آموزش حرفه ای ماساژ صورت + فیلم

1044
ماساژ صورت

تاریخچه ماساژ صورت به زمان های بسیار قدیم برمی گردد. یکی از نخستین مراجع مکتوب در رابطه با ماساژ را می توان در کتاب طبی سنتی چینی یافت که تاریخ آن به حدودا سه هزار سال پیش باز می گردد. در سرتاسر جهان ماساژ برای افزایش تندرستی، رفع درد و رسیدن به آرامش استفاده می شد و بطور گسترده ای میان مصریان باستان، یونانی ها و رومیان رواج داشته است.

امروزه نیز به این نتیجه رسیده اند که ماساژ صورت و سایر اعضای بدن می تواند تاثیرات بسیاری را در سلامت بدن و آرامش و کارکرد بهتر عضلات داشته باشد.

از جمله فواید ماساژ صورت می توان به کاهش چین و چروک ریز صورت، کاهش استرس، شفاف تر شدن پوست، تغییر فرم عضلات صورت، از بین بردن خستگی و افتادگی پوست صورت و … اشاره کرد.

کلیپ ویدیویی آموزش ماساژ صورت با توضیحات

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از ماساژ صورت باید انجام دهید پاکسازی پوست است. با استفاده از یک شوینده مناسب صورت تان را بشویید و با حوله تمیز خشک کنید.

توصیه می شود روی پوست خشک ماساژ انجام ندهید و بهتر است از روغن هایی مثل روغن نارگیل، جوجوبا، بادام، هسته انگور و اسطوخودوس برای ماساژ صورت استفاده کنید. 

آموزش ماساژ صورت همراه با فیلم و توضیحات

  • چـشمـان خـود را ببـنـدید و کف دستها را روی چشمها قرار دهید. به روی چشم هـا فشـار ملایمی وارد کرده و به آهستگی دستها را بردارید.
  • جهت ماساژ چانه، شـست خـود را در وسـط چـانه قـرار دهـیـد و با حرکات چرخشی آن را ماساژ دهید.
  • برای ماساژ پیشانی با کـف دستـها، یـکی بدنبال دیگری، روی پیشانی را از راس بینی تا خط رویش موها بکشید.
  •  زیـر استـخوانهای گـونه را با ملایمت با سوی بالا فشار دهید و بمدت ۳۰ ثانیه نگه دارید.
  • انگشت اشاره و انـگشت میانی را دو طرف سوراخهای بینی قرار داده و در جهت زیر استخوان هــای گونه، سپس بالاتر تا گوشها بکشید و در انتها در ناحیه شقـیــقه ها یک حرکت دایره وار انجام دهید.
  • انگشتان را روی نقطه شروع ابروها گذاشته و به سمت شقیقه ها بکشید.
  • انـگشـت اشـاره را از وسط لبـها به سمت گوشه لبها و بالا بکشید و ۳۰ ثانیه نگه دارید.

 

ماساژ چشم ها

چشم ها آینه صورت هستند و می توانند خستگی و استرس را انعکاس دهند. می توانید با ماساژ دادن ناحیه چشم و پیشانی تا حد زیادی استرس و آشفتگی را از خود دور کنید.

از آنجایی پوست دور چشم حساس است بنابراین باید با نهایت دقت و بدون فشار وارد کردن به پوست این مراحل را انجام دهید. بهتر است از یک روغن سبک برای ناحیه دور چشم استفاده کنید.

۱- کف دست خود را به روی چشم هـا گـذاشـته و با اعمال فشاری ملایم بصورت چرخشی آنـرا ماساژ دهید.

۲- شـست و انـگشت اشـاره خـود را روی پلکهای پایین و بالا قرار داده و با ملایمت به مدت ۳۰ ثانیه ماساژ دهید. دراین ماساژ باید کره چشمها را نیز احساس کنید.

۳- دو انـگشـت خـود را در دو طرف کره چشم قرار داده و با حـرکات ملایم رو به بالا و پایین بدون اعمال فشار چشمها را ماساژ دهید.

۴- با چشمان کاملا باز و یا نیمه بسته، انگشت اشاره را در قسمت راست چشم(راست) قرار داده و سپس چشم را بسمت راست بچرخانید و در مقابل فشار انگشت روی کره چشم اندکی مقاومت کنید. برای چشم چپ نیز عکس بالا عمل کنید. این تمرین را سمت گوشه های داخلی چشم نیز انجام دهید

ماساژ صورت

بیشتر بخوانید:

زیبایی صورت؛ برای زیباتر شدن به این نکات توجه کنید

لایه برداری پوست صورت با ماسک های طبیعی و خانگی

جدیدترین روش جوانسازی و لیفتینگ پوست با هایفوتراپی

پلاژن تراپی چیست؟ جوانسازی و لیفتینگ پوست با دستگاه پلاژن

مواد غذایی کلاژن ساز برای جوانسازی پوست

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید