آموزش روش صحیح استفاده از سرمه برای چشم ها

39801
سرمه کشیدن

افراد زیادی هستند که دقیقا بعد از اولین بار استفاده از سرمه و سرمه کشیدن چشم ها، برای همیشه ان را کنار میگذارند و دلیل این امر استفاده نادرست از سرمه است. اگر می خواهید برای تقویت و زیبایی چشم ها و مژه هایتان از سرمه استفاده کنید حتما این مطلب را مطالعه کنید.

 

برای مصرف سرمه به این موارد دقت کنید

۱٫ کیفیت سرمه ۲٫ نوع سرمه ۳٫جنس سرمه دان

نحوه تشخیص کیفیت سرمه خوب: برای تشخیص این امر کافی است کمی سرمه را در کف دست ریخته و ماساژ دهید .رنگ سرمه به هیچ عنوان با ماساژ ان پاک نخواهد شد همچنین با اب نیز قابل شستشو نیست سرمه خوب تنها با اب و صابون انهم به سختی قابل پاک شدن میباشد.

نوع سرمه: بسیاری از دوستان بر این باورند که بهترین سرمه موجود سرمه سنگ یا همان سرمه مکه میباشد، سرمه سنگ به دلیل خواص و انرژی سنگ سرمه خوبی هست اما متاسفانه نقایصی دارد یکی این که رنگش خاکستری و کمرنگ است و دیگر این که چون از سنگ ساخته شده هر چه قدر هم خوب آسیاب شود باز هم ذرات ریزی دارد که چشم را اذیت می کند. دومین سرمه موجود سرمه حیوانی هستش که هم تهیه این نوع از سرمه سخت هست و هم به دلیل چرب بودن ریزش زیادی دارد. سومین سرمه که به نظر من بهترین هست سرمه مغز ها یا سرمه گیاهی است که با توجه به انواع مغز هایی که در آن استفاده می شود نام آن تغییر می کند. مثلا سرمه ۷مغز (شامل مغز گردو، فندق، بادام، پسته و…) می باشد و سرمه ۴مغز که معمولا از بادم فندق پسته و گردو تهیه میشه و سرمه های تک مغز که همونطور که مشخصه از یک مغز تولید میشه که اغلب بادام و یا گردو هست.

جنس سرمه دان: سومین موردی که باید به آن دقت کنید جنس سرمه دان هست با توجه به اینکه سرمه دان ها با جنس های خیلی متنوعی تولید می شوند تشخیص نوع سرمه دان مرغوب کمی سخت هست. سرمه دان های موجود اغلب از جنس چوب، سنگ و یا فلز برنج تولید میشوند. سرمه دان با جنس چوب بهترین سرمه دان هست چون الیاف چوب به راحتی زائدات سرمه را هنگام خروج میله از سرمه دان پاک میکنند و به شما یک سرمه صاف و بدون گرده می دهد. علاوه بر آن میله سرمه دان حتما باید از جنس چوب صیغل خورده باشد.

 

سرمه

نحوه استفاده صحیح از سرمه

بزرگترین اشتباهی که بیشتر افراد انجام میدهند و باعث ریزش سرمه میشه این هست که سرمه را مستقیم داخل سرمه دان میریزند. این کار باعث میشه کلا از خیر استفاده از سرمه بگذرید چون هم سخته و کثیف کاری میشه و هم بعد کیفیت مطلوبی بهتون نمیده پس چه باید کرد؟؟؟!!! راه حل خیلی ساده است.

۱٫ میله سرمه دان رو فقط در اولین بار مصرف با یک قطره روغن بادام تلخ و یا روغن زیتون چرب کنید و خوب با دست ماساژ دهید

۲٫ سپس میله ای که یک بار برای همیشه چرب شده رو وارد سرمه دان کنید و طوری اون رو داخل سرمه دان حرکت بدید و بچرخونید که مطمئن شوید همه جداره داخلی سرمه دان به روغن اغشته شده است

۳٫ میله سرمه دان را داخل ظرف محتوی سرمه کنید و کمی بچرخانید که سرمه به میله بچسبد سپی میله را وارد سرمه دان میکنید و کمی حرکت میدهید و باز مجدد داخل ظرف سرمه میکنید .

۴٫ ۳تا ۵ بار این کار را انجام میدهید سپس میله را درون سرمه دان کرده و حدود ۳-۵ دقیقا خوب حرکت دهید (حرکت باید به صورت بالا ،پایین و چرخش های کوچک باشد)

۵٫ در این مرحله برای تست اینکه ایا ماساژ برای سرمه کافی بوده یا نه بایستی میله سرمه دان را روی انگشت خود تست کنید اگر گرده داشت یا دانه دانه بود هنوز نیاز به ماساژ دارد

۶٫ زمانی ماساژ کافی است که خط کشده شده روی دست صاف و عاری از هر نوع ناخالصی و درست مثل مداد چشم باشد

۷٫ این کار نهایتا ۵دقیقه زمان میگیره و به شما برای ۲ماه سرمه میده

۸٫ وقتی سرمه دان تخلیه شد فقط کافی است مراحل ۳تا ۵ را مجددا تکرار نمایید.

 

♦ پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید سرمه روی پوست صورتتان نریزد یک دستمال زیر مژه بگیرید تا باقی ماده سرمه روی دستمال بریزد.

امیدوارم که این آموزش برایتان مفید باشه و باعث بشه خانم های ایرانی بجای اسیب زدن به چشماشون با مداد و خط چشم و ریمل به سرمه روی بیارن تا هم سلامت چشمشون رو تضمین کنند و هم باعث رشد مژه و زیبایی خاص چشمانشون بشوند.

آیا میدانستید سرمه برای وضو مشکل ندارد؟ طبق فتوای ایت ا… عظمی آقای سیستانی داشتن سرمه در هنگام وضو مشکل ندارد زیرا سرمه به دلیل نداشتن جرم مانع رسیدن آب نخواهد بود

برگرفته از nicecloob.com

 

3 نظرات

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید