اشتباهات رایج آرایشی که میتواند باعث پیرتر نشان دادن چهره تان شود!

1981
اشتباهات رایج آرایشی

آرایش کردن اگر درست و اصولی انجام شود می تواند با تاکید روی بهترین ویژگی های چهره باعث افزایش اعتماد به نفس و جوانتر نشان دادن پوست شود. اما تا به حال متوجه شده اید که گاهی آرایش نادرست می تواند چهره ما را پیرتر و بیشتر از سن واقعی مان نشان دهد؟ در این مطلب می خواهیم به برخی از اشتباهات رایج آرایشی که همه ما عمدتا به آن مرتکب می شویم بپردازیم. با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج آرایشی

از رنگ نامناسب کانسیلر استفاده می کنید

یکی از اشتباهات رایجی که اکثر خانم ها انجام می دهند این است که از یک لایه ضخیم کانسیلر زیر چشم هایشان استفاده می کنند که نتیجه آن ایجاد تاکید روی چین و چروک ها و عمیق تر به نظر رسیدن آنهاست. علاوه بر این انتخاب رنگ درست کانسیلر نیز بسیار مهم است. یک لایه نازک کانسیلر سبک که کمی روشن تر از رنگ پوست تان است می تواند پوست زیر چشم تان را سالم و شاداب نشان دهد.

اشتباهات رایج آرایشی

به مژه های پایین بیش از حد ریمل می زنید

اشتباهات رایج آرایشی

 

تن رنگ رژلب را اشتباه انتخاب می کنید

انتخاب رنگ رژلب یکی از مهم ترین بخش های میکاپ است که می تواند چهره شما را کاملا متحول کند. از امتحان کردن رژلب های پررنگ واههمه نداشته باشید. اما این را هم فراموش نکنید که اگر لب های باریکی دارید باید از استفاده از رژلب های تیره خودداری کنید. رژلب های تیره ممکن است لب های شما را به مراتب باریک تر نشان دهند.

اشتباهات رایج آرایشی

 

استفاده نابجا از سایه های تیره و خوب فید نکردن آن

دقت داشته باشید که نباید سایه چشم را روی کل پلک بزنید. این کار سن تان را بالا می برد. روش درست این است که سایه را فقط به گوشه های بیرونی چشم ها بزنید. همچنین فراموش نکنید که سایه را کاملا فید و یکدست کنید تا هیچ خطی روی پشت پلکتان مشخص نباشد.

اشتباهات رایج آرایشی

 

کشیدن مداد مشکی داخل چشم های کوچک

کشیدن خط چشم تیره در پایین چشم ها باعث می شود چشم ها کوچک تر دیده شوند، پس اگر چشم های کوچک دارید از این کار دوری کنید. برای درشت تر نشان دادن چشم ها می توانید از یک مداد چشم سفید استفاده کنید.

اشتباهات رایج آرایشی

 

بیش از حد تیره کردن ابروها

استفاده از رنگ های تیره برای کلفت تر نشان دادن ابروها و ایجاد تأکید روی آن ها می تواند چهره را نامرتب و پیر نشان دهد. برای ابروهای خود از رنگی استفاده کنید که یک درجه روشن تر از رنگ طبیعی آن ها باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش آرایش حرفه ای ابروها در ۸ مرحله با تصاویر

اشتباهات رایج آرایشی

 

محو نکردن خط لب

استفاده از خط لب به شما این امکان را می دهد که طرح کلی لب هایتان را مشخص تر کنید. سعی کنید خط لب را درست روی لب هایتان بکشید و حتما با استفاده از براش آن را محو کنید.

اشتباهات رایج آرایشی

 

یک لایه ضخیم پودر می زنید

استفاده از پنکک می تواند عیوب پوست را مخفی کند اما اگر در استفاده از آن زیاده روی کنید نتیجه عکس خواهید گرفت. می توانید برای از بین بردن چربی و گرفتن برق صورت در نواحی پیشانی، بینی و چانه از یک لایه نازک پنکک استفاده کنید. اما از زدن پنکک به دور چشم ها خودداری کنید چون نتیجه ای جز ایجاد تأکید روی چین و چروک ها و خشک نشان دادن پوست ندارد.

اشتباهات رایج آرایشی

بیشتر بخوانید:

با کاربردهای کانسیلر در آرایش صورت آشنا شوید

آموزش آرایش چشم جدید با تصاویر مرحله به مرحله

آموزش آرایش چشم روباهی (fox eye)، ترند آرایشی ۲۰۲۰ + فیلم

ترفندهای آرایشی ساده و کاربردی که از آن بی خبرید!

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید