اشتباهات رایجی که هنگام ریمل زدن مرتکب می شوید!

1823
اشتباهات رایج هنگام ریمل زدن

ریمل زدن مژه ها یکی از اصلی ترین بخش های آرایش چشم است که باعث دو چندان شدن زیبایی چشم ها و گیراتر شدن آن می شود. هر چند که ریمل زدن آسان است اما بسیاری از خانم ها حین استفاده از ریمل دچار اشتباهاتی می شوند که نتیجه عکس روی مژه هایشان دارد. در این مقاله شما را با اشتباهات رایجی که حین ریمل زدن رخ می دهد آشنا می کنیم تا هیچ وقت مرتکب آن ها نشوید.

اشتباهات رایج خانم ها در حین ریمل زدن مژه ها

 

پشت سر هم ریمل زدن!

برخی ها به اشتباه فکر میکنند برای داشتن مژه های پرپشت و ضخیم تر پشت سر هم و تا آنجا که میشود باید ریمل زد. این یک اشتباه بزرگ است. ابتدا یکبار ریمل بزنید. صبر کنید تا کمی خشک شود. مژه ها را با دقت در آینه نگاه کنید. اگر بخشی از مژه ها نیازمند ریمل بیشتر است آنوقت دوباره ریمل را اعمال کنید.

 

ریمل زدن در جهت نادرست و اشتباه

نحوه کشیدن ریمل مژه بسیار مهم است. بهترین حالت این است که از ریشه مژه به سمت خارج اینکار را انجام داد و به صورت جزئی حین اینکار به دست لرزش بدهید.

اشتباهات رایج هنگام ریمل زدن

استفاده روزانه از ریمل های ضد آب

استفاده مکرر از انواع صد آب ریمل میتواند سلامت مژه ها و چشم هایتان را به خطر بیندازد. با توجه به اینکه مواد بکار رفته در این محصولات به سختی پاک میشوند، در درازمدت پوست موضع میتواند دچار حساسیت شود. برای پیشیگیری از بروز حساسیت و آسیب پوستی تنها زمانی از ریمل های ضد آب استفاده کنید که واقعا لازم است. در غیر این صورت از انواع دیگر ریمل استفاده کنید.

 

عدم استفاده از برس و شانه مژه

حین ریمل زدن معمولا مژه ها به هم میچسبند و جدا نکردن آن ها میتواند زیبایی و پرپشت بودن مژه ها را زیر سوال ببرد. همیشه بعد از ریمل زدن برای جلوگیری از چسبندگی مژه ها سعی کنید از برس مخصوص مژه استفاده کنید تا مژه ها از هم جدا شده و نتیجه مد نظر ما به دست بیاید.

اشتباهات رایج هنگام ریمل زدن

استفاده از فرمژه درست بعد از ریمل زدن

به این نکته توجه کنید که همیشه باید فرمژه را پیش از ریمل زدن انجام داد. اگر بعد از خشک شدن ریمل روی مژه ها اقدام به زدن فرمژه کنیم، مژه ها میشکنند و یکدستی آن ها نیز به هم میخورد. بنابراین از انجام اینکار جدا خودداری کنید زیرا در درازمدت مژه ها دچار ریزش نیز میشوند.

 

استفاده از ریمل های تاریخ گذشته

لوزام آرایشی تاریخ گذشته مخصوصا انواع ریمل ها میتوانند تهدید کننده سلامتی شما باشند. بنابراین هیمشه به تاریخ انقضای مواد آرایشی خود توجه کنید زیرا پای سلامتی شما در میان است. برای مثال اگر از ریمل های تاریخ گذشته استفاده کنید احتمال بروز موارد زیر افزایش میابد:

  • عفونت و التهاب چشم
  • خشک شدن پوست
  • سست شدن مژه ها
  • کاهش صخامت و افتادن مژه

بنابراین سعی کنید که ریمل های خود را پس از هر ۳ تا حدودا ۶ ماه پس از باز شدن تعویض کنید تا احتمال بروز و گسترش هر کدام از موارد بالا کاهش پیدا کند یا متوقف شود.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با انواع ریمل و کاربرد آنها

ریمل های مناسب برای چشم های حساس

انواع مختلف برس های ریمل چه کاربردهایی دارند؟

رفع چسبندگی مژه ها بعد از ریمل زدن

آموزش فر کردن و ریمل زدن اصولی و بدون آسیب مژه ها

 

2 نظرات

  1. مطلب خوبی بود. از انواع ریمیل ها هم کاش مینوشتید مثلا بعضی ها فقط مژه ها رو بلند میکنند هر چقد رهم بزنید چون پرپشت کننده نیستن فقط بلند میکنند و زیاد از حد زدنشون باعث چسبندگی مژه میشه. به راحتی از شکل برس روی ریمل میتونید تشخیص بدید که چه نوعی هستند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید