امیکرون چیست و چه علائمی دارد؟

254
علائم امیکرون

ظهور سویه جدید کووید ۱۹ موسوم به امیکرون به یکی از بزرگترین چالش‌های بهداشتی جهان تبدیل شده است. این ویروس به سرعت در سراسر جهان در حال انتشار است. گزارش هایی مبنی بر اینکه علائم، از برخی جهات، با علائم عفونت های نوع دلتا متفاوت است، وجود دارد. آیا واقعاً علائم متفاوت است؟ به چه چیزی باید توجه کرد؟

امیکرون چیست؟

در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱، سازمان بهداشت جهانی (WHO) یک نوع جدید نگران کننده SARS -CoV-2 را شناخت که به عنوان Omicron شناخته شده است. این نوع باعث نگرانی مقامات بهداشتی شده است زیرا به نظر می رسد بسیار قابل انتقال و احتمال عفونت مجدد وجود دارد.

همچنین برخی نگرانی ها وجود دارد که Omicron بتواند محافظت ارائه شده توسط واکسن های COVID-19 را دور بزند. به همین دلیل، کشورهای جهان اقدامات احتیاطی مختلفی را برای کاهش شیوع Omicron در بین جمعیت خود انجام داده اند. از طرفی تحقیقات نشان می دهد که Omicron نسبت به گونه های قبلی خود نظیر دلتا علائم و عوارض خفیف تری ایجاد می کند.

 

امیکرون چه علائمی ایجاد می کند ؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) موارد ممکن را فهرست می کند علائم عفونت SARS-CoV-2 بدون مشخص کردن نوع آن. اینها هستند :

– تب یا لرز

– گلودرد

– سرفه خشک

– خستگی

– دردهای عضلانی بدن

– سردرد

– احتقان یا آبریزش بینی

– حالت تهوع یا استفراغ

– اسهال

از بین رفتن حس بویایی و چشایی یکی از نشانه های آلودگی با کوید-۱۹ است ولی در عفونت امیکرون کرونا کمتر دیده میشود و بیماران کمتر دچار سختی تنفس میشوند

 

امیکرون روی ریه ها تاثیر می گذارد؟

دکتر کاتلر تکرار کرد که علائم متفاوت است و ممکن است در مقایسه با علائم عفونت با انواع قبلی، به هیچ وجه مشخص نباشد.

او گفت: «تنوع علائم مشاهده شده با Omicron مانند سایر انواع SARS-CoV-2 است. «به نظر می رسد افرادی که تحت تأثیر یک نوع مشابه هستند ممکن است علائم کاملاً متفاوتی را تجربه کنند. برخی دچار گرفتگی بینی، برخی دیگر سردرد، گاهی بدن درد و برخی دیگر گلودرد می شوند.

با این حال، او خاطر نشان کرد: «به نظر می رسد که عفونت های شدید ریه با Omicron کمتر از انواع قبلی است.»

این ممکن است به این دلیل باشد که بر خلاف انواع دیگر، Omicron ترجیحاً دستگاه تنفسی فوقانی را آلوده می کند. ممکن است به همین دلیل به نظر می رسد که علائم خفیف تری ایجاد می کند.

امیکرون

 

برای محافظت از خود و دیگران در برابر OMICRON چه کاری می توانم انجام دهم؟

دانستن و شناخت همه علائم اومیکرون بسیار مهم است. علائمی مانند گلودرد، آبریزش بینی، سردرد و خستگی می تواند کووید باشد.

اگر چنین علائمی را تجربه کردید، آزمایش دهید و تا زمانی که نتیجه آزمایش خود را دریافت کنید، ایزوله شوید. این به جلوگیری از گسترش کمک می کند.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آمار مبتلایان بالا است، در خانه بمانید و تماس اجتماعی را کاهش دهید. Omicron یک نوع بسیار قابل انتقال است، بنابراین وقتی صحبت از معاشرت به میان می آید کمی محتاط تر باشید ایده خوبی است.

ار رژیم غذایی پر سبزیجات استفاده کنید.

 

چگونه می توان عفونت خفیف OMICRON را درمان کرد؟

اگر به نوع Omicron آلوده شوید و علائم آنقدر خفیف باشند که نیازی به مراقبت در بیمارستان نداشته باشند، چه اتفاقی می افتد؟ چگونه می توان عفونت خفیف را در خانه درمان کرد؟

بهترین درمان ها مشابه آنهایی هستند که ممکن است برای درمان علائم خفیف آنفولانزا یا سرماخوردگی استفاده کنید :

درمان توصیه شده بر روی علائم است: هیدراته بمانید، استراحت کنید و به خوبی تغذیه کنید. برای تسکین سردرد، بدن درد یا تب استامینوفن یا ایبوپروفن مصرف کنید. از داروهای اثبات نشده مانند هیدروکسی کلروکین، ایورمکتین، روی و ویتامین D که هیچ ارزش شناخته شده ای ندارند و می توانند اثرات نامطلوبی داشته باشند، خودداری کنید.

بیشتر بخوانید:

مراقبت های دوران بارداری در زمان شیوع کرونا ویروس

نکات مهمی که درباره ویروس کرونا باید بدانید!

ویروس کرونا چیست و برای مقابله با آن چه کنیم؟

گل ها و گیاهان تصفیه کننده هوا در این روزهای کرونایی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید