چطور سیاهی دور چشم را با استفاده از کانسیلر از بین ببریم؟

720

سیاهی دور چشم یکی از مشکلاتی است که افراد زیادی با آن مواجه هستند و مشکل تقریبا شایعی است. سیاهی دور چشم باعث می شود چهره همیشه خسته به نظر برسد و چشم ها جذابیت خود را از دست بدهند.

روش های زیادی برای از بین بردن سیاهی دور چشم وجود دارد اما یکی از ساده ترین روش ها که موقتی است استفاده از کانسیلر برای از بین بردن سیاهی دور چشم است. کانسیلر با توجه به کاربردهای زیادی که دارد از واجبات هر کیف آرایشی به حساب می آید. با استفاده از کانسیلر و تنها با چند حرکت ساده می توانید لکه ها را از بین ببرید، خطوط و چروک ریز را محو کنید، حلقه های تیره را محو کنید و برخی نقاط را برجسته نشان دهید.

اما استفاده از کانسیلر قوانینی دارد، شما نمی توانید در هر نقطه از صورت و به هر اندازه که دوست دارید از کانسیلر استفاده کنید و نتیجه خوب بگیرید. درست است که کانسیلر می تواند متحول کننده باشد اما می تواند نتیجه معکوس هم داشته باشد و دقیقا آن چیزی را که می خواستید پنهان کنید بیشتر در معرض توجه قرار می دهید.

در این مطلب به شما آموزش می دهیم چگونه با استفاده از کانسیلر سیاهی دور چشم را از بین ببرید؟

علل سیاهی دور چشم

سیاهی دور چشم می تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود. لازم است که علت سیاهی دور چشم را بیابید تا بتوانید برای درمان و از بین بردن دائمی آن اقدام نمایید.

 • مالیدن بیش از حد چشم ها
 • کم خونی
 • وراثت
 • خستگی و نداشتن خواب کافی
 • کاهش چربی زیر چشم
 • مصرف سیگار و الکل
 • اختلالات کلیوی
 • قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید

سیاهی دور چشم

روش از بین بردن سیاهی دور چشم با استفاده از کانسیلر

پوست را آماده کنید

حتما قبل از شروع به آرایش پوست تان را بشویید و خشک کنید تا عاری از هرگونه آلودگی و چربی اضافه باشد. مراحل زیرسازی آرایش شامل استفاده از مرطوب کننده و پرایمر را انجام دهید. کرم پودر بزنید. بعد از کرم پودر نوبت به استفاده از کانسیلر می رسد.

 

اگر تیرگی دور چشم تان زیاد است…

اگر سیاهی و کبودی دور چشم تان زیاد است برخلاف آنچه که در کلیپ های آرایشی دیده اید استفاده از کانسیلر روشن به تنهایی نمی تواند سیاهی دور چشم را از بین ببرد. شما باید از کالر کارکتور یا همان اصلاح کننده رنگ استفاده کنید.

کالر کورکتور چیست؟

کالر کورکتور در واقع همان کانسیلرها هستند که قابلیت های ویژه تری دارند. اگر پوست شما مشکلات چندانی نداشته باشد شما می توانید با استفاده از کانسیلر ایرادات پوست را برطرف کنید. اما اگر سیاهی، قرمزی و لک های پوست تان زیاد است پیشنهاد می کنیم از کالر کورکتور استفاده کنید. کالر کورکتور ها رنگ های مختلفی دارند و شما باید متناسب با رنگ پوست و ایرادات هر قسمت از یک رنگ کالر کورکتور استفاده کنید.

از بین بردن سیاهی دور چشم

انتخاب رنگ مناسب کالر کورکتور

برای انتخاب رنگ مناسب کالر کورکتور می توانید از چرخه رنگ ها کمک بگیرید. رنگ هایی که روبروی یکدیگر در چرخه رنگ قرار دارند همدیگر را خنثی می کنند. مثلا برای از بین بردن قرمزی زیر چشم باید از رنگ سبز استفاده کرد. و یا اگر زیر چشم هایتان به علت نمایان بودن رگ ها ته رنگ آبی و کبود دارد می توانید با رنگ نارنجی تا حد زیادی آن را محو نمایید.

بهترین رنگ کالرکورکتور برای از بین بردن سیاهی دور چشم، رنگ نارنجی است. 

چرخه رنگ ها

بسیاری از افراد برای از بین بردن سیاهی دور چشم از رژلب قرمز استفاده می کنند

 • پوست روشن: رژ قرمز با ته مایه صورتی
 • پوست معمولی: رژ قرمز مایل به ارغوانی
 • پوست تیره: رژ قرمز مایل به نارنجی یا مرجانی

 

سپس از کانسیلر استفاده کنید

بعد از استفاده از کالر کورکتور کاملا آن را زیر چشم محو کنید. سپس یک کانسیلر روشن که یک الی دو درجه از کرم پودرتان روشن تر است انتخاب کنید.

برای استفاده از کانسیلر از یک قلم موی آرایشی یا اسفنج آرایشی کمک بگیرید و یا می‌توانید از انگشتتان نیز برای پخش کردن این محصول استفاده کنید. کانسیلر را با حرکات ضربه ای زیر چشم ها بزنید و محو کنید.

در انتها از پودر فیکس استفاده کنید تا کانسیلر در خطوط زیر چشم جمع نشود و ثابت بماند.

 

اگر سیاهی دور چشم تان کم است…

توجه به این نکته ضروری است که در اکثر مواقع با استفاده از کانسیلر می توان سیاهی دور چشم را تا حد زیادی برطرف کرد و نیازی به استفاده از کالر کورکتور نیست. فقط کافی است بعد از زدن کرم پودر به مقدار مورد نیاز از یک کانسیلر که یک الی دو درجه از رنگ کرم پودرتان روشن تر است زیر چشم هایتان بزنید و با اسفنج آرایشی مرطوب محو نمایید.

برگرفته از mindbodygreen.com

بیشتر بخوانید:

کدام روغن های گیاهی برای سیاهی دور چشم مفید هستند؟

5 راه حل ساده و کم هزینه برای از بین بردن سیاهی دور چشم

اشتباهاتی که هنگام استفاده از کانسیلر مرتکب می شوید!

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید