روش استفاده از واریاسیون برای زیباتر شدن رنگ مو

50874

بعضی از رنگ موها تن زردی یا قرمزی دارند که زیبایی رنگ مو را کاهش می دهد، به همین دلیل آرایشگران برای حل این مشکل از ماده ی شیمیایی برای زیباتر شدن رنگ موی فعلی و  یا تغییر رنگ مو کلی به نام واریاسیون استفاده می کنند، در ادامه این مقاله شما را با کاربردهای واریاسیون و انواع آن آشنا خواهم کرد.

با واریاسیون‏ بیشتر آشنا شوید

به رنگ های اصلی و خالص مانند: قرمز، آبی، بنفش، طلایی، خاکستری و زیتونی رنگ واریاسیون می گویند رنگ های نام برده شده برای اینکه تن رنگ موی فعلی را عوض کنند باید با رنگ مو یا رنگساژ ترکیب شوند تا تن رنگ را تغییر دهند. به علت غلیظ بودن رنگ واریاسیون مقدار خیلی کم از آن نتیجه بخش است، برای اینکه سایه ای را ایجاد کنند و یا سایه ای را روی مو پنهان کنند از واریاسیون بعد از اینکه رنگ مو آماده شد استفاده می کنند.

مقدار واریاسیونی که داخل رنگ مو استفاده می کنید هر چقدر  این میزان بیشتر باشد رنگ موی شما تیره تر می شود، واریاسیون را هیچ وقت بدون ترکیب کردن استفاده نکنید اگر از واریاسیون درست استفاده نشود نتیجه خوبی ندارد و برای مو عوارض دارد  پس حتما از متخصصین حرفه ای در سالن های زیبایی بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند.

 


بیشتر بخوانید: آشنایی با واریاسیون ها و قوانین ترکیب آن با رنگ مو


 

رنگ موی فعلی خودتان را دوست ندارید؟ سعی دارید رنگ مویتان را اصلاح یا تغییر دهید؟ 

جواب:  اگر شما هم واریاسیون را با رعایت موارد زیر  درست مصرف کنید می توانید از آن کمک بگیرید.

قبل از شروع استفاده از واریاسیون حتما اطلاعاتی راجب ویژگی های رنگ های سرد مثل دودی و رنگ های گرم مثل شرابی داشته باشید تا بتوانید رنگ مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنید تکنیک رنگ شناسی و کار با مواد شیمیایی است که به صورت کامل و جز به جز را اطلاع داشته باشید. در ادامه شما را با خاصیت این رنگ ها آشنا خواهیم کرد.

شناخت رنگ های سرد و گرم

رنگ های سرد معمولا حالت مات دارند اما رنگ های گرم برعکس آن و شفاف هستند.

رنگ های سرد رنگ کاتالوگ شامل گروه M، A، C (دودی- خاکستری-زیتونی)  هستند، ماندگاری گروه رنگ زیتونی با سری M بیشتر بوده است.

رنگ های گرم شامل گروه  K، R، N (قهوه ای- شرابی) و یا بنفش و مسی، فندقی جزو خانواده های گرم محسوب می شوند، ماندگاری گروه رنگ طبیعی با سری N  بیشتر است.

 


بیشتر بخوانید: بهترین رنگ موها برای موهای سفید/ رنگ کردن حرفه ای موهای سفید


انواع واریاسیون

  • واریاسیون قرمز: از آن برای ترکیب کردن با رنگ های گرم استفاده می شود، این واریاسیون را با رنگ های گروه M,A,C مخلوط نکنید.
  • واریاسیون سبز : کارایی این رنگ از واریاسیون در خنثی کردن رنگ های قرمز و بالعکس می باشد ترکیبش با گروه های M,C,A مناسب است.
  • واریاسیون زرد :اگر دوست دارید به رنگ موهایتان تن طلایی رنگ بدهید از واریاسیون زرد استفاده کنید.
  • واریاسیون نقره ای و خاکستری : اگر رنگ موی شما به زردی می زند این واریاسیون به شما کمک میکند و موهایتان براق هم می شود.
  • واریاسیون آبی :کارایی این رنگ از واریاسیون در خنثی کردن رنگ های نارنجی می باشد، این واریاسیون با گروه رنگ های  N مخلوط می شود.
  • واریاسیون بنفش: برای اینکه تن بنفش را در رنگ مو زیادتر کنید از این واریاسیون استفاده می کنیم، ترکیب مناسبی با گروه رنگ های سرد مثل گروه A و C و رنگ های که تن قرمزی دارند می باشد.

 

طریقه مصرف :

رنگ مو مورد علاقتون را انتخاب کرده اگر ریشه موهایتان در نیامده یک تا دو بند واریاسیون دلخواه را با سه قاشق غذاخوری اکسیدان و یکی دو قطره شامپو برای شفاف شدن مخلوط کرده و بر روی موی خیس ۲۰ دقیقه بگذارید بماند و بعد بشورید اگر هم موهایتان هایلایت شده است  با مقداری شامپو آن را مخلوط کنید و رنگساژ کنید.

منبع: الماس نشان

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید