اشتباهات رایج در شیو کردن موهای پا

678

ممکن است سالها موهای زائد پا را شیو کنید اما لزوما به این معنا نیست که این کار را به درستی انجام می دهید. اگر پوست شما قرمز می شود، لکه می شود یا هر مشکل دیگری پیدا می کند به دلیل اشتباهاتی است که در هنگام شیو کردن انجام می دهید. در این مطلب به این اشتباهات رایج اشاره می کنیم.

 

به محض رفتن به حمام شروع به شیو کردن می کنید

ممکن است صبح با عجله به حمام بروید و اول کار شیو کردن را آغاز کنید اما متخصصان می گویند بهتر است ابتدا ۱۵ دقیقه زیر دوش قرار بگیرید سپس شیو کردن را آغاز کنید. این کار موجب نرم شدن موها و باز شدن فولیکول های مو می شود. هر چه پوست سخت و خشک باشد شیو کردن آن سخت تر می شود.

 

صبح ها موهای پا را شیو می کنید

اگر شب هنگام پاها را شیو کنید موجب نرم تر شدن پوست پا می شود. زمانی که شما خواب هستید پوست پا کم کم بالا می آید و موها داخل فولیکول های مویی جا می گیرند.

 

از هیچ وسیله ای برای ایجاد کف استفاده نمی کنید، یا بدتر از آن از صابون استفاده می کنید

مهم نیست چقدر در شیو کردن عجله دارید اما هرگز پاها را به صورت خشک شیو نکنید. ابتدا به پاها کرم  مرطوب کننده مخصوص شیو کردن بزنید تا تیغ به راحتی روی پوست سربخورد و از ایجاد خط و برش روی پوست جلوگیری شود. اگر کرم مخصوص شیو نداشتید، ازنرم کننده مو هم می توانید استفاده کنید اما هرگز از صابون استفاده نکنید. زیرا صابون به اندازه کافی پوست را نرم و لیز نمی کند که تیغ به راحتی بر روی آن حرکت کند و این منجر به ایجاد زخم و شکاف می شود.

 


بیشتر بخوانید:‌خواص رازیانه و تاثیر آن در از بین بردن موهای زائد


از تیغ های یکبار مصرف استفاده می کنید

به موقع تیغ را عوض نمی کنید

ممکن است برای خود تیغ خوبی خریداری کرده باشید اما باید به محض آنکه متوجه کند شدن آن شدید، آن را تعویض کنید (معمولا پس از ۵ تا ۱۰ بار استفاده). تیغ های کهنه نه تنها بی فایده هستند بلکه موجب قرمز شدن و آسیب پوست و ایجاد باکتری می شوند. این باکتری ها نیز در نهایت ایجاد عفونت می کنند.

 

ابتدا قسمت بالایی پا را شیو می کنید و سپس قسمت پایین پا

ابتدا باید بدانید که باید موهای پا را در مسیر رویش آنها (از پایین) شیو کنید و اگر پوست حساسی دارید اصلا قسمت بالایی پا را شیو نکنید. تراشیدن موهای ریز مستلزم فشار بیشتر تیغ است که این موجب سوزش پوست، زخم و بریدگی می شود. وقتی موهای پا کوتاه است، پوست پا گرم و کف آلود شده، تیغ را در جهت خلاف رشد مو بزنید. اگر می خواهید موهای ریز را با فشار بیشتر تیغ بزنید، مجددا از کرم و ژل مخصوص شیو (خلاف جهت رشد مو) استفاده کنید.

 


بیشتر بخوانید: روش های از بین بردن موهای زائد + عوارض هر روش


اقدامات پیشگیرانه و درمانی برای سوزش ناشی از استفاده از تیغ انجام نمی دهید

با فشار شیو کردن موجب شکسته شدن مو داخل پوست می شود و عدم درمان سوزش ناشی از تیغ، زخم های طولانی مدت ایجاد می کند. برای پیشگیری از قرمز شدن پوست بعد از شیو کردن، از اسکراب های لایه بردار بدن دوبار در هفته استفاده کنید تا پوست هایی که مو در آنها شکسته و مانده بریزد. برای از بین بردن قرمزی ها، کمپرس گرم را روی قسمت آسیب دیده بگذارید، گرما موجب آرام شدن پوست می شود. پس از دوش گرفتن، از لوسیون برای نرم کردن پوست استفاده کنید، بدین صورت پوست کمتر در معرض عفونت قرار می گیرد.

 

از تیغ مردانه استفاده می کنید

بسیاری از خانم ها فکر می کنند تیغ های مردانه موثرتر و تیزتر است درحالی که چنین نیست و زنان باید از تیغ های مخصوص زنانه استفاده کنند.

منبع: kavyab.com

 

فروشگاه bestwiki.ir
فروشگاه bestwiki

دیدگاهتان را بنوسید

Please enter your comment!
Please enter your name here