معرفی انواع رنگ موی موقت و روش استفاده از آنها

1457
رنگ مو موقت

همان طور که می دانید رنگ کردن موها به صورت مکرر می تواند آسیب های جبران ناپذیری به موها وارد کند. اگر شما هم جزو آن دسته از خانم هایی که زود از رنگ موهایتان خسته می شوید بهترین روش برای شما استفاده از رنگ موهای موقت است زیرا این رنگ ها به راحتی با شامپو از روی موهایتان پاک می شود و دوباره همان رنگ موی قبلیتان را خواهید داشت.

 

انواع رنگ موقت

رنگ موهای موقت طیف وسیعی را در برمی گیرند و شما می توانید از آن ها به راحتی استفاده کنید همچنین به کمک این رنگ ها می توانید هر تکنیکی اعم از بالیاژ مو و آمبره و سامبره و … را روی موهای خود پیاده نمایید.

رنگ موهای موقت در دو نوع رقیق و غلیظ موجود می باشند که رنگ موهای موقت رقیق باعث می شوند تا موهای شما رنگی ملایم داشته باشند. رنگ موهای موقت غلیظ نیز باعث می شوند تا رنگ موها تیره تر شوند.

به کمک اسپری مو و گچ مو یا رنگ خوراکی می توانید موهایتان را به صورت موقت رنگ بزنید که هر کدام از این روش ها ترفندهای خاص خودشان را دارند :

 

رنگ مو موقت خوراکی 

یک شیشه از رنگ خوراکی را با ۱/۲ بطری نرم کننده ترکیب کنید سپس بطری را تکان بدهید تا رنگ و نرم کننده با یکدیگر مخلوط شوند.

موهایتان را بشویید و آن ها را خشک نمایید سپس محلول فوق را به کمک براش به موهای خود بزنید و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه صبر نمایید.

توجه داشته باشید که مواد نرم کننده نباید با ریشه موها تماس پیدا کنند زیرا آن ها را ضعیف می کنند همچنین این رنگ مو روی موهایی که دکلره شده اند به خوبی جواب می دهد.

رنگ مو موقت

 

اسپری مو موقت 

بهترین روش برای افرادی که تمایل دارند رنگ مویی موقت داشته باشند استفاده از اسپری رنگ می باشد. این رنگ مو به صورت اسپری است و قبل از استفاده از آن اسپری بهتر است رنگ را روی بخش کوچکی از موها بزنید همچنین توجه داشته باشید که اسپری را باید روی موهای تمیز و خشک خود بزنید زیرا در صورت خیسی یا نم دار بودن موها مواد اسپری شده نمی توانند بدرستی روی سطح موها تثبیت شوند.

بیشتر بخوانید: اسپری رنگ مو چیست؟ معرفی بهترین برندهای اسپری رنگ مو

اسپری رنگ مو

 

گچ مو 

به کمک این روش می توانید هایلایتی زیبا را روی موهای خود ایجاد نمایید. برای این منظور گچ مو را روی موهایتان قرار دهید سپس آن را به سمت پایین بکشید و در نهایت نیز اسپری تثبیت کننده را روی سطح موهایتان بزنید.

رنگ مو موقت

نکات طلایی برای رنگ کردن موها با رنگ موقت

♦ باید قبل از رنگ کردن موقت موهای خود بدانید که کدام رنگ چه سایه ای روی موهایتان ایجاد می کند. مثلا رنگ موی موقت آبی روشن، روی موهای دکلره واضح بنظر می رسد، اما رنگ زرد در روی موهای بلوند، سایه ی سبز یاقوتی ایجاد می کند.

♦ بهتر است این رنگ موها با ریشه موهایتان تماس پیدا نکند.

♦ بهترین روش استفاده از این رنگ موها به صورت آمبره و بالیاژ است.

♦ اگر از رنگ موقت استفاده می کنید بهتر است از اتو مو و سشوار مو کمتر استفاده نمایید.

♦ این رنگ مو نیز فانتزی می باشد و دارای تنوع زیادی است.

♦ از این رنگ مو نیز می توانید به راحتی استفاده کنید.

♦ این رنگ مو حساسیت ایجاد نمی کند و به راحتی از روی موها پاک می شود.

بیشتر بخوانید:

ترکیب رنگ موهای زیبا و جذاب بدون دکلره

نکات مراقبت از رنگ موی فانتزی + جدیدترین مدل ها

روش یکدست کردن رنگ موهای چند رنگ شده یا موهای مش شده

آموزش مرحله به مرحله رنگ مو به روش بالیاژ با تصاویر

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید