کدام مدل مژه مصنوعی آرایش چشم را زیباتر می کند؟

1870

مژه مصنوعی یکی از لوازم آرایشی است که بیشتر خانم ها برای انتخاب و گذاشتن آن مشکل دارند. در این مقاله به صورت کامل شما را برای انتخاب و گذاشتن مژه مصنوعی راهنمایی می کنیم

 

انتخاب مدل مژه مصنوعی

همه ما مژه های عالی و پرپشت نداریم و اگر هم داشته باشیم، با گذر زمان ممکن است مژه های خود را از دست بدهیم. اما هر مشکلی چاره ای دارد و چاره ی نداشتن مژه هم، استفاده از مژه مصنوعی می باشد.

 

استفاده از مژه مصنوعی، خواه برای یک مراسم و مهمانی خاص باشد یا صرفا برای افزایش اعتماد به نفس ، به پای ثابت آرایش خانم ها تبدیل شده است. بر خلاف اکستنشن مژه مصنوعی که روشی نسبتا دائمی است، مژه مصنوعی موقتی بوده و عمری کمتر از ۲۴ ساعت دارد. در این مطلب با نکاتی حرفه ای در مورد انتخاب مژه مصنوعی مناسب چشمانتان آشنا می شوید.

 


بیشتر بخوانید: آموزش فوت و فن اکستنشن مژه و مراقبت های بعد از آن


 

بازار مژه مصنوعی، به سرعت در حال گسترش است؛ برندها و فروشگاه های زیادی برای خرید این محصولات در دسترش شما هستند. اما مژه مصنوعی که در جعبه می بینید، با چیزی که روی چشمتان می زنید بسیار تفاوت خواهد داشت. پس از کجا باید تشخیص داد کدام مدل مژه مصنوعی، برای چشمان شما مناسب است؟

 

پیش از هر چیز باید بدانید چند نوع مژه مصنوعی وجود دارد:

  

مژه مصنوعی کامل

رایج ترین نوع مژه است و گذاشتن آن هم زمان کمی می برد. مژه ها روی نواری قرار گرفته اند که آن نوار به پلک می چسبد. نکته منفی این نوع مژه ها این است که بسته به نوع نواری که در آن ها استفاده شده، ممکن است مصنوعی بودن آن ها توی چشم بزند.

 

مژه مصنوعی نیمه

روی نوار کوتاه تری قرار گرفته و معمولا فقط نیمه بیرونی پلک را پوشش می دهد. همین موضوع باعث می شود تا این نوع مژه ها طبیعی تر به نظر رسیده و کاربرد و گذاشتن آنها راحت تر باشد.

 

مژه مصنوعی دانه ای

مژه مصنوعی دانه ای هم یا به صورت تکی است یا به صورت دسته ای که به آن خوشه ای می گویند. این مدل، راحت ترین نوع مژه مصنوعی، برای اکثر افراد می باشد اما کار گذاشتن آن ها زمان زیادی می برد. مژه مصنوعی دانه ای، آزادی عمل بیشتری به شما داده و میکاپ آرتیست های حرفه ای بیشتر از این نوع مژه ها استفاده می کنند.

 


بیشتر بخوانید: آموزش تصویری چسباندن مژه مصنوعی


 

هر کدام از این سه نوع مژه، انواع مختلفی با اندازه ها و فرم های متفاوت دارند. از جمله طبیعی، شاخه ای، پر پشت، بلند و غیره. بخشی از کاری که باید انجام دهید، انتخاب سبک مژه ای است که می خواهید داشته باشید. آیا می خواهید مژه هایتان کلاسیک و طبیعی باشد، یا جذاب و چشمگیر، یا شاخه ای و رمانتیک، و یا هر سبک دیگری که دنبال آن هستید.

آرایش چشم

هر چه مژه مصنوعی، ظاهر طبیعی تری داشته و سبک تر باشد بهتر است‎

 

مژه مصنوعی کامل (طبیعی، کم پشت، شاخه ای)

اگر در کار گذاشتن مژه مصنوعی، ناوارد و مبتدی هستید باید بدانید که هر چه مژه مصنوعی، ظاهر طبیعی تری داشته و سبک تر باشد بهتر است. اگر تراکم مژه هایتان خیلی کم است، بهتر است مژه مصنوعی انتخاب کنید که موهای آن به هم ریخته بوده و حالت ضربدری داشته باشد. زیرا حالت مژه های طبیعی خودمان هم صاف و مستقیم نیست و به سمت های مختلف رشد می کند. برای چشم های کوچک و ریز، بهتر است مژه هایی انتخاب کنیم که زیاد جلب توجه نکند؛ زیرا نمی خواهیم مصنوعی بودن مژه هایمان توی ذوق بزند. افرادی که چشم های درشت دارند هم می بایست از مژه های مصنوعی کامل و طبیعی استفاده کنند، تا از جلوه زیاد چشم کاسته و چشم ها را تلطیف کند.

 

مژه مصنوعی کامل (بلند، چشمگیر، پر پشت)

اگر چشم هایتان خیلی داخل استخوان حدقه چشم قرار گرفته اند، انتخاب مژه های بلند و یا چشمگیر، باعث می شود چشم ها باز تر شده و جلوتر بیایند. اگر چشم های متوسط تا درشت دارید یا چشم هایتان از هم زیاد فاصله دارند، می توانید از مژه های چشمگیرتر و پرپشت استفاده کنید. این نوع از مژه در عین اینکه به مژه های طبیعی تان حجم می دهد، جذاب هم هست.

 


بیشتر بخوانید: آموزش مرحله به مرحله لیفت و لمینت مژه در خانه


 

مژه مصنوعی نیمه

مژه مصنوعی نیمه برای هر دوع چشم افتاده و گربه ای عالی است. گوشه ی رو به بالای این نوع مژه ها، قسمت بیرون چشم را بالا کشیده و خط مورب و زیبای چشم را بیشتر جلوه می دهد. همچنین، این نوع مژه مصنوعی، برای چشم های نزدیک به هم یا چشم های گرد هم بسیار مناسب است. چون گوشه های داخلی چشم را باز گذاشته و کمک می کند فرم چشم کشیده تر شود.

 

مژه مصنوعی دانه ای

مژه مصنوعی دانه ای، راحت ترین نوع مژه بر روی چشم به حساب می آیند. این نوع مژه برای هر نوع فرم چشم مناسب است؛ زیرا می توانید به راحتی جاهای خالی را با آن پر کرده یا چند لایه از آن را روی هم گذاشته و مژه ها را پرحجم تر و چشمگیرتر کنید. نقطه ضعف آن چیست؟ باید صبور باشید و برای گذاشتن آن پنج دقیقه وقت بیشتری بگذارید. یا شاید کمی بیشتر!

 

اطلاعاتی که برای انتخاب مژه مصنوعی مناسب خود نیاز دارید، اکنون در اختیار شماست. به عنوان یک توصیه میکاپ، همیشه به مخاطبان خود می گوییم که از گذاشتن مژه مصنوعی نترسند. این مژه ها موقتی هستند و در صورت انتخاب استایل مناسب و بکارگیری درست، استفاده از آن ها بسیار راحت خواهد بود.

منبع : arayeshik.com

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید