

اگر اهل آرایش های فانتزی و عجیب غریب نیستید و دلتان می خواهد یک آرایش ساده و زیبا برای شب یلدا داشته باشید با ما همراه باشید.

پایه های آرایشتان را مانند قبل انجام دهید. مرطوب کننده و کرم پودر و هر چیزی که قبلا برای پایه آرایش استفاده می کردید را انجام دهید. بعد از اینکه کاملا صورتتان را با کرم پودر پوشاندید کمی رژگونه به گونه هایتان بزنید تا پوستتان کمی سرخ و جذاب شود و بی حال نباشید.

حالا نوبت به سایه و خط چشم می رسد. استفاده از سایه ی قهوه ای و کرم می تواند برای شب یلدا انتخاب مناسبی باشد. ترکیبی از این دو رنگ را روی پلک هایتان اجرا کنید و با یک خط چشم بلند و مشکی و چند بار ریمل زدن، آرایش چشمتان را کامل کنید.

آخرین مرحله هم استفاده از یک رژ لب قرمز پررنگ است که می تواند آرایش شما را جذاب و کامل کند. برای جذاب تر شدن صورتتان حتما از برق لب استفاده کنید تا لب هایتان بدرخشد. این کار به آرایش شما جلوه خاصی می دهد.

آرایش شب یلدا

آرایش چشم سبز و قرمز؛ الهام گرفته از هندوانه برای شب یلدا

ابتدا یک قطعه چسب نواری گوشه چشم و در امتداد مژه های خط پلک پایین نصب کنید تا در نهایت سایه چشم تمیز و با خطوط صاف داشته باشید.

با یک براش سر مخروطی کوچک، رنگ قرمز مات را داخل خط پلک بکشید.

سپس با براش سر مخروطی متوسط رنگ قهوه ای گرمی را انتخاب کنید و بالای رنگ قرمز قبلی بکشید و به خوبی با هم ترکیب کنید.

اکنون با یک براش تمیز سر مخروطی کوچکی اندکی رنگ قهوه ای – آلویی تیره را بردارید و به بالای خط پلک بزنید تا به آن عمق بدهد.

بعد از یک براش سر صاف کوچک استفاده کنید و رنگ طلایی-پلاتینی گرم متالیک را در کل سطح پلک (و همچنین گوشه داخلی پلک) بزنید، البته مراقب باشید که رنگ قهوه ای – آلویی تیره را درگیر نکرده باشید.

سپس با یک براش خط چشم زاویه دار و خط چشم ژلی یک خط چشم دنباله دار بکشید و بعد نوار چسب را بردارید.

یک براش تمیز سر مخروطی برداشته و سایه چشم قرمز را در پلک زیری و زیر خط چشم مشکی بکشید و ترکیب کنید.

در انتها با یک براش زاویه دار کوچک یک خط چشم ژلی سبز رنگ شاین دار را روی خط چشم مشکی بکشید، ریمل بزنید و در صورت تمایل مژه مصنوعی بذارید.

آرایش شب یلدا


بیشتر بخوانید: روش پوشاندن جوش صورت با آرایش


آرایش فانتزی برای شب یلدا

اگر به طرح های فانتزی علاقه دارید و تمایل دارید که تم آرایشی هندوانه را برای شب یلدا داشته باشید مهم ترین رنگ هایی که باید در شب یلدا استفاده کنید قرمز و سبز و مقداری مشکی است.

برای سایه زدن چشم ها کافی است روی قسمت داخلی پلک هایتان را سبز کنید و برای گوشه خارجی چشم هایتان از سایه قرمز استفاده کنید. البته منظور ما رنگ قرمز خیلی تند نیست. می توانید هاله ای از رنگ قرمز را به گوشه چشم هایتان بزنید تا آرایش چشم های شما شبیه هندوانه شود. سپس از خط چشم مشکی استفاده کنید و با همان خط چشم تعدادی دایره گوشه چشم هایتان بکشید طوری که لکه های سیاه شبیه تخم های هندوانه باشد.

 

آرایش شب یلدا آرایش شب یلدا

 

یک سبک آرایش دیگر هم به این صورت است که بالای پلک یا گوشه خارجی پلک هایتان را قرمز کنید و زیر چشمتان را با مداد سبز تیره و روشن خط بکشید و یک سایه محو ایجاد کنید.

 

آرایش شب یلدا

 

رژ لب اناری برای شب یلدا

برای این که تناسب شب یلدا در چهره شما وجود داشته باشد حتما در انتخاب رنگ رژ لب تان از رنگی استفاده کنید که به رنگ انار شبیه تر باشد. استفاده از رنگ قرمز جذابیت زیادی ندارد اما اگر رژ لب انتخابی شما ترکیب رنگ قرمز و آلبالویی باشد حتما نزدیک ترین رنگ به رنگ انار خواهد بود.

 

آرایش ویژه شب یلدا

اگر دوست دارید که آرایش لبتان هم فانتزی باشد یک پیشنهاد برایتان داریم. با مداد سبز قسمت های خط لبتان را رنگ کنید و داخل لب ها را با رنگ قرمز پر کنید. این کار می تواند آرایش لب های شما را یلدایی کند. برای اینکه آرایش لب هایتان بیشتر به چشم بیاید روی رژ لبتان از برق لب استفاده کنید.

البته پیشنهاد می کنیم اگر از این آرایش برای لب هایتان استفاده می کنید حتما آرایش چشم هایتان ساده باشد.

 


بیشتر بخوانید: آداب و رسوم مردم تهران قدیم در شب یلدا


آرایش موها برای شب یلدا

این روزها استفاده از حلقه های گل طرفداران زیادی دارد. برای شب یلدا یکی از بهترین گزینه ها می تواند گل های سرخ ریز با برگ های سبز باشد که هم نشان دهنده شب یلداست و هم سرخی گل ها می تواند جذابیت موهای شما را چند برابر کند.

 

علاوه بر گل ، می توانید با استفاده از نمدهای رنگی ، انار یا هندوانه درست کنید و با چسبوندن آن ها روی گیره های مخصوص، گل سرهایی درست کنید که منحصر به شماست. اگر موهایتان کوتاه است و اهل گیره زدن به آن ها نیستید، تل درست کردن هم انتخاب جالبی است به این صورت که یک انار نمدی درست کنید و آن را روی یک نوار باریک بچسبانید و روی موهایتان قرار دهید همچنین می توانید انار نمدی را روی تل بچسبانید و استفاده کنید.

 

آرایش شب یلدا

البته این روزها پارچه هایی با طرح میوه های مختلف هم به بازار آمده که کافیست یک تکه از پارچه ای که طرح هندوانه یا انار دارد را انتخاب کنید و با آن یک هدبند زیبا درست کنید.

از شب یلدایتان لذت ببرید.

 

منبع: khanoumi.ir و zibamoon.com

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید