بادی اسپلش چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

40409
بادی اسپلش

فهرست موضوعات

بادی اسپلش Body splash چیست؟

بادی اسپلش (body splash) محصولی نسبتا تازه‌ وارد به بازار محصولات آرایشی و بهداشتی است که هنوز خیلی‌ها با کاربرد آن و تفاوتش با سایر خوشبوکننده‌های بدن، آشنا نیستند. بادی اسپلش‌ اسپری‌های خوشبوکننده مخصوص بدن هستند که نه عطر هستند و نه ادکلن، اما کاملا مایع و رقیق بوده و در ترکیبات آن‌ها از آب، الکل و ترکیبات طبیعی استفاده می‌شود. این محصول دست کمی از ادکلن‌ ندارد، البته ماندگاری کمتری نسبت به آن‌ها دارد. بادی اسپلش با رایحه‌های خوبی که دارند به سرعت در میان لوازم بهداشتی بانوان و حتی آقایان جای می‌گیرند.  

خوبی این محصول این است که قیمت مناسبی داشته و هیچ خطری هم برای سلامتی پوست و بدن ندارد و باعث حساسیت پوستی نمی شود. علاوه بر این، منجر به تغییراتی نظیر شفافیت و نرمی و شادابی پوست نیز می‌شوند.  

 بادی اسپلش چربی و رطوبت مورد نیاز پوست را که به خاطر استحمام از بین می‌رود، تامین می‌کند. این محصولات با رایحه‌های خوبی که دارند، آبرسانی به پوست را انجام می‌دهند و باعث جلوگیری از خشک شدن پوست می‌شوند. در نتیجه با آبرسانی مناسب پوست، از تعریق بیش از حد جلوگیری می کنند. 

در فرمولاسیون این محصولات روغن‌های گیاهی وجود دارد که باعث تغذیه و جوانسازی پوست بدن می‌شوند، اما بهتر است از استفاده این خوشبو کننده‌های بدن بر روی لباس خودداری کنید. 

بادی اسپلش

روش استفاده از بادی اسپلش و افزایش ماندگاری رایحه آن

بهترین زمان استفاده از بادی اسپلش، زمانی است که تازه از حمام آمده‌اید و پوستتان هنوز کمی نم دارد و زمانی که منافذ پوست شما باز هستند و توانایی جذب مواد را دارند.  اسپری کردن این محصول در چنین زمانی روی پوست، احساس شادابی و تازگی بسیار زیادی به شما می‌دهد.

بعد از اینکه بدن را با یک حوله تمییز خشک کردید اسپری بادی اسپلش را با فاصله مناسب از بدن اسپری کنید. برای ماندگاری بهتر میتوانید در هر نقطه دو بار این عمل را تکرار کنید .در مرحله آخر صبر کنید تا بادی اسپلش کاملاً بر روی بدن خشک شود سپس لباس بپوشید . 

البته باید این نکته را افزود که بادی اسپلش ها و بادی میست ها (یا به طور کلی اسپری بدن) ماندگاری زیادی ندارد و شما باید در طول روز آن را دوباره تمدید کنید . 

  • پیشنهاد می شود برای افزایش ماندگاری بادی اسپلش از لوسیون و مرطوب کننده ای که دارای رایحه مشابه با بادی اسپلش هست استفاده کنید و بر روی قسمت هایی از بدن که بادی اسلپش زده اید، لوسیون هم بزنید تا رایحه آن ماندگارتر شود.

 

  • همچنین می توانید یک توپ پنبه ای را به بادی اسپلش آغشته کنید و در لباس زیر خود قرار بدید تا رایحه بادی اسپلش ماندگاری بیشتری داشته باشد.

 

  • توصیه می شود بادی اسپلش و عطر را با رایحه مشابه انتخاب کنید. با این کار هم رایحه بادی اسپلش تقویت خواهد شد و هم ترکیب از عطر و بادی اسپلش بوی خوبی به مشام می رسد.

 

بادی اسپلش

  • بدترین زمان استفاده از بادی‌اسپلش هم زمانی است که عرق کرده‌اید و بدنتان کمی بو می‌دهد. در این حالت، بوی نامناسبی حاصل از ترکیب عطر بادی‌اسپلش و بوی عرق بدن، به مشام خواهد رسید و حالت چسبندگی هم روی پوستتان ایجاد خواهد شد. 

 

  • باید توجه داشت زنان شیرده بهتر است از بادی اسپلش استفاده نکنند، چون پوست به دلیل جذب کردن مواد بادی اسپلش را جذب کرده و ممکن است در شیر مادر تاثیر بگذارد. 

بهترین برندهای بادی اسپلش

در ایران نیز بادی اسپلش با قیمتی بسیار مناسب در بازار عرضه می‌گردد. انواع برند بادی اسپلش که می‌توان آن‌ها را جزو بهترین مارک‌های بادی اسپلش قرار داد عبارتند از:

  • ویکتوریا سکرت (Victora secret)
  • مای (My)
  • رینوزیت (Renuzit)
  • سی گل (Seagull)
  • لاریکیت (Lorikeet)

 

بادی اسپلش

تفاوت اسپری معمولی و عطر با بادی اسپلش

عطرها و ادکلن‌ها دارای روغن‌های معطری هستند که باعث افزایش ماندگاری بوی آنها می‌شود. این در حالی است که بادی‌اسپلش‌ها، روغن‌های معطر ندارند و به همین دلیل هم بوی آنها خیلی سریع‌تر از بوی ادکلن‌ها پخش می‌شود و از بین هم می‌رود. 

بادی اسپلش شبیه اسپری بدن است و اکثر ویژگی های اسپری بدن را دارا است ؛ منتها با این تفاوت که در ساخت آنها از گاز استفاده نشده و به صورت مایع بر روی بدن اسپری می شوند و معمولا رایحه قویتری نسبت به اسپری ها دارند. 

تفاوت مام و بادی‌اسپلش

مام‌ها، حاوی ترکیبات ضدعرقی هستند که جلوی تعریق و بدبو شدن بدن را می‌گیرند. این در حالی است که بادی‌اسپلش‌ها، به هیچ‌ عنوان کاری به تعریق ندارند و فقط باعث خوشبو شدن موقتی پوست می‌شوند. برعکس اگر در هنگام تعریق از بادی اسپلش استفاده کنید بوی نامناسبی حاصل از ترکیب عطر بادی‌اسپلش و بوی عرق بدن، به مشام خواهد رسید و حالت چسبندگی هم روی پوستتان ایجاد خواهد شد. 

برگرفته از: myrozhin.com و setare.com

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید