آموزش مرحله به مرحله پدیکور در خانه با تصاویر

1363
پدیکور

داشتن پاهای زیبا یکی از عوامل مهم در زیبایی ظاهری به شمار می‌رود. علاوه این پاها قلب دوم انسان محسوب می شوند و آرامش دادن به پاها پس از دوندگی های روزانه می تواند باعث آرامش شما شود. بیشتر آرایشگاه‌ها کار زیبایی ناخن را با قیمت‌های بالایی انجام می‌دهند اما بسیاری از خانم ها تمایل دارند بدون رفتن به سالن های زیبایی و صرف هزینه و وقت، خودشان در منزل پدیکور پاهایشان را انجام دهند. شما با یادگرفتن چند نکته و روش ساده و کمی صبر و حوصله می‌توانید پدیکور را بدون هزینه و در منزل انجام دهید و پاهایی زیبا و جذاب داشته باشید.

پدیکور چیست؟

داشتن پاهایی زیبا و جذاب به زیبایی شما کمک بسیار می‌کند. پدیکور به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که در جهت زیبا کردن و رفع عیوب ناخن و پوست پا انجام می‌شود. در این روش گوشت اضافه دور ناخن پا برداشته می‌شود و پوست‌های اضافه کف پا گرفته می‌شود و تا حدودی ترک های کف پا درمان خواهد شد.

انجام پدیکور در خانه

♦ ابتدا در یک تشت آب ولرم بریزید و کمی نمک دریایی (نمک حمام) داخل آن حل کنید سپس پاها را داخل آن فرو کنید و پانزده دقیقه صبر کنید. این کار باعث می‌شود سلول‌های مرده پا، انگشتان و پاشنه نرم شوند و برای پدیکور آماده شوند. استفاده از رزماری، منتول یا اوکالیپتوس پیشنهاد می‌شود و خواص درمانی و پاک کنندگی دارند. 

پدیکور پا

 

♦ در اولین مرحله، قبل از انجام هر کاری لاک قبلی را از ناخن‌های خود پاک کنید و ناخن‌های خود را کوتاه کرده و مرتب کنید. با استفاده از سوهان، لبه‌های زیر ناخن‌هایتان را صاف و کنید. 

پدیکور

 

♦ از یک اسکراب پا برای تمیزی و از بین بردن سلول‌های مرده پوست استفاده کنید و سپس پاهای خود را آبکشی کنید.

پدیکور

 

♦ با استفاده از سنگ پا یا سوهان پا نواحی سفت شده کف پا و پاشنه پا را به خوبی شستشو دهید. 

پدیکور

 

♦ پاهای خود را آبکشی کنید. سپس با یک حوله پاهای خود را به خوی خشک کنید. پس از آن از یک کرم مرطوب کننده قوی استفاده کنید تا پوست پاهایتان حسابی نرم شود.

روش انجام پدیکور

 

♦ در این مرحله می توانید پوست های اضافه دور ناخن ها را حذف کنید و  با استفاده از انبر کوتیکول، کوتیکول های ناخن را  عقب بکشید. 

پدیکور

 

استفاده از روغن کوتیکول به آبرسانی ناخن و پوست‌های اطراف آن کمک بسیار می‌کند و ناخن‌های شما را سالم نگه می‌دارد. مرطوب نگه داشتن ناخن‌ها باعث می‌شود تا لاک بسیار آهسته‌تر پوسته پوسته شود.

♦ فوم‌های جدا کننده انگشتان را بین انگشتان پا قرار دهید و دو لایه رنگ لاک مورد علاقه‌تان را روی ناخن‌هایتان بکشید. برای دوام بیشتر از یک لایه براق کننده هم استفاده کنید. 

میتوانید از لاک بیرنگ برای لایه اولیه استفاده کنید. لاک بیس باعث میشود لاک اصلی پررنگرتر و تمیز تر روی ناخن بنشیند.

پدیکور

 

♦ در انتها به پاهایتان مرطوب کننده بزنید. 

توصیه می کنیم هر هفته لاک ناخن ها را پاک کنید. لاک ناخن دست و پا نباید مدت زیادی روی آن باقی بماند چون ممکن است باعث تغییر رنگ ناخن‌ها شود. پس ضروری است که  حداقل هرهفته لاک ناخن را پاک کرده و چند روزی به ناخن‌ها استراحت دهید سپس مجددا مراحل مانیکور و پدیکور را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید:

معرفی انواع روش های کاشت ناخن و روش انجام آنها

آموزش زدن لاک ژل (ژلیش ناخن) در منزل

آموزش تصویری پاک کردن لاک ژلیش از روی ناخن

بیبی بومر چیست؟ / آموزش کاشت ناخن بیبی بومر

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید