7 باور غلط درباره ضدآفتاب !

1842

یکی از مهم ترین اقدامات در مراقبت از پوست، استفاده از کرم ضدآفتاب است. ضدآفتاب از پوست شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند و مانع از چین و چروک، پیری زودرس پوست، آکنه، لک پوستی و مشکلات و بیماری های پوستی می شود. با توجه به گستردگی کرم های ضدآفتابی که در بازار وجود دارد توصیه می کنیم که همواره بهترین کرم ضدآفتاب را انتخاب کنید و برای انتخاب آن وسواس به خرج دهید. باورهای غلط بسیاری درباره ضدآفتاب وجود دارد که می تواند شما را با تردید مواجه کند. در ادامه درباره این باورهای غلط درباره ضدآفتاب با هم گفت و گو می کنیم.

7 باور غلط درباره ضدآفتاب

  • هر چه SPF ضدآفتاب بیشتر باشد مدت زمان طولانی تری از پوست محافظت می کند.

SPF ضدآفتاب میزان محافظت کرم ضدآفتاب از پوست شما در برابر اشعه UVB را نشان می دهد. بنابراین هر چه SPF ضدآفتاب بیشتر باشد به این معنی نیست که می تواند مدت زمان بیشتری از پوست شما محافظت کند.

spf ضدآفتاب

  • فقط روزهای آفتابی باید ضدآفتاب بزنم!

در حقیقت در روزهای ابری هم بیشتر پرتوهای UVA و UVB خورشید از ابرها عبور می کنند و می توانند به پوست شما آسیب برسانند. بنابراین در روزهای ابری هم استفاده از ضدآفتاب ضروری است.

ضدآفتاب در روزهای ابری

  • پوست های تیره نیاز به استفاده ضدآفتاب ندارند

پوست های تیره، رنگ دانه هایی به نام ملانین را بیشتر از پوست های روشن تولید می کند. ملانین از پوست در مقابل اشعه های فرابنفش خورشید محافظت می کند اما این اصلا کافی نیست و هنوز هم نور خورشید می تواند اثرات مخرب زیادی روی پوست این افراد داشته باشد.

ضدآفتاب برای پوست تیره

  • محصولات آرایشی دارای SPF می توانند جایگزین ضدآفتاب شوند

این یک گزینه ایده آل است که محصولات آرایشی و پوستی شما دارای SPF باشند اما اگر SPF آنها زیر 30 است به هیچ وجه نمی تواند جایگزین ضدافتاب شود و باید از کرم ضدآفتاب در زیر آرایش خود استفاده کنید. علاوه بر این شما از محصولات آرایشی نمی توانید در همه نقاط بدن مانند گردن و دست ها استفاده کنید.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که شما باید هر 2 ساعت یک بار کرم ضدآفتاب خود را تمدید کنید و قطعا نمی توانید هر دو ساعت یک بار روی کرم پودر قبلی خود کرم پودر جدید بزنید.

لوازم آرایش دارای SPF

  • یک بار استفاده از ضدآفتاب برای کل روز کافی است

فراموش نکنید که باید ضدآفتاب را هر دو ساعت یک بار تمدید کنید در غیر این صورت بعد از گذشت این مدت زمان، اثربخشی ضدآفتاب از بین می رود.

حتما نیم ساعت قبل از خروج از منزل روی صورت، دست ها و نقاطی که در معرض آفتاب هستند، ضدآفتاب بزنید.

ضدآفتاب

 

  • در محیط های سرپوشیده نیازی به استفاده از ضدآفتاب نیست

حتی اگر کل روز خود را در خانه می گذرانید باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید مخصوصا اگر خانه شما آفتابگیر است و شما بیشتر تایم خود را در کنار پنجره می گذرانید. همچنین شیشه ماشین نمی تواند مانع از عبور اشعه UVA , UVB خورشید شود. بنابراین استفاده از ضدآفتاب داخل ماشین هم اجباری است.

استفاده از ضدآفتاب

  • کودکان نیازی به استفاده از ضدآفتاب ندارند

آکادمی پوست و موی آمریکا توصیه می کند که همه کودکان باید از ضدآفتاب با spf 30 و یا بالاتر استفاده کنند و همانند دیگران باید هر دو ساعت یک بار ضدآفتابشان را تمدید کنید.

در صورت امکان مصرف ضد آفتاب در نوزادانی که کمتر از 6 ماه دارند خودداری شود.

ضدآفتاب برای کودکان

بیشتر بخوانید:

نکاتی که قبل از انتخاب کرم ضدآفتاب باید به آن توجه کنید!

آیا می توان از بی بی کرم و سی سی کرم بعنوان ضدآفتاب استفاده کرد؟

لک پوستی در تابستان و روش های درمان آن

چگونه بهترین ضد آفتاب را انتخاب کنیم؟

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید