این اشتباهات را هنگام کشیدن خط چشم مرتکب نشوید!

6664

خط چشم کشیدن مهارت زیادی می خواهد، زیرا باید با دقت کامل، خطوطی صاف و نازک را در پشت چشم های خود کشیده و مطمئن شوید که با هم تناسب و تقارن دارند.

اما فارغ از این موارد، برخی از خانم ها از اصول کشیدن درست خط چشم آگاه نیستند و به جای اینکه موجب زیبایی بیشتر چشمان خود شوند، برعکس عمل کرده و آرایششان را خراب می کنند. برای پیشگیری از چنین مشکلی، پیشنهاد می کنیم راهنمای تصویری زیر را مشاهده کرده و با اشتباهات رایج خط چشم کشیدن آشنا شوید.

همراهمان باشید.

 

تیز نبودن نوک مداد چشم

آرایش

مداد چشم را باید در هر بار استفاده بتراشید تا نوک آن تیز بشود. تیز بودن نوک مداد باعث می شود تا خط چشمی صاف و بدون هیچ گونه اشکال را پشت پلک خود بکشید.

 

کشیدن مداد رنگی در زیر چشم

آرایش

یکی از اشتباهات رایج در میان خانم ها این است که مدادهای رنگی چشم را در پلک پائین هم می کشند. باید بدانید این کار باعث می شود تا آرایش غلیظ تر دیده شود و جذابیتی هم ندارد. کارشناسان میک آپ در این رابطه بیان داشته اند که استفاده از مداد رنگی در زیر چشم فقط در مهمانی های خاص و موضوع-محور مناسب هستند.

 

نامتقاران بودن دنباله خط چشم ها

آرایش

متقارن بودن خط چشم ها لازمه زیبایی آن هاست، اگر در این کار مهارت کافی ندارید، تنها چاره ی آن این است که زیاد تمرین کنید و مدل های زیادی پشت چشم خود بکشید تا نمونه مناسب تر را نیز پیدا کنید.

 

کشیدن خط چشم مایع در زیر چشم

آرایش

باید بدانید که خط چشم های مایع را وقتی زیر چشم خود می کشید، احتمال پخش شدن آن در زیر پلک زیاد است. به همین منظور از این خط چشم ها برای بالای چشم و از مداد برای زیر چشم استفاده کنید.

 

خط چشم های قابل شست و شو

آرایش

خط چشم هایی که ضدآب نیستند، اگر در  زیر چشم کشیده شوند، خیلی زود پخش می شوند. به همین خاطر، بهتر است همیشه یک گوش پاک کن همراه خود داشته باشید تا در صورت ریختن خط چشم، بتوانید به راحتی آن را درست کنید.

 

فاصله بین مژه ها و خط چشم

آرایش

همین جزئیات ریز می تواند موجب زشت شدن آرایش شوند. اگر بین مژه ها و خط چشم فضای خالی وجود داشته باشد، چشم ها بد دیده خواهند شد. به همین خاطر بسیار مهم است که این خط را درست در محل رویش مژه ها بکشید و به طور کامل آن را پر کنید.

 

بی نظم بودن دنباله خط چشم

آرایش

دنباله خط چشم باید تیز، تمیز و صاف باشد. هر گونه ضخامت بی مورد یا بالا و پایین شدن این خط، باعث زشت و شلخته دیده شدن چشم ها خواهد شد.

 

کشیدن پلک به سمت بالا

آرایش

بعضی ها عادت دارند هنگام کشیدن خط چشم، پلک خود را با انگشتان دست بالا نگه می دارند، اما نتیجه این کار، ترسیم خط ضخیم و بی نظم می شود. برای داشتن یک خط چشم نازک و مرتب، بدون هیچ حرکت اضافه ای خط را در پشت پلک بکشید.

 

مداد کشیدن در داخل چشم

آرایش

این کار فقط زمانی زیبا به نظر می رسد که شما چشم های درشتی داشته باشید، در غیر این صورت موجب کوچک تر دیده شدن چشم ها خواهد شد.

 

محو کردن خط چشم پایین

آرایش

اینکه مدادی که در زیر چشم می کشید را محو کنید، بسیار خوب است. اما توجه داشته باشید که قلم موی شما خیلی پهن نباشد تا باعث سیاه شدن زیر چشم ها نشود.

منبع: rooziato.com

 

 

مدلهای مختلف خط چشم و آموزش کشیدن خط چشم

مهارت هایی برای کشیدن خط چشم

آموزش تصویری کشیدن خط چشم برای مبتدی ها

چگونه سایه چشم را چگونه با رنگ پوست و رنگ مو ست کنیم؟

با تکنیک های آرایش چشم برای خانم های عینکی آشنا شوید

 

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید