انواع روش های لیفت ابرو و بالا کشیدن ابروها

1497
لیفت ابرو

با افزایش سن عضلات صورت و بدن شروع به ضعیف شدن و شل شدن می کنند که یکی از اثرات آن افتادگی ابروهاست. افتادگی ابروها سبب می شود که چهره شما پیر، خسته و غمگین به نظر برسد. از آنجایی که چشم و ابرو بیش ترین تأثیر را در زیبایی صورت دارند، امروزه با لیفت ابرو به سادگی میتوان این مشکلات را برطرف کرد.

 

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو، به معنی بالا بردن ابرو هاست که روش های زیادی برای انجام آن وجود دارد.

به طور کلی روش های لیف ابرو به دو دسته جراحی و غیرجراحی تقسیم می شود که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. در روش های شامل عمل جراحی، امکان بروز عوارض بعد از عمل وجود دارد و به دلیل ماهیت تهاجمی روش های جراحی، شخص بعد از عمل باید دوره ریکاوری را طی کند و در این مدت هم از نظر روحی و هم از نظر فیزیولوژیک، اذیت می شود. اما روش جراحی در صورت موفقیت آمیز بودن، نتیجه پایدار و دایمی و به مراتب بهتری از روش های غیر جراحی مانند استفاده از بوتاکس و نخ می دهد.

 

انواع مختلف عمل‌های غیرجراحی لیفت ابرو

دو گروه از عضلات، تعیین کننده محل ابروها هستند. یک گروه از عضلات ابروها را به سمت پایین می‌کشند و یک گروه عضلات وظیفه دارند که ابروها را بالا نگه‌دارند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس که یک پروتئین شل کننده طبیعی و خالص است باعث شل شدن موقتی عضلات می‌شود. مزایای لیفت ابرو با سم شل کننده (فلج کننده) در گروهی از عضلات که وظیفه پایین کشیدن ابروها را دارند تزریق می‌شود، حاصل میگردد. با این کار عضلاتی که وظیفه بالاکشیدن ابرو را دارند ، می‌توانند آزادانه و بدون مانع این کار را انجام داده و ظاهری طبیعی به ابروها بدهند. لیفت ابرو با تزریق بوتاکس حدود چند دقیقه طول می کشد و به مدت ۳ الی ۵ ماه ماندگاری دارد.

لیفت ابرو

تزریق ژل

اسید هیالورانیک باعث افزایش حجم زیر پوست می‌شود. با افزایش سن، از میزان اسید هیالورانیک در بدن کاسته می‌شود. ژل حاوی موادی است که باعث افزایش حجم و آب (هیدراسیون) زیر پوست می‌شود.

برای بالا کشیدن ابرو در عمل غیرجراحی تزریق ژل، از ژل‌های حاوی مواد بازگردانده حجم پوست استفاده می‌شود که پوست را بالا کشیده و ابروها را در محل طبیعی و جوانی خود باز می‌گردانند.

 

لیفت با نخ

در هنگام لیفت با نخ، از نخ‌های نازک PDO که در زیر پوست پیشانی و ابروها قرار داده می‌شوند استفاده می‌شود. با این کار لیفت ظریفی در ناحیه تحت درمان انجام می‌شود که باعث جوان‌تر به نظر رسیدن پوست آن منطقه می‌شود.

 

جراحی لیفت ابرو

در روش جراحی لیفت ابرو، بسته به شرایط جسمانی مریض، بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود که قطعا روش بی حسی موضعی عوارض کم تری دارد. به طور متوسط جراحی ۲ ساعت به طول می انجامد. جراحی برای لیفت ابرو دو نوع عمده کلاسیک و آندوسکوپی دارد که تکنیک آندوسکوپی مدرن تر است.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید