آموزش حرفه ای وکس صورت در منزل توسط خودتان

6595
وکس صورت

وجود موهای زائد در بدن و به خصوص صورت می تواند بسیار آزار دهنده باشد و همه ما به دنبال روش هایی برای از بین بردن آنها هستیم. استفاده از وکس یکی از تکنیک های از بین بردن موهای زائد است که اگر به درستی انجام شود می توانید به مدت ۴ الی ۶ هفته از شر موهای زائد صورت تان خلاص شوید.

آماده سازی صورت برای وکس

ابتدا صورت خود را با شوینده‌ مناسب پوست تان بشویید تا تمام آلودگی ها و کرم های آرایشی از روی صورت پاک شود. زیرا این آلودگی ها باعث ایجاد جوش خواهند شد.

اگر موهای صورت تان بلندتر از ۲ سانتی متر است آن را با قیچی کوتاه کنید (به طوری که کوتاه تر از ۳ میلی متر نشود. ) همچنین اگر موهای صورت تان کوتاه است صبر کنید تا بلند شود و بعد وکس صورت انجام دهید.

وکس صورت

آموزش وکس صورت

وکس را گرم کنید: مقدار مورد نظر از وکس را در ظرف رویی (یا یک تکه فویل آلومینیومی را به شکل کاسه درآورید) بر روی حرارت غیر مستقیم قرار داده و به روش بن ماری، آب کنید. (وکس در اشکال مختلف به صورت عدسی، سکه ای و… موجود است)

باید به اندازه‌ای گرم شده باشد که غلظت مناسبی برای پخش کردن روی پوست داشته باشد ولی نباید پوست را بسوزاند.

وکس صورت

 

به وسیله یک کاردک لایه بسیار نازکی از وکس را در جهت رشد موها روی پوست بمالید و پس از سرد شدن در خلاف جهت رشد موها با سرعت آن را از پوست جدا کنید.

 

وکس صورت

 

اگر از وکس‌های نواری استفاده می‌کنید، آن را سی تا چهل ثانیه بین دست‌های خود بمالید. روکش آن را بردارید و روی پوست قرار دهید. آن را با فشار روی پوست ماساژ دهید تا وکس کاملا به موها بچسبد. آن را در جهت رویش موهای صورت ماساژ دهید.

 

وکس زیر ابروها: 

ناحیه اطراف ابرو را با دقت بیشتری وکس کنید. مقدار کمی از وکس را زیر ابرو و بالای آن بگذارید. اگر می‌خواهید با وکس به ابروها فرم بدهید، در هر بار از مقدار کمی وکس استفاده کنید. به این طریق، موهای اطراف ابرو را بیش از اندازه بر نمی‌دارید و روی آن کنترل دارید. برای حالت دادن به ابرو، زیاد از وکس استفاده نکنید.

وکس صورت

پاک کردن وکس از روی پوست

کمی روغن بچه را روی یک پارچه نرم بریزید و به آرامی روی پوست تان بمالید تا هر گونه وکسی که روی پوست تان باقی مانده است را پاک کنید. پارچه را خیلی محکم روی پوست تان نکشید چرا که باعث تحریک شدن آن می شود. وکس به سرعت پاک می شود.

وکس صورت

نکاتی که هنگام انجام وکس صورت باید رعایت کنید

  • اگر در بعضی از قسمت های صورت تان جوش دارید در این نواحی از وکس استفاده نکنید.
  • بلافاصله بعد از وکس از روغن یا کرم استفاده نکنید زیرا باعث پر شدن منافذ با روغن و جوش زدن می شود.
  • به علت حساس بودن پوست بعد از وکس، از نرم کننده های عطری استفاده نکنید.
  • پارچه خنک و مرطوب و تمیز، بهترین التیام‌بخش پوست است.  بعضی از کیت‌های وکس صورت ژل‌های خنک‌کننده هم دارند که می‌توانید از آن استفاده کنید.
  • هر ۴ تا ۶ هفته وکس صورت را تکرار کنید.
  • استفاده مداوم از این روش، باعث کمتر شدن موهای زائد می شود و  رویش مجدد مو  به تأخیر می افتد.
  • وکس به دلیل خاصیت پاکسازی و لایه برداری پوست که دارد، پوست های لک دار را شفاف و نرم می کند.

بیشتر بخوانید:

با این روشهای ساده اپیلاسیون بدون درد را تجربه کنید!

دستورالعمل تهیه موم اپیلاسیون با عسل و شکر

آموزش تصویری بند انداختن موهای صورت توسط خودتان

آموزش درست کردن وکس ذغال خانگی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید