آموزش مش کردن مو با کلاه + نکات حرفه ای

5336
مش کردن مو با کلاه

روش های مختلفی برای مش و هایلایت کردن موها وجود دارد که یکی از رایج ترین روش ها مش کردن مو با کلاه است. البته می توان با روش های دیگری مانند بالیاژ، مش با فویل و هایلایت موها با استفاده از برس اقدام به تغییر رنگ موها کرد.

برای مش کردن مو با کلاه، از یک کلاه مخصوص مش استفاده می شود. این کلاه دارای سوراخ های کوچکی است که در تمام قسمت های سر به طور یکسان تقسیم شده است. روش مش کردن با کلاه به این صورت است که کلاه باید روی سر فیکس شود و دسته های کوچک مو از کلاه بیرون کشیده و هایلایت مورد نظر روی آن اجرا می شود.

آموزش مش کردن مو با کلاه

آموزش مش با کلاه

♦ ابتدا موها را شانه کنید تا گره موها باز شود. موهای گره خورده به سختی از کلاه بیرون می آید و دردناک است.

♦ حتما موهایتان خشک باشد و بهتر است سشوار بکشید تا صاف باشد. هرگز نباید موهایتان خیس یا حتی نم دار باشد. موهای خیس به سختی از کلاه بیرون می آید.

♦ قبل از گذاشتن کلاه روی سر، ابتدا یک کیسه فریزر بزرگ را از وسط باز کرده و روی سر قرار دهید و سپس کلاه را در جای درست روی موها بگذارید و محکم کنید. علت استفاده از کیسه زیر کلاه این است که اگر به هر علتی رنگ و مواد دکلره به زیر کلاه نفوذ کرد به تارهای مو نرسد.

مش کردن موها با کلاه

♦ در این مرحله با استفاده از سنجاق کلاه را دور سر فیکس کنید تا کاملا به موها بچسبد. دلیل این کار این است که در زمان کار کردن کلاه تکان نخورد و هایلایت ها منظم باشد.

♦ بعد از این که کلاه را کاملا فیکس کردید با استفاده از قلاب مخصوص، موها را از کلاه خارج کنید. هنگام خارج کردن مو دستتان را کنار سوراخ نگه دارید تا موی اضافی خارج نشود.

 

مش کردن موها با کلاه

 

♦ به همان اندازه ای که می خواهید روی موهایتان لایت داشته باشید، موها را از کلاه خارج کنید. و در انتها روی موها را با برس شانه بزنید تا گره نداشته باشد.

پودر دکلره و اکسیدان 12 درصد را با یکدیگر مخلوط کنید، موادی که به دست می آورید باید حالت ماست مانند باشد نه شل باشد نه سفت.

♦ مواد دکلره را روی موهای که از کلاه بیرون کشیدید بزنید. برای این کار از پشت سر شروع کنید، از پشت سر تا وسط سر و سپس از وسط سر تا جلوی سر را دکلره نمایید.

♦ دقت کنید که همه قسمت های مو به مواد دکلره آغشته شود. سپس یک لایه پلاستیک روی موها قرار داده و با استفاده از سشوار به صورت دورانی به موها حرارت دهید تا مواد دکلره عمل کرده و موها سریع تر رنگ باز کنند.

♦ اگر مواد روی موها شروع به کف کردن کرد سشوار را خاموش کنید و صبر کنید تا موها رنگ باز کنند و به رنگ دلخواه برسند. حتما در فواصل زمانی کوتاه موها را بررسی کنید تا مانع آسیب دیدن موها شوید.

مش کردن مو با کلاه

♦ پس از این که به روشنی دلخواه روی موها رسیدید موها را بدون نرم کننده بشویید. (در این مرحله کلاه را در نیاورید)

♦ بعد از شستن موها رنگساژ مورد نظر خود را آماده کرده و روی موها قرار دهید. بعد از حدود یک ربع رنگساژ را از روی موها بشویید و به موها نرم کننده بزنید.

در انتها کلاه را از روی موها بیرون بیاورید و سشوار بکشید.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش تصویری هایلایت موها با شانه و برس

آموزش هایلایت کردن مو در خانه به دو روش بالیاژ و فویل

آموزش هایلایت کردن مو در خانه

روش یکدست کردن رنگ موهای چند رنگ شده یا موهای مش شده

شناخت پایه های دکلره و روش دکلره کردن موها

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید