آنچه درباره رنگ موهای موقت باید بدانید

658
رنگ مو موقت

 اگر شما هم جزو آن دسته از خانم هایی که زود از رنگ موهایتان خسته می شوید بهترین روش برای شما استفاده از رنگ موهای موقت است زیرا این رنگ ها به راحتی از روی موهایتان پاک می شود و دوباره همان رنگ موی قبلیتان را خواهید داشت.

ما با متخصص رنگ مو در سالن HairStory، روکسی دارلینگ درباره ی جوانب مثبت و منفی، ترفند ها و باید و نباید های پشترنگ موهای موقت به صحبت نشستیم.

رنگ موهای موقت چطور کار میکنند؟

روکسی توضیح می دهد: «رنگ موقت عملکردی تقریبا شبیه به رنگ موهای دائم دارد. اما بجای اینکه در کوتیکول مو نفوذ کند، روی آن قرار می گیرد و  آنرا به ساده ترین راه رنگ کردن مو تبدیل کرده است.»

رنگ موهای موقت، بهترین انتخاب برای رنگ کردن موهاییست که قبلا به رنگ روشن در آمده اند، آن هم به یک دلیل خوب. دارلینگ توضیح می دهد که اگر شما موهایتان را دکلره کرده اید و کاملا سفید بنظر می رسد، معمولا نتیجه این است که انگار رنگ را روی شیشه زده اید.

اما اگر موهایتان را زرد کرده اید و یا سایه های طبیعی بلوند و یا قهوه ای روی موهایتان قرار دارد، شما باید تئوری رنگ هارا در نظر بگیرید و پیش بینی کنید که این رنگ ها، چه سایه ای روی موهایتان ایجاد میکنند. این درست است، رنگ آبی روشن، روی موهای روشنی که به سفیدی می زنند واضح بنظر می رسد، اما رنگ زرد در موهای بلوند، تبدیل به یک سایه ی سبز یاقوتی می شود.

 

روش مراقبت از رنگ موی موقت چیست؟

از آنجا که این رنگ ها تنها روی کوتیکول مو قرار می گیرند، در نتیجه زودتر هم پاک می شوند. هرچند پاک شدن رنگ موقت اجتناب ناپذیر است، اما روکسی چند نکته برای ما دارد: «موهایتان را نشویید. اجازه دهید آنها کثیف شوند و برای از بین بردن چربی از پودر و شامپوی خشک استفاده کنید. گرمای اتوی مو نیز راه دیگری برای از بین بردن رنگ دانه هاییست که روی موهایتان قرار داده اید.

همچنین استفاده از محصولات موی شامل الکل و وسیله های حالت دهنده ی مو که با گرما کار می کنند، از روش های دیگریست که باعث می شوند رنگ مو سریعتر محو شوند. این کار یک شمشیر دو لبه است. برای اینکه شما هم می خواهید رنگ روی موهایتان بیشتر باقی بماند، و هم اینکه زیبا بنظر برسد.
مهم نیست که چقدر اقدامات احتیاطی را رعایت می کنید، ما توصیه می کنیم همیشه یک بسته از رنگ های موقت را دم دستتان نگه دارید تا به محض محو شدن ریشه ها آنها را ترمیم کنید.

موهای رنگارنگ

برخی از کاربردهای غیرمنتظره رنگ موی موقت چیست؟

ما عاشق مخلوط کردن و رقیق کردن رنگ های رنگین کمانی با نرم کننده و بدست آوردن یک رنگ سفارشی هستیم. اما روکسی توصیه می کند چند قطره از رنگ را به شامپو و نرم کننده ی هفتگی خود اضافه کنید، حتی اگر موی رنگ شده عجیب و غریب ندارید.

روکسی می گوید: «اضافه کردن رنگ موی موقت به پاک کننده های مو می تواند باعث شود بعضی از رنگ ها مثل طلایی و هلویی در موهایتان ماندگاری بیشتری پیدا کنند.»

ما پیشنهاد می کنیم با آرایشگرتان درباره ی رنگی که می خواهید روی موهایتان بوجود بیاید مشورت کنید. او می تواند شما را به رنگ قرمز، بنفش و یا زرد موقتی که می تواند روی رنگ طبیعی موهایتان زیباتر بنظر برسد راهنمایی کند.

 

برای رنگ موهای موقت به سالن زیبایی مراجعه کنیم؟

روکسی توصیه می کند: «اگر برای اولین بار می خواهید از یک رنگ غیر معمول استفاده کنید و احساس نگرانی دارید، پس بله، به سالن مراجعه کنید. یک آرایشگر حرفه ای می تواند به شما آموزش دهد که پس از بازگشت به خانه، چطور با موهایتان رفتار کنید.

من همیشه به مشتریانم مخلوطی از رنگ های موقت می دهم تا در خانه رنگ مویشان را ماندگارتر کنند. می ارزد که برای اولین باری که می خواهید از این رنگ ها استفاده کنید، به یک سالن زیبایی مراجعه کنید تا راهنمایی هایی را از آرایشگرتان برای چگونگی حفظ رنگ در خانه، بگیرید. با این حال، روکسی موافق است که سحر و جادویی در رنگ کردن موها در خانه وجود دارد.

«یکی از بزرگترین الهام بخشان من کسانی هستند که در خانه موهایشان را رنگ می کنند. هنگامی که شما موهایتان را بصورت کورکورانه رنگ می کنید، چیزهایی جادویی اتفاق می افتد.»

کلید یک رنگ موی موقت خوب، این است که نترسید و از آن لذت ببرید. و اگر آنطور که آرزو داشتید از آب در نیامد، نترسید! خیلی زودتر از چیزی که فکر می کنید از روی موهایتان شسته خواهد شد.

منبع: sorkhabsefidab.com

 

بیشتر بخوانید:

 فرمول رنگ مو تنباکویی

فرمول ترکیب رنگ موی دارچینی

رنگ موی مناسب برای پوست سفید

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید