آموزش قدم به قدم آرایش صورت طبیعی و دخترانه + تصاویر

3894
آرایش طبیعی

آرایش طبیعی و ملایم بهترین و مناسب‌ترین نوع آرایش محسوب می‌شود که مناسب همه افراد با هر سن و سالی می باشد. اما چطور می‌توانیم چنین آرایشی داشته باشیم؟ کاری که باید انجام دهید این است که چهره خود را همان گونه که هست دوست داشته باشید و سعی در تغییر چهره خود نداشته باشید. فقط زیبایی های صورت خود را برجسته تر کنید و عیوب آن را بپوشانید.

 

مرحله اول: پوست تان را آماده کنید

ابتدا یک لایه نازک مرطوب کننده بزنید. مرطوب کردن پوست کلید دست یافتن به آرایش طبیعی است و باعث میشود کرم پودر و لوازم آرایشی روی پوست مصنوعی به نظر نرسند.

سپس یک لایه نازک پرایمر بزنید. پرایمر خطوط و ایرادات پوست را میپوشاند و باعث ماندگاری و جلوه بهتر آرایش می شود. (همه آنچه که باید درباره پرایمر (زیرساز آرایش) بدانید)

آرایش طبیعی

 

مرحله دوم: کرم پودر

برای داشتن یک آرایش ساده و طبیعی، کرم پودری استفاده کنید که پوشش سبک یا متوسط داشته باشد یا از کرم‌های ب‌ب استفاده کنید و آن را با پد محو کننده یا قلموی صاف روی پوست پخش کنید.

اگر مشکلی در پوست خود ندارید می‌توانید به طور کلی فونداسیون را کنار بگذارید و تنها ضدآفتاب بیرنگ استفاده کنید. (نحوه درست زدن کرم پودر و فونداسیون روی صورت)

آرایش طبیعی

 

مرحله سوم:کانسیلر برای پوشاندن عیوب صورت

کانسیلر را در نواحی ای که باید سرخی، لکه های پوست و یا خال را پنهان کرد، استفاده کنید. کانسیلری را انتخاب کنید که یک درجه از کرم پودر شما روشنتر باشد. به خصوص برای پوشاندن سیاهی یا کبودی زیر چشم از کانسیلر استفاده کنید. مانند تصویر زیر کانسیلر را به شکل V یا مثلثی زیر چشم هایتان بکشید و با قلم مو یا اسفنج محو کنید. (معرفی کانسیلر های باکیفیت و قیمت مناسب در بازار)

آرایش طبیعی

 

مرحله چهارم: آرایش چشم و ابروها

وقتی قرار نیست آرایش خاصی روی چشم‌های خود داشته باشید استفاده از فرمژه می‌تواند به زیباتر شدن و باز شدن چشم‌ها کمک زیادی بکند. سپس یک لایه ریمل به مژه هایتان بزنید.

همچنین برای جذابیت بیشتر چشم ها می توانید با استفاده از مداد مشکی، در قسمت گوشه خارجی چشم ها یک خط کوتاه بکشید و آن را محو کنید.

برای آرایش طبیعی ابرو رنگی شبیه به رنگ ابروی خود انتخاب کنید و شدت رنگ را به نسبت تراکم موها در هر قسمت از ابرو انتخاب کنید. (راهنمای فرم دادن به ابروها و آرایش حرفه ای ابرو)

آرایش طبیعی

مرحله پنجم: رژگونه

ابتدا با استفاده از پودر پرنز کننده یا پودری که دو درجه تیره تر از پوستتان است روی خط گونه، شقیقه ها و خط جانه را پودر بزنید.

آرایش طبیعی

اضافه کردن کمی رنگ به گونه‌ها شما را جذاب‌تر و جوان‌تر نشان خواهد داد. از یک رژ گونه کرمی یا هلویی یا هر رژ گونه ای که کمی محو بنظر می رسد بر روی گونه های خود استفاده کنید تا کمی رنگی شوند.

رژگونه را درست روی برجستگی گونه بزنید سپس آن را کمی محو کنید تا در یک نقطه متمرکز نباشد.

آرایش طبیعی

برای جذابیت بیشتر گونه های می توانید از هایلایتر یا براق کننده در بالای استخوان گونه ها استفاده کنید.

 

مرحله ششم: آرایش لب

برای داشتن آرایش طبیعی روی لب ها کافی است از مقداری بالم لب استفاده کنید سپس با رژلب هلویی یا هر رنگی که به پوست تان می آید سطح لب را پوشش دهید. (آموزش تصویری آرایش لب و ترفندهایی برای زیباتر شدن لب ها)

آرایش طبیعی

آرایش طبیعی

 

نکته: اگر پوستتان چرب است بهتر است روی آرایش خود از پودرهای مات کننده یا پنکک خشک استفاده کنید و هر چند وقت یکبار چربی اضافی صورت را با دستمال بگیرید.

♥ اگر دوست دارید که چشم هایتان آرایش بیشتری داشته باشید می توانید از سایه چشم استفاده کنید. برای این منظور ابتدا پشت پلک تان پرایمر چشم بزنید. سپس با یک سایه کرم و مات کل پشت پلک را پوشش دهید. روی استخوان پلک از رنگ قهوه ای و در گوشه خارجی چشم ها از سایه قهوه ای تیره استفاده کنید و همه رنگ ها را کاملا فید کنید. برای جذابیت بیشتر می توانید وسط پلک ها کمی سایه اکلیلی بزنید. و در انتها خط چشم بکشید.

آموزش تصویری سایه زدن چشم با جزئیات کامل پشت پلک

 

آرایش چشم

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید