آموزش درست کردن وکس ذغال خانگی

12490

محصولات متنوعی برای وکس صورت وجود دارند اما اگر می‌خواهید در کنار از بین بردن موهای صورت، جوش‌های سر سیاه مزاحم بر روی بینی نیز به طور کامل از بین روند می‌توانید از این دستور خانگی و موثر که با نام وکس ذغال معروف است استفاده کنید.

از این دستور می‌توانید برای پاک سازی پوست، باز کردن منافذ پوستی، از بین بردن آلودگی و گرد و غبار از روی پوست و لایه برداری سطحی از پوست استفاده کنید.

 

آموزش درست کردن وکس ذغال خانگی

برای درست کردن این وکس به ژلاتین، ذغال فعال و خاک رس مخصوص پوست صورت نیاز داریم. ترکیب این مواد با یکدیگر به شکل یک آهنربا عمل می‌کند و تمام آلودگی‌ها، جوش سرسیاه، جوش سرسفید و … را از پوست جدا خواهد کرد. ژلاتین به کار رفته در این ترکیب خاصیت آهنربایی آن را بیشتر کرده و پاکسازی بهتری را از پوست به ارمغان می‌آورد.

به دلیل استفاده از ژلاتین در این ماسک، خاصیت کشسانی آن نیز بیشتر شده و جدا کردن این ماسک از روی پوست با کنده شدن موهای صورت نیز همراه خواهد بود. ( به همین دلیل به وکس زغال نیز معروف است ). پس باید دقت کنید که از این ماسک در نزدیکی خط رویش مو، ابرو و زیر چشم استفاده نکنید.

 

بیشتر بخوانید: دستور تهیه موم عربی بدون پارچه (شیره)

 

مواد لازم برای درست کردن وکس ذغال خانگی

 

1 قاشق پودر ذغال فعال

1/2 قاشق خاک رس مخصوص

1 قاشق ژلاتین

2 قاشق آب داغ

برس مخصوص

 

دستورالعمل درست کردن وکس ذغال فعال

 

تمام مواد خشک را درون یک کاسه کوچک بریزید و به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید. اکنون 2 قاشق آب داغ را به مواد موجود در کاسه اضافه کنید. دقت داشته باشید که حتما از آب داغ برای این کار استفاده کنید زیرا در غیر این صورت مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط نخواهند شد!

این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید تا حالت مایع و یکدستی برای آن ایجاد شود.

درست کردن ماسک ذغال

 

بیشتر بخوانید:  آموزش وکس کردن صورت در منزل

 

نحوه استفاده از وکس ذغال

قبل از استفاده از این وکس ابتدا دمای آن را بررسی کنید تا خیلی داغ نباشد. مقداری از این وکس را به طور مساوی روی پوست خود پخش کنید. دقت داشته باشید که ضخامت وکس در همه جای صورت به یک اندازه باشد. هرچه لایه وگس نازک‌تر باشد نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت.

 

اجازه دهید وکس روی صورت خشک شود و احساس کشیدگی بر روی صورتتان ایجاد نماید. اکنون با احتیاط وکس را از روی پوست جدا کنید.

درست کردن ماسک ذغال

این وکس را در نزدیکی خط رویش مو استفاده نکنید زیرا در هنگام جدا کردن آن از روی پوست بسیار دردناک خواهد بود. استفاده از این ماسک به پوست افراد بستگی دارد اما به طور عادی برای افرادی که دارای پوست معمولی هستند مناسب است.

بعد از استفاده از این وکس ممکن است پوست صورت ممکن است قرمز و یا ملتهب شود. این حالت بسیار طبیعی است و بعد از گدشت 20 تا 30 دقیقه برطرف خواهد شد.

منبع: zibamoon.com

 

روش هایی برای کاهش درد وکس کردن

نکاتی که هنگام استفاده از وکس باید رعایت کنید

آیا استفاده از ماسک سیاه برای پوست بی خطر است؟

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید