بهترین روش ها و ابزارهای اصلاح موهای زائد بینی

2375

 

موهای داخل بینی مفید هستند! آنها در واقع مانند یک محافظ عمل می‌کنند. موهای بینی، جلوی ورود ذرات خارجی به بینی را می‌گیرند و با بالا رفتن سنمان، ممکن است موهای بینی بیشتر یا بلندتری داشته باشیم.

موهای بینی همچنین به تعادل رطوبت در بینی کمک می‌کنند. اگر موهای بینی را کاملا از بین ببرید، به احتمال بیشتری دچار آلرژی خواهید شد. بنابراین فکر نکنید که باید موهای بینی‌تان را کاملا بتراشید. فقط کافیست موهایی که از بینی بیرون زده و مشخص هستند را با ملایمت کوتاه کنید.

 

بهترین روش ها و ابزارها برای اصلاح موهای بینی

 

استفاده از قیچی مخصوص بینی

این قیچی ها دارای نوک گرد و صاف هستند و فقط مخصوص کوتاه کردن موهای داخل بینی هستند. برای اصلاح موهای داخل بینی به هیچ وجه نباید از قیچی ابرو یا ناخن استفاده کنید زیرا نوک تیز آنها ممکن است به بینی آسیب وارد کند.

از بین بردن موهای داخل بینی

دستگاه موزن بینی

موزن های بینی برای کوتاه کردن موهای داخل بینی طراحی شده اند،. استفاده از این ابزار بسیار راحت بوده و کار با آن بسیار سریع، بدون درد و بدون مشکل است. احتمالاً این روش هم طرفداران زیادی داشته باشد.

 

استفاده از موم یا وکس برای کندن موهای داخل بینی

مخاط داخل بینی بسیار حساس است. اپیلاسیون مرتب آن می‌تواند باعث تحریک پوست و حتی خونریزی شود. بنابراین کندن موهای داخل بینی یا گوش کار درستی نیست زیرا می تواند باعث فولیکولیت یا التهاب و عفونت ریشه مو شود.

 

استفاده از موچین

استفاده از موچین برای از بین بردن موهای داخل بینی مانند استفاده از موم یا وکس اصلا توصیه نمی شود زیرا علاوه بر مشکلاتی که در بالا ذکر شد درد آن نیز بسیار بیشتر از وکس است (چون موها دانه دانه کنده می شوند)

 

 

فروشگاه bestwiki.ir
فروشگاه bestwiki

دیدگاهتان را بنوسید

Please enter your comment!
Please enter your name here