معرفی انواع روش های اکستنشن مژه ها و کاشت مژه

977

داشتن مژه های بلند، پرپشت و خوش حالت تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت چهره دارد از طرفی در جامعه امروز داشتن این مدل مژه ها یکی از فاکتورهای زیبایی محسوب می شود و این امر باعث شده بسیاری از خانم ها به دنبال روش هایی برای پرپشت شدن و بلند شدن مژه هایشان باشند.

یکی از ترفندهایی که برای بلندتر به نظر رسیدن مژه ها می توانید استفاده کنید کاشت مژه یا همان اکستنشن مژه هاست. برای کاشت مژه باید فاکتورها و عوامل مختلفی را در نظر بگیرید علاوه بر این انتخاب مدل مژه ای که می خواهید اکستنشن کنید باید با فرم چشم ها و چهره شما همخوانی داشته باشد تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

در انتخاب مژه مصنوعی باید به سه نکته مهم توجه داشته باشید

1- طول مژه مصنوعی

انواع مژه مصنوعی

2- حجم مژه

انواع مژه مصنوعی

3- انحنای مژه

انواع مژه مصنوعی

 

انواع اکستنشن مژه

اکستنشن مژه کلاسیک یا طبیعی

یکی از ساده ترین روش های اکستنشن مژه، اکستنشن مژه کلاسیک است. در این روش طول مژه های شما تغییری نمی کند و با قرار دادن یک تار بین هر مژه، حجم مژه هایتان بیشتر می شود. در اکستنشن مژه کلاسیک سعی می شود حالت طبیعی چشم هایتان حفظ شود.

اکستنشن مژه کلاسیک

اکستنشن مژه والیوم و مگاوالیوم

روش اکستنشن مژه والیوم برای افرادی که مژه های کم پشتی دارند بسیار مناسب است. در این روش 3 الی 5 تار مژه بین مژه های طبیعی خودتان قرار می گیرد. اگر می خواهید حجم مژه هایتان بسیار بیشتر از حد طبیعی شود می توانید روش اکستنشن مگاوالیوم را انتخاب کنید. در این روش بین 5 الی 7 مژه به هر مژه خودتان وصل می شود.

اکستنشن مژه والیوم

اکستنشن مژه عروسکی

یکی از پرطرفدارترین روش های کاشت مژه، کاشت مژه عروسکی است. در این روش در گوشه های داخلی و خارجی چشم از مژه های کوتاه تر و در قسمت قوس چشم از مژه های بلندتر استفاده می شود. یعنی هر چه به سمت داخل و قوس چشم نزدیک می شویم مژه های کم کم بلندتر می شوند. مدل اکستنشن مژه عروسکی برای افرادی که پلک افتاده دارند بسیار مناسب است.

 

اکستنشن مژه گربه ای

اکستنشن مژه گربه ای همان طور که از نامش پیداست حالت چشم های شما را مانند چشم های گربه کشیده تر نشان می دهد. در این روش در گوشه داخلی چشم ها از اکستنشن های کوتاه تر استفاده می شود و هر چه به سمت گوشه خارجی نزدیک می شویم مژه ها بلندتر می شوند. مدل کاشت مژه گربه ای برای چشم های گرد و نزدیک به هم انتخاب مناسبی است.

اکستنشن مژه گربه ای

 

اکستنشن مژه نامنظم

اکستنشن مژه نامنظم برای همه انواع چشم مناسب است در این روش تارهای مژه مصنوعی به صورت نامنظم و کوتاه و بلند (بدون هیچ ترتیبی) روی مژه ها قرار می گیرد.

اکستنشن مژه نامنظم

از نکات مهمی که بعد از کاشت مژه ها باید به آن توجه کنید این است که باید به صورت روزانه مژه هایتان را با استفاده از یک براش تمیز شانه کنید. انجام این کار ماندگاری و زیبایی مژه هایتان را بیشتر می کند. 

مراقبت های بعد از کاشت مژه

عدم مراقبت صحیح و اصولی از مژه های اکستنشن شده می تواند موجب از بین رفتن وقت و هزینه شما شود. همان طور که در بالا ذکر شد ماندگاری مژه های کاشت شده بین 4 الی 6 هفته است که با رعایت برخی نکات ساده می توانید زیباترین مژه ها را در این مدت داشته باشید.

  •  ۲۴ ساعت بعد از کاشت مژه صورت خود را نشویید
  • از انجام فعالیت های سنگین که موجب عرق کردن شدید شود خودداری کنید.
  • یکی دو روز اول بعد از کاشت در محیط هایی که رطوبت زیاد دارند مانند سونا، استخر، جکوزی و… حضور نداشته باشید.
  • مواد آرایشی می تواند استحکام چسب مژه ها را تحت تاثیر قرار دهد پس در روزهای اول از آرایش کردن خودداری کنید.
  • از دست زدن به مژه ها، کشیدن مژه ها و مالش چشم ها جدا اجتناب کنید.
  • تا زمانی که مژه مصنوعی دارید هنگام پاک کردن آرایش چشم ها از مواد فاقد چربی استفاده کنید زیرا چربی می تواند باعث شل شدن چسب مژه شود. (از چشم پاک کن های دوفاز که دارای چربی هستند استفاده نکنید)
  • هنگام استحمام از آب داغ استفاده نکنید و سعی کنید کمترین تماس بین آب و چشم ها و مژه هایتان وجود داشته باشد.
  • سعی کنید برای آرایش چشم ها از ریمل ضد آب استفاده نکنید.
  • هنگام خواب روی مژه هایتان نخوابید.
  • از فرمژه استفاده نکنید زیرا باعث شکستن مژه ها می شود.

 

بیشتر بخوانید:

نکات مهم در مراقبت از مژه ها

معرفی برترین محلول ها و سرم های تقویت کننده مژه

لیفت مژه؛‌ راه حل فوق العاده برای بلند و حالت دار شدن مژه ها

آموزش تصویری چسباندن مژه مصنوعی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید